26 minut

23. srpna 2021

Část: Budějovická Krajinská ulice nebude bez aut

Obsah dílu

Headlines — Stávka Německých strojvůdců — Problémy v přeshraniční železniční dopravě — Uzavírka Americké ulice v Plzni — Budějovická Krajinská ulice nebude bez aut — Testy na covid-19 budou i dál hrazené — Nedostatek personálu v Čáslavské nemocnici — Bezpečnější hradecká Bílá věž — Mistrovské zkoušky — Zákaz žebrání v Třebíči — Kolony na D1 u Humpolce — Deset let od blokády v oblasti Na Ztraceném u Modravy — Vydatný déšť v Krkonoších a Jizerských horách — Klesá zájem o očkování — Zastavení rekultivace dolu ČSA na Mostecku — Obnova přírody v Českém Švýcarsku — Valtířovská loděnice se mění na kemp — Výluka vysílačů

Části dílu

00:12
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:12
  Stávka Německých strojvůdců
   Ke stávce strojvůdců nákladní dopravy se v Německu ode dneška přidali i jejich kolegové z osobních spojů společnosti Deutsche Bahn. Protest za vyšší mzdy ve spolkové republice organizují železničářské odbory - naplánovaný je tak, že skončit má až v noci z úterý na středu.
   02:06
   Problémy v přeshraniční železniční dopravě
    Kvůli stávce strojvůdců společnosti Deutsche Bahn byly konkrétně zrušené přímé vlakové spoje mezi Berlínem a Prahou, problémy jsou ale i v přeshraniční železniční dopravě mezi Českem a Německem.
    03:25
    Uzavírka Americké ulice v Plzni
     V zájmu zklidnění centra a zrychlení průjezdu městské dopravy je ode dneška pro provoz zavřená část Americké třídy - dosud jedné z nejvytíženějších plzeňských ulic vůbec. Znamená to, že kolem 13 tisíc aut denně se přesouvá do vedlejších ulic.
     05:22
     Budějovická Krajinská ulice nebude bez aut
      Krajinská ulice v centru Českých Budějovic se pěším bulvárem nestane. Má sice označení jako pěší zóna, ale praxe je taková, že auta do ní pořád vjíždějí, a to i mimo časy povolené pro zásobování.
      07:08
      Testy na covid-19 budou i dál hrazené
       Preventivní testy na covid budou i v září a zatím i dál hrazené pojišťovnami - v praxi tedy zadarmo pro všechny. Rozhodla o tom vláda.
       07:29
       Nedostatek personálu v Čáslavské nemocnici
        S dlouhodobou personální krizí se potýká nemocnice v Čáslavi. Část lékařů tam podala výpověď kvůli sporům s managementem a zřizovatelem, kterým je město. Výpovědi nestáhli, ani když lidi z vedení nemocnice z funkcí odstoupili, a tak už došlo na zavírání některých oddělení.
        09:33
        Bezpečnější hradecká Bílá věž
         Aby se neopakovaly pády z hradecké Bílé věže, chce město na ochoz instalovat bezpečnostní sítě. Plánovanou investici za 600 tisíc korun má královéhradecké zastupitelstvo projednat příští týden.
         10:30
         Mistrovské zkoušky
          Vláda schválila návrh zákona, který má zavést tzv. mistrovské zkoušky. Ty by se měly stát zárukou kvality řemeslníka. Mistrovskou zkoušku by mohli skládat lidi s výučním listem nebo maturitou.
          12:09
          Zákaz žebrání v Třebíči
           Rada města Třebíče navrhla ke schválení vyhlášku, která má pokutovat a z centra vykázat žebrání. Pokud návrh schválí třebíčské městské zastupitelstvo, začne platit od října.
           12:38
           Kolony na D1 u Humpolce
            Omezení na D1 komplikuje provoz. Provoz byl oboustranně zúžený jen na jeden jízdní pruh. Řidiči čekali v několika kilometrových kolonách.
            14:22
            Deset let od blokády v oblasti Na Ztraceném u Modravy
             Šumava si připomíná deset let od blokády v oblasti Na Ztraceném u Modravy. Skupina ekologických aktivistů tam tehdy bránila těžbě kůrovcem napadených stromů. Ty jsou po deseti letech stále na místě. Mezi nimi už se ale objevují mladé stromky. Současné vedení parku považuje tehdejší zásah proti kůrovci za zbytečný.
             16:18
             Vydatný déšť v Krkonoších a Jizerských horách
              V Krkonoších a v Jizerských horách může podle meteorologické předpovědi večer a zítra dopoledne vydatně pršet - na hřebenech hor by mohlo spadnout až 50 litrů na metr čtvereční.
              17:00
              Klesá zájem o očkování
               Prudký nárůst onemocnění Covid-19 v Libereckém kraji o víkendu zpomalil. Přibyly jen jednotky nových případů. Jedná se z části o kontakty navázané na účastníky dětského tábora, které se nakazily v sousedním Královéhradeckém kraji. Zájem o očkovaní ale stále klesá.
               19:18
               Zastavení rekultivace dolu ČSA na Mostecku
                Na okrajích hnědouhelného dolu ČSA na Mostecku vědci objevili některé vzácné druhy hmyzu i ptáků. Zjištění je to tak významné, že těžaři kvůli němu zastavili rekultivační práce.
                21:55
                Obnova přírody v Českém Švýcarsku
                 Jak rychle se dokáže příroda sama obnovit bez zásahu člověka studují vědci i v Národním parku České Švýcarsko. Před patnácti lety tu požár úplně zničil lesy na dvou kopcích.
                 23:31
                 Valtířovská loděnice se mění na kemp
                  Místo, kde bývala poslední loděnice na Ústecku, prochází zásadní proměnou. Valtířovská loděnice patřila mezi nejvýznamnější v zemi. Po jejím konci areál chátral, byl plný suti a nepořádku. Rodina, která ho před zhruba 5 lety koupila, se mu teď snaží vdechnout nový život.
                  25:04
                  Výluka vysílačů
                   A na závěr ještě upozornění na výluku vysílání. Zítra, tedy v úterý 24. srpna budou mimo provoz dva vysílače: Praděd v Jeseníkách a vysílač Krašov v Plzni. Diváci, kteří přijímají signál z těchto míst tak od šesté hodiny ranní do třetí hodiny odpolední nenaladí Českou televizi.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   24. srpna 2021

