Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Dopravci se bouří proti energetickému zákonu — Jednání s Polskem o dole Turów — Konec éry telefonních budek — Deset let vězení pro Dbalého — Mutace Delta na Děčínsku — V Česku otevřel Primark — Horké počasí láká na koupaliště — Výhled počasí na další dny — Problém se sinicemi — Začíná i vodácká sezona — Karlovarský kraj spustil cestovní vouchery — Nové barvy pražské MHD projedná zastupitelstvo — Protest proti stezce v oblacích — Omezení pro muzea a výstavy — Šumavské areály opět otevírají ve všední dny

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:14
  Dopravci se bouří proti energetickému zákonu
   Železniční i městští dopravci se bouří, chtějí osvobodit od poplatku za obnovitelné zdroje energie. Hrozí zdražení jízdného?
   03:06
   Jednání s Polskem o dole Turów
    Česko chce na svém území minimalizovat nebo zcela omezit negativní dopady těžby v polském hnědo-uhelném dole Turów.
    06:10
    Konec éry telefonních budek
     Po 110-ti letech v Česku - končí éra telefonních budek. Poslední dnes - odmontovali v obci Hlubyně na Příbramsku. V době mobilních telefonů - počet hovorů z veřejných automatů - prudce klesl
     07:55
     Deset let vězení pro Dbalého
      Vrchní soud v Praze uznal vinu bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého, a to v případě zakázky na digitalizaci chorobo-pisů a nákupu Leksellova gama nože. Dostal souhrnný trest deset let vězení. Rozsudek je pravomocný.
      08:23
      Mutace Delta na Děčínsku
       V Ústeckém kraji se potvrdila koronavirová mutace Delta u dvanácti lidí na Děčínsku. První případ se projevil u člověka, který nedávno přicestoval z Indie. Podle hygieniků mají všichni nakažení lehký průběh nemoci.
       08:50
       V Česku otevřel Primark
        První prodejna Primark v Česku se dnes otevřela v Praze na Václavském náměstí. Řetězec je známý levným oblečením. I přes tropické počasí do něj zamířily stovky lidí. První se před něj postavili už kolem půl osmé ráno.
        09:22
        Horké počasí láká na koupaliště
         Koupaliště na východě Čech nabízejí v teplém počasí ochlazení. Kvůli protiepidemickým opatřením je ale kapacita omezená zhruba na polovinu.
         13:05
         Výhled počasí na další dny
          Teploty se dnes pohybovaly v rozmezí 28 až 32 stupňů. My se nyní podíváme jak je takové počasí časté a i na výhled na tento víkend.
          14:13
          Problém se sinicemi
           Kvůli chladnějšímu letošnímu jaru se mohlo zdát, že problém s přemnožením sinic letos nebude nijak velký. Přesto se ale na některých místech kvalita vody zhoršuje. Týká se to i jihočeských rybníků. Na některých z nich už hygienici koupání nedoporučují.
           15:36
           Začíná i vodácká sezona
            S letním počasím začíná i vodácká sezona na Horní Vltavě. Půjčovny lodí hlásí před víkendem větší zájem lidí o kánoe a rafty. Na jihočeskou řeku jezdí zatím pouze Češi. Rakušané nebo Němci chybí.
            17:29
            Karlovarský kraj spustil cestovní vouchery
             Karlovarský kraj spustil příjem žádostí o příspěvky na ubytování v hotelích a kempech. Snaží se tak oživit cestovní ruch po koronavirové krizi. Některé lázeňské hotely už totiž pozastavily příjem státních voucherů, protože vyčerpaly jejich možnou kapacitu. Projekt kraje ale provozovatelé ubytování vítají.
             19:13
             Nové barvy pražské MHD projedná zastupitelstvo
              Červenošedé svislé pruhy, které má nově mít pražská MHD, projedná zastupitelstvo města. Organizátoři petice na to sehnali přes tisíc podpisů Pražanů. Ve středu archy předali na Magistrátu hlavního města.
              20:39
              Protest proti stezce v oblacích
               O zamýšlené Stezce v oblacích znovu jednají zastupitelé horských měst v Karlovarském kraji. Vzniknout by měla na nejvyšším vrcholu Krušných hor. Ne všichni s její výstavbou ale souhlasí. Odpůrci se obávají masivního kácení a také toho, že taková rozhledna naruší panorama hor.
               22:25
               Omezení pro muzea a výstavy
                Obnova národní kulturní památky Libušín se stala Muzejním počinem roku 2020 v národní ceně Gloria Musaealis. Chatu zničil požár v roce 2014. V 19.ročníku ceny pro nejlepší muzejní počiny a výstavy soutěžilo 56 muzeí a galerií s 98 projekty.
                23:14
                Šumavské areály opět otevírají ve všední dny
                 Šumavské areály se opět otevírají také ve všední dny. Kvůli ochraně přírody dosud mohla hlavně velká střediska fungovat pouze o víkendech.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

                 26. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

                 25. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                 24. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                 23. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                 20. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                 19. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám