Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nevyužité termíny očkování — Očkovací centrum vedle zahrádky restaurace — Komunitní centra pomáhají seniorům — Nedostatek polovodičů v automobilkách — Nový zahrádkářský zákon — Mistrovství republiky kluzáků na letišti v Táboře — Výročí atentátu na Reinharda Heydricha — Mercedes Reinharda Heydricha — Oprava zchátralé Larischovy vily — Oprava lávky v Písku nasbírá zpoždění — Historická jednokolejka bude v létě zavřená — Vlaky v Praze jely proti sobě, stihly zastavit — Kvůli dešti se šíří invazivní druhy rostlin — Při sečení zemře ročeně 60 tisíc srnčat

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv
  01:00
  Nevyužité termíny očkování
   Jak se k očkování proti covidu můžou hlásit mladší a mladší ročníky, přibývá lidí, kteří se na určený a potvrzený termín nedostaví. Očkovacím centrům to dělá problémy.
   03:30
   Očkovací centrum vedle zahrádky restaurace
    Neobvyklém soužití a kooperaci tamního očkovacího centra a hospody se zahrádkou. V kulturním domě mají totiž společný vchod. A tak, aby se návštěvníci obou míst z hygienických důvodů nepotkávali, musela hospoda upravit otevírací dobu.
    05:14
    Komunitní centra pomáhají seniorům
     Zpráva, o které jsme vás informovali už včera, teď přinášíme další podrobnosti. Magistrát hlavního města požádal pražská komunitní centra, aby vyhledávala starší lidi, kteří se ještě nenechali očkovat proti covidu.
     06:52
     Nedostatek polovodičů v automobilkách
      Ve světě je nedostatek polovodičových čipů do aut a světové automobilky se o ně už několik měsíců "přetahují". V provozech Škody Auto to znamená, že se v nich hromadí nedokončená auta, pro která podnik hledá další a další odstavné plochy.
      08:33
      Nový zahrádkářský zákon
       Zahrádkáři se po letech dočkali. Mají nový zákon, který je v činnosti podporuje. Teď ale častěji než zákon řeší pěstitelé chladné počasí a ohrožení letošní úrody.
       10:27
       Mistrovství republiky kluzáků na letišti v Táboře
        Špatné počasí komplikuje mistrovství republiky kluzáků na letišti v Táboře. To má být přitom jak pro piloty, tak pro organizátory generálkou na juniorské mistrovství světa, které se má v Táboře konat za rok.
        12:17
        Výročí atentátu na Reinharda Heydricha
         Dnes je to 79 let od atentátu na německého zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha – od události označované za nejvýznamnější počin československého odboje za 2. světové války.
         14:59
         Mercedes Reinharda Heydricha
          Říšskému protektorovi Reinhardu Heydrichovi se při atentátu stalo osudným mimo jiné to, v jakém autě jel. Ovšem, který z nepočetných mercedesů typu 320 B je skutečně ten Heydrichův - o tom se badatelé, historici a znalci stále dohadují.
          17:06
          Oprava zchátralé Larischovy vily
           Odplatou nacistické okupační správy za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha byl teror rozpoutaný v protektorátu. Tisíce lidí bylo pozatýkaných, stovky popravených.
           18:44
           Oprava lávky v Písku nasbírá zpoždění
            V Písku se po 30 letech opravuje lávka přes řeku Otavu, která je pro pěší využívanou zkratkou do nebo z centra města. A to už několik generací - lávka je víc než 90 let stará.
            20:26
            Historická jednokolejka bude v létě zavřená
             Moldavská dráha historická železniční jednokolejka mezi Mostem a Moldavou v Krušných horách - bude celé léto zavřená. Rozhodla o tom Správa železnic.
             20:54
             Vlaky v Praze jely proti sobě, stihly zastavit
              Na Masarykově nádraží v Praze jely před půl 9. ráno dva vlaky po jedné koleji proti sobě. Strojvůdci je stihli čas zastavit a nikomu se nic nestalo. Proč k tomu došlo, ještě vyšetřuje Správa železnic.
              21:49
              Kvůli dešti se šíří invazivní druhy rostlin
               Vlivem deštivého počasí tohoto jara volné plochy a veřejný prostor mnohde zarůstají přerostlou trávou. A víc než jindy rostou a rozšiřují se taky plevele a invazní rostliny všeho druhu.
               23:37
               Při sečení zemře ročeně 60 tisíc srnčat
                Vynést srnčí mláďata z luk před tím, než na ně vjedou sekačky – úkol pro skupinu dobrovolníků, kteří vyrážejí do terénu a prohledávají zatravněné plochy. Začíná doba sečení a srnčata by jinak skončila pod noži strojů.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1

                Napište nám