Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Dostavba dálnice D4 — Dálnice D4 se stane vzorem pro další stavby — Počet projektů PPP mírně roste — Projekty PPP ekonomicky — PPP projekty v Česku — PPP projekty v Česku nejsou novinkou — Školy kritizují vládní nařízení — Některé restaurace zdražují — Do bazénu jen s negativním testem — Požár ubytovny v Havlíčkově Brodě — Výsledky maturit z češtiny a matematiky — Zastupitel města i kraje ve střetu se zákonem — Zájem o zahrádky stále roste — Zazdění Rorýsové — Stavba moderní čtvrti v Plzni — Stavba prvního úseku metra D má zlenou — Makak chocholatý na útěku — Průzkum krypty pražské Lorety — Ve školách bez roušky

Části dílu

01:06
Dostavba dálnice D4
  Příbram a Písek spojí dálnice, jejíž stavba dnes u Let oficiálně začala. A bude to dálnice úplně nového a v Česku dosud nebývalého druhu. Jde o tzv. projekt PPP.
  02:38
  Dálnice D4 se stane vzorem pro další stavby
   Tato stavba bude takovým testem, zkouškou, jestli dokážeme v Česku budovat dálnice touto formou - tedy že ji postaví soukromá firma, bude se o ni následně desítky let starat a stát jí za to bude platit. D4 se pak stane vzorem pro další stavby.
   04:09
   Počet projektů PPP mírně roste
    PPP projekty - partnerství podnikatelů a státu je velkým trendem v zahraničí. V sousedním Německu jich bylo šest, ve Velké Británii dokonce 48 za jediný rok.
    04:38
    Projekty PPP ekonomicky
     Výhody a nevýhody PPP projektů teď ekonomickým pohledem.
     05:14
     PPP projekty v Česku
      D4 je tedy první dálnicí, která takto u nás vzniká. Pro Česko to ale není první zkušenost.
      05:32
      PPP projekty v Česku nejsou novinkou
       V Česku už se uskutečnily tzv. PPP projekty. Přikladem je třeba výstavba hřiště v Tachově nebo bytové domy v pražských Běchovicích.
       07:10
       Školy kritizují vládní nařízení
        Používání respirátorů během výuky kritizují ředitelé pardubických základních škol i radnice.
        08:42
        Některé restaurace zdražují
         První zkušenosti z otevření restaurací po covidovém lockdownu už lze vyhodnotit. Mnoho restaurací, kaváren, hospod a barů zdražilo - konkrétně v jižních Čechách v průměru o 10 %.
         10:25
         Do bazénu jen s negativním testem
          Jaký test je a bude potřeba pro návštěvu bazénu - i to je tématem dnešního jednání vlády. Zatím platí, že tam lidi můžou, pokud mají potvrzení o platném očkování nebo prodělání covidu v posledních 180 dnech, anebo musí mít test z akreditované laboratoře.
          11:23
          Požár ubytovny v Havlíčkově Brodě
           Víkendový požár ubytovny v Havlíčkově Brodě s nutnou evakuací 27 lidí má nečekaný vývoj. Ukázalo se, že památkově chráněná Šupichova vila nebyla pro ubytovávání zkolaudovaná.
           13:07
           Výsledky maturit z češtiny a matematiky
            Středoškolští studenti dnes dostali výsledky státních maturitních testů. Zatímco u češtiny se úspěšnost oproti loňsku zvýšila a testy zvládlo 95 % maturantů.
            14:42
            Zastupitel města i kraje ve střetu se zákonem
             Zastupitel Hradce Králové a kraje Aleš Dohnal (Piráti) zatajil své odsouzení za úmyslný čin. Před dvěma lety byl přistižený při řízení pod vlivem alkoholu.
             16:49
             Zájem o zahrádky stále roste
              Karlovy Vary zprovoznily zahrádkářské komunitní centrum pro lidi nad 65 let: Ti v něm mají k dispozici záhony, o které se můžou starat.
              18:23
              Zazdění Rorýsové
               6 zazděných hnízd ptáku dnes objevil ornitolog při rekonstrukci MŠ U plavecké haly v Ústí nad Labem. Jednalo se o hnízda rorýsů obecných a vrabců. Česká inspekce životního prostředí stavbu okamžitě zastavila.
               19:25
               Stavba moderní čtvrti v Plzni
                Plzeňský Kvítečkov - kdysi vyloučená lokalita, už brzy ale moderní čtvrť. Prvních 8 nových domů už v ní stojí. Jde přímo o projekt města, které do něj z rozpočtu investuje něco přes 400 milionů korun.
                21:02
                Stavba prvního úseku metra D má zlenou
                 Vedení hlavního města dnes souhlasilo se zahájením stavby prvního úseku trasy metra D z Pankráce na Nové Dvory. Náklady by měly být při započtení inflace zhruba 52,09 miliardy korun.
                 22:21
                 Makak chocholatý na útěku
                  3 hodiny byl dnes na cestě Děčínem samec makaka chocholatého, který utekl z tamní Zoo. O jeho pohybu byli lidi průběžně informovaní třeba na sociálních sítích - příspěvek o jeho útěku sdílelo přes 2 tisíce lidí.
                  23:00
                  Průzkum krypty pražské Lorety
                   Krypta pod loretánským kostelem Narození Páně na pražských Hradčanech se dnes znovu na několik hodin otevřela. Restaurátoři zkoumali nástěnné malby ze 17. století, které tam nečekaně před 10 lety objevili.
                   25:02
                   Ve školách bez roušky
                    Nošení roušek ve školách od zítřka skončí ve většině krajů. Tedy alespoň ve třídách je už nebudou muset nosit žáci téměř v celé Česku. Výjimkami jsou kraje Jihočeský, Liberecký a Zlínský.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                    26. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                    23. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    22. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    21. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    20. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Svět se loučí s královnou Alžbětou II. — Příčina požáru v Dlouhé Vsi — Pietní akty v pohraničí Libereckého kraje — Série dopravních nehod o víkendu — Sníh zasypal vrcholky Krkonoš a na Sněžce trhá rekordy — Na Šumavě už lidé topí — Topná sezona na dalších místech v nejistotě — Obce na Jihlavsku shánějí náhradní zdroje elektřiny — Obchvat Dasného a Češnovic — Chovatelé požadují regulaci vlčí populace — Na řadě univerzit dnes začal akademický rok — Podmíněné tresty za propagaci neonacismu — Začalo vypouštění liberecké přehrady Harcov — Plán provozu letiště v Českých Budějovicích — Kladno se dočkalo rekonstrukce trati — 6 roků vězení hrozí řidiči za smrt 2 lidí — Vítězná podoba lanovky na Petřín — Hledá se kotě servala stepního — Otevření Semlerovy rezidence v Plzni

                    19. 9. 2022 na ČT1

                    Napište nám