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   29. května

                   Zaměstnanci soudů dnes stávkovali za vyšší platy — Platy pracovníků soudu — Výstavba nových čtvrtí v Praze — Využití chátrajících pražských zámků — Demolice historické textilní továrny — Výsadkářský závod Airborne Triathlon — Karlovarsku chybí veterinární pohotovosti — První útoky vlků na Vysočině — Záchrana pozorovatelny ryb na Domařlicku — Ovocné sady se promění na solární parky — Vzácný korýš listonoh letní v Brdech — Kendeho vila jako připomínka židovské komunity — Navzdory handicapu mladý rybář bojuje

                   29. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   28. května

                   Spor o zavedení spádovosti středních škol — Stavba nových gymnázií — Starosta Zlatníků podezřelý z tunelování — Podmíněné tresty za smrt dítěte při závodech — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Případ požáru ve Vejprtech u soudu — Využití a údržba krytů civilní ochrany — Užívání nikotinových výrobků a alkoholu — Trest pro majitele rotvailerů z Holýšova — Zdravotní stav napadené dívky byl vážný — Výrazně roste zájem o školy v přírodě — Koupaliště zahajují sezonu — V pražském planetáriu začaly první stavební práce — Na Šumavě se podařilo stabilizovat populaci vydry říční — Příprava na koncert ZUŠ Open — Výluka vysílače Krásné

                   28. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. května

                   Čeští hokejisti jsou mistry světa — Padělané vstupenky — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Soud se žhářem — Zájem o startovací byty v Hradci Králové — Bydlení pro život — Soud v Náchodě před středeční stávkou — Neproplacené škody za zmrzlé ovoce — Palírnám končí sezóna — Díky radarům v Českém Krumlově ubylo přestupků — Základy sebeobrany pro děti v Chomutově — Přívalové deště na Plzeňsku — Jihočech pře 82 lety operoval Heydricha — Proměna pražského ostrova Štvanice — Záchrana čapích hnízd po bouřkách

                   27. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   24. května

                   Dostavba části pražského okruhu — Hromadná nehoda na I/35 na Orlickoústecku — Zákaz předjíždění kamionů na D1 — Nárust počtu případů páté nemoci — Vlaková ehoda u hlavního nádraží v Praze — Bezpečnostní přeliv na přehradě Orlík — Meteorologové varují před bouřkami — Ubývá venkovských prodejen — Dražší ovoce a zelenina — Nákupy ovoce a zeleniny v Polsku — Referendum proti vzniku kasina na Děčínsku — Šachta svatého Jiří u Jihlavy se stále propadá — Uctění obětí tzv. jáchymovského pekla — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Rekonstrukce horské chaty na Korábu

                   24. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   23. května

                   Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                   23. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   22. května

                   Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                   22. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. května

                   V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                   21. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   20. května

                   Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                   20. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. května

                   Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                   17. 5. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. května

                   Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                   16. 5. 2024 na ČT1

                   Napište nám