2. březen 2021

Obsah dílu

Headlines — Stav hromadného postižení osob na Pardubicku — Očkování u praktických lékařů — Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně dostala 10 000 balení léku na léčbu covid-19 — V jihočeském Kovářově přibývá nakažených — Spolkové země Durynsko, Sasko a Bavorsko darovaly vakcíny — Výjimky z nových přísnějších restrikcí — Vojáci a celníci hlídají hranice okresů — Překračování hranic okresů — Testování dopravců na koronavirus — Lékaři z Ukrajiny pomáhají v Chebu — Nehody kamionů zablokovaly dálnici D8 — Krádež respirátorů a rukavic — Respirátory chybí klientům azylových domů — Přetížené nemocnice na Plzeňsku — Uzavření ústeckého parkoviště pro kamiony — Distanční výuka předškoláků — Večerní výlety do Krkonoš

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:06
  Stav hromadného postižení osob na Pardubicku
   Pardubický kraj kvůli kritické situaci v nemocnicích vyhlásil stav hromadného postižení osob. Volná lůžka intenzivní péče pro pacienty s covidem v regionu došla.
   02:49
   Očkování u praktických lékařů
    Praktičtí lékaři v pondělí zaregistrovali do centrálního systému téměř 25 000 svých pacientů, kteří chtějí být očkováni proti covidu-19 v ordinacích praktiků. Podle předsedy sdružení praktických lékařů Petra Šonky se praktici v první den, kdy měli do systému přístup, potýkali s technickými komplikacemi.
    05:06
    Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně dostala 10 000 balení léku na léčbu covid-19
     Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně dostala 10 000 balení léku ivermektin, kterým léčí covid-19. Nemocnice lék už vyzkoušela u 30 pacientů s koronavirem s těžším průběhem.
     06:06
     V jihočeském Kovářově přibývá nakažených
      Jedno akutní, místní ohnisko covidové nákazy je teď taky v jihočeském Kovářově na Písecku. Nakažených tam je už skoro 10 % obyvatel. Hygienici pro oblast doporučují masivní testování.
      07:53
      Spolkové země Durynsko, Sasko a Bavorsko darovaly vakcíny
       Do Karlovarského kraje dnes z Německa dorazilo 15 tisíc dávek vakcíny firmy AstraZeneca. Mimořádnou pomoc poskytly kraji jako dar spolkové země Durynsko, Sasko a Bavorsko.
       08:28
       Výjimky z nových přísnějších restrikcí
        Povolena bude nově účast na shromážděních, účastníci ale musí mít respirátor, nebo chirurgickou roušku. Vláda také zrušila včera vydané a následně kritizované rozhodnutí o uzavření firemních jídelen a kantýn. Fungovat mohou - u stolu má sedět vždy ale jen jeden strávník.
        09:04
        Vojáci a celníci hlídají hranice okresů
         Druhým dnem pokračovaly kontroly kvůli omezení volného pohybu lidí mezi okresy. K hlídkám policistů se dnes přidaly téměř čtyři tisíce vojáků a necelé tři stovky celníků.
         11:06
         Překračování hranic okresů
          Vládou nařízený zákaz přejíždění hranic okresů připravuje i kuriózní situace.
          13:07
          Testování dopravců na koronavirus
           Společnost GLS na Vysočině testuje bez ohledu na vládní nařízení už více než týden. Jinde testy teprve shánějí a plánují raději samotestování zaměstnanců doma.
           14:35
           Lékaři z Ukrajiny pomáhají v Chebu
            Vyhlíženou velkou posilou pro přetížené nemocnice v Karlových Varech a v Chebu je 8 mladých lékařů z Ukrajiny.
            15:55
            Nehody kamionů zablokovaly dálnici D8
             Severní dálnici D8 u Lovosic, ve směru na německé Sasko, na většinu dne zablokovaly hned dvě nehody kamionů. Staly se ráno v husté mlze. Při druhé kamion narazil do jiného kamionu, který stal v koloně, jež se vytvořila před 1. havárií. Tento řidič při tom přišel o život.
             17:24
             Krádež respirátorů a rukavic
              Krádeží respirátorů a rukavic za téměř 1 800 000 korun se zabývají zlínští kriminalisté. Ochranné pomůcky byly uložené v krabicích na paletách ve výrobním skladu v Napajedlech na Zlínsku.
              17:45
              Respirátory chybí klientům azylových domů
               Lidem v azylových domech a bez přístřeší chybí respirátory. Stát pro ně sice minulý týden rozvezl miliony zdravotnických roušek. Jenže pak vláda změnila vlastní pravidla a roušky nestačí.
               19:27
               Přetížené nemocnice na Plzeňsku
                Sušická nemocnice jedná s krizovým štábem kraje o převozu pacientů mimo region. Plzeňská záchranná služba musela posílit i posádky sanitek, které převáží lidi s nemocí covid-19 ze Šumavy, také tam se počet nakažených zvýšil.
                21:10
                Uzavření ústeckého parkoviště pro kamiony
                 Ústí nad Labem kvůli obavám z covidu uzavřelo největší místní parkoviště pro kamiony. Magistrát se proto snaží vytěsnit kamionovou dopravu z průmyslové zóny.
                 22:45
                 Distanční výuka předškoláků
                  V nouzovém stavu zůstává většina mateřských škol zavřená. Otevřené mohou být jen ty, které se starají o děti pracovníků klíčových profesí. Pro všechny předškoláky ale teď zároveň platí povinnost distančního vzdělávání.
                  24:20
                  Večerní výlety do Krkonoš
                   Mezi lidmi jsou stále populárnější večerní výlety, případně návštěva hor ještě před východem slunce.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   3. březen 2021

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   31. květen

                   Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                   31. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   30. květen

                   Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                   30. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. květen

                   Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                   29. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   26. květen

                   Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                   26. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   25. květen

                   Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                   25. 5. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   24. květen

                   24. 5. 2023 na ČT1

                   Napište nám