26 minut

20. srpna 2021

Obsah dílu

Headlines — Roste počet vážných dopravních nehod — Policisté kontrolovali upevnění jízdních kol — Obnova železničního vozového parku — Cestovní kanceláře se potýkají s problémy — Kontrola dodržování opatření — Konec spolupráce věznice s výrobcem cukrovinec — V Královéhradeckém kraji chybí zubaři — Začal 55. ročník MFF Karlovy Vary — Fanoušci dorazili na filmový festival — Michael Caine přijel do Karlových Varů — Michael Caine přijel do Karlových Varů — Na festivalu se představí 125 snímků — Rekordní sezona na Vltavě — Tisíce hrází na odvodňovacích kanálech chce do tří let vybudovat po celé Šumavě vedení parku — Nebezpečný jez na Ohři — Andělský kemp pro děti odsouzených rodičů

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:03
  Roste počet vážných dopravních nehod
   Na silnicích v Česku přibývá nehod s těžkým zraněním. Podle statistik policie jich během letošních prázdnin bude víc než loni. Při haváriích se zranilo 280 lidí. Nepozornost a rychlá jízda patří mezi hlavní příčiny nejvážnějších nehod.
   02:52
   Policisté kontrolovali upevnění jízdních kol
    Na silnicích dochází ale také k jiným kolizím. Například na jihu Čech tento týden řidiči při jízdě po dálnici spadlo ze střechy auta špatně zabezpečené jízdní kolo.
    04:25
    Obnova železničního vozového parku
     Obnova vozového parku na tuzemské železnici je pomalejší, než její dopravci očekávali. Kvůli koronavirové krizi se zpozdily dodávky materiálu, a tím pádem také nových souprav od jejich výrobců.
     06:47
     Cestovní kanceláře se potýkají s problémy
      Počet cestovních kanceláří v Česku je teď zhruba o čtvrtinu nižší, než byl před rokem. Aktuálně jich nabízí své služby 619. Důvodem jejich úbytku jsou hlavně cestovní omezení spojená s epidemií covidu. Cestovky navíc hlásí další komplikaci.
      08:57
      Kontrola dodržování opatření
       S nadcházejícím víkendem se v některých krajích hygienici chystají na kontroly dodržování platných protiepidemických opatření. Nejvýrazněji se nákaza covidem-19 šíří v Praze a také v Libereckém kraji a na jihu Čech.
       10:25
       Konec spolupráce věznice s výrobcem cukrovinec
        Z tovární haly, která spolupracuje s věznicí ve Světlé nad Sázavou, odchází výrobce cukrovinek. Zaměstnává 160 odsouzených žen. Právě proto, že je věznice na halu přímo napojená, tam můžou pracovat i vězeňkyně, které jsou trestané pro závažnější zločiny.
        11:20
        V Královéhradeckém kraji chybí zubaři
         Že mají problém s hledáním zubařů lidé v menších městech, není zas až tak neobvyklé, ale na východě Čech se do stejné situace dostávají také obyvatelé krajského města – Hradce Králové.
         13:17
         Začal 55. ročník MFF Karlovy Vary
          Červený koberec a hvězdy filmového plátna začal filmový festival v Karlových Varech. V něm se opět odehrává hlavní přehlídkové dění. Program tam právě začíná zahajovacím ceremoniálem.
          14:38
          Fanoušci dorazili na filmový festival
           Kromě fanoušků, kteří tady za mnou čekají na podpis nebo fotku se slavnými osobnostmi je velký zájem o festival tady ve městě znát. Už brzo ráno se tvořily fronty před pokladnami na lístky, kinosály jsou plné a poznat je festivalová atmosféra i v ulicích.
           15:52
           Michael Caine přijel do Karlových Varů
            Karlovy Vary taky přivítaly prvního hvězdného hosta. Před malou chvílí přijel do hotelu Thermal slavný britský herec Michael Caine. Festival mu v rámci zahájení udělí Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světovému filmu.
            16:09
            Michael Caine přijel do Karlových Varů
             Harris Shaw je mrzutý spisovatel, který se uzavírá před světem. Kvůli smlouvě s nakladatelstvím ale musí vyrazit na turné. Nové komediální drama do Karlových Varů přivezl představitel hlavní role Michael Caine.
             17:46
             Na festivalu se představí 125 snímků
              Během devíti dnů se tady v Karlových Varech ve 12 sálech představí 125 snímků. A i v druhé polovině festivalu se fanoušci filmového plátna dočkají hvězdného příjezdu. Konkrétně představitele jedné z hlavních rolí Pirátů v Karibiku Johnyho Deppa.
              17:59
              Rekordní sezona na Vltavě
               V lodní dopravě zažívá řeka Vltava rekordní sezonu. Jen v červenci se na její horní úsek vydaly více než 4 tisíce lodí. Za posledních 5 let se tak zájem zvýšil téměř trojnásobně.
               19:47
               Tisíce hrází na odvodňovacích kanálech chce do tří let vybudovat po celé Šumavě vedení parku
                To chce zadržet vodu v krajině v místech, které se ještě před padesáti lety odvodňovaly kvůli zalesnění. Nově teď vznikají rašeliniště kolem Modravy. Ty mají za úkol zadržet vodu a taky zabránit povodňovým vlnám v nižších polohách regionu.
                21:05
                Nebezpečný jez na Ohři
                 Jez na Ohři v Radošově u Karlových Varů znají vodáci hlavně proto, že je nebezpečný. Utopily se pod ním už desítky lidí hlavně proto, že ignorovaly varování a zákaz jeho splouvání.
                 23:16
                 Andělský kemp pro děti odsouzených rodičů
                  Andělský kemp pro děti odsouzených rodičů. V Lužických horách ho pořádá Mezinárodní vězeňské společenství. Koná se už popáté. Právě tyto kempy vznikly jako reakce na potřeby v rodinách odsouzených.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  23. srpna 2021

