25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Roste počet vážných dopravních nehod — Policisté kontrolovali upevnění jízdních kol — Obnova železničního vozového parku — Cestovní kanceláře se potýkají s problémy — Kontrola dodržování opatření — Konec spolupráce věznice s výrobcem cukrovinec — V Královéhradeckém kraji chybí zubaři — Začal 55. ročník MFF Karlovy Vary — Fanoušci dorazili na filmový festival — Michael Caine přijel do Karlových Varů — Michael Caine přijel do Karlových Varů — Na festivalu se představí 125 snímků — Rekordní sezona na Vltavě — Tisíce hrází na odvodňovacích kanálech chce do tří let vybudovat po celé Šumavě vedení parku — Nebezpečný jez na Ohři — Andělský kemp pro děti odsouzených rodičů

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:03
  Roste počet vážných dopravních nehod
   Na silnicích v Česku přibývá nehod s těžkým zraněním. Podle statistik policie jich během letošních prázdnin bude víc než loni. Při haváriích se zranilo 280 lidí. Nepozornost a rychlá jízda patří mezi hlavní příčiny nejvážnějších nehod.
   02:52
   Policisté kontrolovali upevnění jízdních kol
    Na silnicích dochází ale také k jiným kolizím. Například na jihu Čech tento týden řidiči při jízdě po dálnici spadlo ze střechy auta špatně zabezpečené jízdní kolo.
    04:25
    Obnova železničního vozového parku
     Obnova vozového parku na tuzemské železnici je pomalejší, než její dopravci očekávali. Kvůli koronavirové krizi se zpozdily dodávky materiálu, a tím pádem také nových souprav od jejich výrobců.
     06:47
     Cestovní kanceláře se potýkají s problémy
      Počet cestovních kanceláří v Česku je teď zhruba o čtvrtinu nižší, než byl před rokem. Aktuálně jich nabízí své služby 619. Důvodem jejich úbytku jsou hlavně cestovní omezení spojená s epidemií covidu. Cestovky navíc hlásí další komplikaci.
      08:57
      Kontrola dodržování opatření
       S nadcházejícím víkendem se v některých krajích hygienici chystají na kontroly dodržování platných protiepidemických opatření. Nejvýrazněji se nákaza covidem-19 šíří v Praze a také v Libereckém kraji a na jihu Čech.
       10:25
       Konec spolupráce věznice s výrobcem cukrovinec
        Z tovární haly, která spolupracuje s věznicí ve Světlé nad Sázavou, odchází výrobce cukrovinek. Zaměstnává 160 odsouzených žen. Právě proto, že je věznice na halu přímo napojená, tam můžou pracovat i vězeňkyně, které jsou trestané pro závažnější zločiny.
        11:20
        V Královéhradeckém kraji chybí zubaři
         Že mají problém s hledáním zubařů lidé v menších městech, není zas až tak neobvyklé, ale na východě Čech se do stejné situace dostávají také obyvatelé krajského města – Hradce Králové.
         13:17
         Začal 55. ročník MFF Karlovy Vary
          Červený koberec a hvězdy filmového plátna začal filmový festival v Karlových Varech. V něm se opět odehrává hlavní přehlídkové dění. Program tam právě začíná zahajovacím ceremoniálem.
          14:38
          Fanoušci dorazili na filmový festival
           Kromě fanoušků, kteří tady za mnou čekají na podpis nebo fotku se slavnými osobnostmi je velký zájem o festival tady ve městě znát. Už brzo ráno se tvořily fronty před pokladnami na lístky, kinosály jsou plné a poznat je festivalová atmosféra i v ulicích.
           15:52
           Michael Caine přijel do Karlových Varů
            Karlovy Vary taky přivítaly prvního hvězdného hosta. Před malou chvílí přijel do hotelu Thermal slavný britský herec Michael Caine. Festival mu v rámci zahájení udělí Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světovému filmu.
            16:09
            Michael Caine přijel do Karlových Varů
             Harris Shaw je mrzutý spisovatel, který se uzavírá před světem. Kvůli smlouvě s nakladatelstvím ale musí vyrazit na turné. Nové komediální drama do Karlových Varů přivezl představitel hlavní role Michael Caine.
             17:46
             Na festivalu se představí 125 snímků
              Během devíti dnů se tady v Karlových Varech ve 12 sálech představí 125 snímků. A i v druhé polovině festivalu se fanoušci filmového plátna dočkají hvězdného příjezdu. Konkrétně představitele jedné z hlavních rolí Pirátů v Karibiku Johnyho Deppa.
              17:59
              Rekordní sezona na Vltavě
               V lodní dopravě zažívá řeka Vltava rekordní sezonu. Jen v červenci se na její horní úsek vydaly více než 4 tisíce lodí. Za posledních 5 let se tak zájem zvýšil téměř trojnásobně.
               19:47
               Tisíce hrází na odvodňovacích kanálech chce do tří let vybudovat po celé Šumavě vedení parku
                To chce zadržet vodu v krajině v místech, které se ještě před padesáti lety odvodňovaly kvůli zalesnění. Nově teď vznikají rašeliniště kolem Modravy. Ty mají za úkol zadržet vodu a taky zabránit povodňovým vlnám v nižších polohách regionu.
                21:05
                Nebezpečný jez na Ohři
                 Jez na Ohři v Radošově u Karlových Varů znají vodáci hlavně proto, že je nebezpečný. Utopily se pod ním už desítky lidí hlavně proto, že ignorovaly varování a zákaz jeho splouvání.
                 23:16
                 Andělský kemp pro děti odsouzených rodičů
                  Andělský kemp pro děti odsouzených rodičů. V Lužických horách ho pořádá Mezinárodní vězeňské společenství. Koná se už popáté. Právě tyto kempy vznikly jako reakce na potřeby v rodinách odsouzených.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                  24. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                  23. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                  22. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                  21. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                  20. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                  17. 6. 2022 na ČT1

                  Napište nám