Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Registrace chronicky nemocných — Odklad termínů očkování — Obrana proti zlodějům — Přehled případů obrany proti zlodějům — Spor o přiměřenost obrany — Jarní úklid v přírodě — Ptačí chřipka — Nová žaloba komplikuje prodeje v kauze H-Systém — Změny provozu veteránů — Velkokapacitní očkovací centrum — Úzkokolejka v ohrožení — Nové byty v areálu bývalé Tesly v Pardubicích — Vltavské vory chtějí na seznam UNESCO

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled hlavních zpráv z regionů.
  00:54
  Registrace chronicky nemocných
   Chronicky nemocní lidé se ode dneška můžou hlásit k očkování proti covidu-19. Speciální přihlašovací kódy, které vyplní při registraci, můžou dát pacientům odborní lékaři, třeba kardiologové nebo onkologové.
   02:53
   Odklad termínů očkování
    Některé středočeské nemocnice musejí kvůli výpadku v dodávce vakcíny od firmy Moderna odkládat očkování. Dotkne se to několika stovek objednaných lidí.
    04:42
    Obrana proti zlodějům
     Muž (55 let) zastřelil svou legálně drženou zbraní zloděje, který se mu vloupal do domu. K události došlo v noci ve Vochově na severním Plzeňsku. Policie prověřuje, zda bylo použití střelné zbraně nutné.
     06:34
     Přehled případů obrany proti zlodějům
      Soudy vždy posuzují podmínky nutné obrany individuálně a podle konkrétních okolností. Také proto se v některých případech závěry soudů liší, podívejte se na náš přehled.
      08:00
      Spor o přiměřenost obrany
       Podobný případ řešily už před časem soudy v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Neskončil smrtí, ale těžkým zraněním a amputací nohy. Dostal se až k Nejvyššímu soudu.
       10:16
       Jarní úklid v přírodě
        V Česku startují úklidové akce. Už o víkendu startuje dobrovolná akce "Ukliďme Česko". A třeba na Vysočině ji bude další úklidová následovat hned v dubnu. Lidé se při nich ale nesmí shromažďovat.
        12:04
        Ptačí chřipka
         Veterináři ukončili mimořádná opatření v souvislosti s ptačí chřipkou v Horní Cerekvi. Namátkové kontroly v dalších chovech byly negativní.
         14:13
         Nová žaloba komplikuje prodeje v kauze H-Systém
          Cestu lidí k vlastnictví bytů po zkrachovalé firmě H-System v Horoměřicích u Prahy komplikuje další překážka a to žaloba kvůli pozemkům pod přístupovými cestami k domům. Tu podal jeden ze členů stavebního družstva Svatopluk, které cesty vybudovalo a požaduje jejich vynětí z konkurzu.
          15:13
          Změny provozu veteránů
           S příchodem teplejšího počasí se na silnicích znovu začne objevovat víc historických vozidel, takzvaných veteránů. V celém Česku jich je asi 50.000, přičemž jejich majitele zřejmě čekají změny podmínek provozu.
           18:31
           Velkokapacitní očkovací centrum
            V kongresovém centru na Vyšehradě funguje třetím dnem velkokapacitní očkovací centrum. Vakcínu tam dostávají asi dvě stovky zájemců denně.
            19:28
            Úzkokolejka v ohrožení
             Turisty oblíbená jindřichohradecká úzkokolejka možná přijde o vlaky. Alespoň v části, která vede Vysočinou. Tamní krajská radnice zvažuje, že na ni v příštích letech přestane přispívat.
             21:27
             Nové byty v areálu bývalé Tesly v Pardubicích
              Bývalý areál kdysi slavné továrny Tesla v Pardubicích mění majitele. Developerská společnost Link-city už také - získala stavební povolení na výstavbu bytů v jejím areálu.
              23:18
              Vltavské vory chtějí na seznam UNESCO
               Poslední týden zbývá na zaslání žádostí o zapsání vorařství na seznam nehmotných památek UNESCO. Česko jako první všechny potřebné administrativní úkoly splnilo, čeká se na ostatní země. Žádost podává také třeba Polsko, Německo a Španělsko. Stihnout to musí do posledního března.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

               Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

               Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

               Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

               Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

               Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

               Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1

               Napište nám