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  20. května

                  Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                  20. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  17. května

                  Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                  17. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. května

                  Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                  16. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  15. května

                  Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                  15. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  14. května

                  Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                  14. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  13. května

                  Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                  13. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  10. května

                  V Česku začíná MS v ledním hokeji — Průběh MS v hokeji — Začíná hokejové mistrovství světa — Ostravské restaurace a hokejové menu — Jak se fandí mimo stadiony — Ukrajina vydala do ČR 6 Čechů — Požár v Příhrazských skalách — Hašení požáru — Uzavírka na hlavním tahu do Rakouska — Opravy na přivaděči D1 v Jihlavě — České loděnice končí v konkurzu — Další protesty zemědělců — Praktické maturity rybářů ve Vodňanech — Město Liberec chce koupit liberecký zámek

                  10. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  9. května

                  Hromadné propouštění v dole ČSA na Mostecku — Rožná na Vysočině odmítá průzkumné práce související s těžbou lithia — Případ splašeného koně vyšetřuje policie — Vražda v plzeňských Křižíkových sadech — Skládka v Třebnouševsi není legální — Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku zeď — Zabezpečení stezky pod padající skálou — Pohyb svahu v Žiželicích — V Bedřichově panují obavy o budoucnost lyžařského areálu — Vyproštění vykolejeného vlaku u Klínce — 50 let pražského metra — A už dva roky se staví nové linky metra D — Přemnožené toulavé kočky v lázeňských městech — Vlk na předměstí Plzně — Den otců v Národním parku

                  9. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  7. května

                  7. 5. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  6. května

                  Mobilní pošta na Rychnovsku na zkoušku — Prodej nemovitostí České pošty — Stavba dalšího úseku dálnice D35 — Dopravní zkouška pro České Budějovice — Požár karlovarské porcelánky — Rekonstrukce vyhořeloého kostela v Chlumu u Třeboně — Meteorologové varují před silními bouřkami — Zájem o dotace z programu Oprav dům po babičce — Veřejné setkání kvůli stavbě vodovodu — Vzpomínka na oběti holokaustu — Premiéra dokumentu o pražském metru — Vysoká aktivita klišťat v Česku — Los v Krkonoších — Slavnosti svobody v Plzni

                  6. 5. 2024 na ČT1

                  Napište nám