Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Dopravci se bouří proti energetickému zákonu — Jednání s Polskem o dole Turów — Konec éry telefonních budek — Deset let vězení pro Dbalého — Mutace Delta na Děčínsku — V Česku otevřel Primark — Horké počasí láká na koupaliště — Výhled počasí na další dny — Problém se sinicemi — Začíná i vodácká sezona — Karlovarský kraj spustil cestovní vouchery — Nové barvy pražské MHD projedná zastupitelstvo — Protest proti stezce v oblacích — Omezení pro muzea a výstavy — Šumavské areály opět otevírají ve všední dny

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:14
  Dopravci se bouří proti energetickému zákonu
   Železniční i městští dopravci se bouří, chtějí osvobodit od poplatku za obnovitelné zdroje energie. Hrozí zdražení jízdného?
   03:06
   Jednání s Polskem o dole Turów
    Česko chce na svém území minimalizovat nebo zcela omezit negativní dopady těžby v polském hnědo-uhelném dole Turów.
    06:10
    Konec éry telefonních budek
     Po 110-ti letech v Česku - končí éra telefonních budek. Poslední dnes - odmontovali v obci Hlubyně na Příbramsku. V době mobilních telefonů - počet hovorů z veřejných automatů - prudce klesl
     07:55
     Deset let vězení pro Dbalého
      Vrchní soud v Praze uznal vinu bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého, a to v případě zakázky na digitalizaci chorobo-pisů a nákupu Leksellova gama nože. Dostal souhrnný trest deset let vězení. Rozsudek je pravomocný.
      08:23
      Mutace Delta na Děčínsku
       V Ústeckém kraji se potvrdila koronavirová mutace Delta u dvanácti lidí na Děčínsku. První případ se projevil u člověka, který nedávno přicestoval z Indie. Podle hygieniků mají všichni nakažení lehký průběh nemoci.
       08:50
       V Česku otevřel Primark
        První prodejna Primark v Česku se dnes otevřela v Praze na Václavském náměstí. Řetězec je známý levným oblečením. I přes tropické počasí do něj zamířily stovky lidí. První se před něj postavili už kolem půl osmé ráno.
        09:22
        Horké počasí láká na koupaliště
         Koupaliště na východě Čech nabízejí v teplém počasí ochlazení. Kvůli protiepidemickým opatřením je ale kapacita omezená zhruba na polovinu.
         13:05
         Výhled počasí na další dny
          Teploty se dnes pohybovaly v rozmezí 28 až 32 stupňů. My se nyní podíváme jak je takové počasí časté a i na výhled na tento víkend.
          14:13
          Problém se sinicemi
           Kvůli chladnějšímu letošnímu jaru se mohlo zdát, že problém s přemnožením sinic letos nebude nijak velký. Přesto se ale na některých místech kvalita vody zhoršuje. Týká se to i jihočeských rybníků. Na některých z nich už hygienici koupání nedoporučují.
           15:36
           Začíná i vodácká sezona
            S letním počasím začíná i vodácká sezona na Horní Vltavě. Půjčovny lodí hlásí před víkendem větší zájem lidí o kánoe a rafty. Na jihočeskou řeku jezdí zatím pouze Češi. Rakušané nebo Němci chybí.
            17:29
            Karlovarský kraj spustil cestovní vouchery
             Karlovarský kraj spustil příjem žádostí o příspěvky na ubytování v hotelích a kempech. Snaží se tak oživit cestovní ruch po koronavirové krizi. Některé lázeňské hotely už totiž pozastavily příjem státních voucherů, protože vyčerpaly jejich možnou kapacitu. Projekt kraje ale provozovatelé ubytování vítají.
             19:13
             Nové barvy pražské MHD projedná zastupitelstvo
              Červenošedé svislé pruhy, které má nově mít pražská MHD, projedná zastupitelstvo města. Organizátoři petice na to sehnali přes tisíc podpisů Pražanů. Ve středu archy předali na Magistrátu hlavního města.
              20:39
              Protest proti stezce v oblacích
               O zamýšlené Stezce v oblacích znovu jednají zastupitelé horských měst v Karlovarském kraji. Vzniknout by měla na nejvyšším vrcholu Krušných hor. Ne všichni s její výstavbou ale souhlasí. Odpůrci se obávají masivního kácení a také toho, že taková rozhledna naruší panorama hor.
               22:25
               Omezení pro muzea a výstavy
                Obnova národní kulturní památky Libušín se stala Muzejním počinem roku 2020 v národní ceně Gloria Musaealis. Chatu zničil požár v roce 2014. V 19.ročníku ceny pro nejlepší muzejní počiny a výstavy soutěžilo 56 muzeí a galerií s 98 projekty.
                23:14
                Šumavské areály opět otevírají ve všední dny
                 Šumavské areály se opět otevírají také ve všední dny. Kvůli ochraně přírody dosud mohla hlavně velká střediska fungovat pouze o víkendech.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                 Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                 Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám