Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nevyužité termíny očkování — Očkovací centrum vedle zahrádky restaurace — Komunitní centra pomáhají seniorům — Nedostatek polovodičů v automobilkách — Nový zahrádkářský zákon — Mistrovství republiky kluzáků na letišti v Táboře — Výročí atentátu na Reinharda Heydricha — Mercedes Reinharda Heydricha — Oprava zchátralé Larischovy vily — Oprava lávky v Písku nasbírá zpoždění — Historická jednokolejka bude v létě zavřená — Vlaky v Praze jely proti sobě, stihly zastavit — Kvůli dešti se šíří invazivní druhy rostlin — Při sečení zemře ročeně 60 tisíc srnčat

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv
  01:00
  Nevyužité termíny očkování
   Jak se k očkování proti covidu můžou hlásit mladší a mladší ročníky, přibývá lidí, kteří se na určený a potvrzený termín nedostaví. Očkovacím centrům to dělá problémy.
   03:30
   Očkovací centrum vedle zahrádky restaurace
    Neobvyklém soužití a kooperaci tamního očkovacího centra a hospody se zahrádkou. V kulturním domě mají totiž společný vchod. A tak, aby se návštěvníci obou míst z hygienických důvodů nepotkávali, musela hospoda upravit otevírací dobu.
    05:14
    Komunitní centra pomáhají seniorům
     Zpráva, o které jsme vás informovali už včera, teď přinášíme další podrobnosti. Magistrát hlavního města požádal pražská komunitní centra, aby vyhledávala starší lidi, kteří se ještě nenechali očkovat proti covidu.
     06:52
     Nedostatek polovodičů v automobilkách
      Ve světě je nedostatek polovodičových čipů do aut a světové automobilky se o ně už několik měsíců "přetahují". V provozech Škody Auto to znamená, že se v nich hromadí nedokončená auta, pro která podnik hledá další a další odstavné plochy.
      08:33
      Nový zahrádkářský zákon
       Zahrádkáři se po letech dočkali. Mají nový zákon, který je v činnosti podporuje. Teď ale častěji než zákon řeší pěstitelé chladné počasí a ohrožení letošní úrody.
       10:27
       Mistrovství republiky kluzáků na letišti v Táboře
        Špatné počasí komplikuje mistrovství republiky kluzáků na letišti v Táboře. To má být přitom jak pro piloty, tak pro organizátory generálkou na juniorské mistrovství světa, které se má v Táboře konat za rok.
        12:17
        Výročí atentátu na Reinharda Heydricha
         Dnes je to 79 let od atentátu na německého zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha – od události označované za nejvýznamnější počin československého odboje za 2. světové války.
         14:59
         Mercedes Reinharda Heydricha
          Říšskému protektorovi Reinhardu Heydrichovi se při atentátu stalo osudným mimo jiné to, v jakém autě jel. Ovšem, který z nepočetných mercedesů typu 320 B je skutečně ten Heydrichův - o tom se badatelé, historici a znalci stále dohadují.
          17:06
          Oprava zchátralé Larischovy vily
           Odplatou nacistické okupační správy za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha byl teror rozpoutaný v protektorátu. Tisíce lidí bylo pozatýkaných, stovky popravených.
           18:44
           Oprava lávky v Písku nasbírá zpoždění
            V Písku se po 30 letech opravuje lávka přes řeku Otavu, která je pro pěší využívanou zkratkou do nebo z centra města. A to už několik generací - lávka je víc než 90 let stará.
            20:26
            Historická jednokolejka bude v létě zavřená
             Moldavská dráha historická železniční jednokolejka mezi Mostem a Moldavou v Krušných horách - bude celé léto zavřená. Rozhodla o tom Správa železnic.
             20:54
             Vlaky v Praze jely proti sobě, stihly zastavit
              Na Masarykově nádraží v Praze jely před půl 9. ráno dva vlaky po jedné koleji proti sobě. Strojvůdci je stihli čas zastavit a nikomu se nic nestalo. Proč k tomu došlo, ještě vyšetřuje Správa železnic.
              21:49
              Kvůli dešti se šíří invazivní druhy rostlin
               Vlivem deštivého počasí tohoto jara volné plochy a veřejný prostor mnohde zarůstají přerostlou trávou. A víc než jindy rostou a rozšiřují se taky plevele a invazní rostliny všeho druhu.
               23:37
               Při sečení zemře ročeně 60 tisíc srnčat
                Vynést srnčí mláďata z luk před tím, než na ně vjedou sekačky – úkol pro skupinu dobrovolníků, kteří vyrážejí do terénu a prohledávají zatravněné plochy. Začíná doba sečení a srnčata by jinak skončila pod noži strojů.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Rostoucí ceny plynu ohrožují tuzemské výrobce — Podnikatelé končí, začínají chybět potraviny — Pochybení při převozu nebezpečných látek — Rychlostní rekord na D11 — Zásah zaměřený na provozovatele autoškol — Situace Sberbank — Summit Evropské rady v Praze — Velký zájem o dotace na regeneraci brownfield — Problém s úklidem v Pardubické nemocnici — Bavorsko zintenzivní kontroly na hranicích — České pivovary zdražují — Zavírá humanitární sklad v Pardubicích — Měření bezpečné vzdálenosti — Hřebčín v Mimoni bez majitele — Povolební vyjednávání v Pardubicích

                6. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                5. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                4. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                3. 10. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                30. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                29. 9. 2022 na ČT1

                Napište nám