25 minut

24. únor 2021

Obsah dílu

Headlines — Vláda se chystá zpřísnit opatření — Školy se neotevřou — Zvýšený počet školáků s koronavirem — Česko je třetí nejpostiženější zemí světa covidem-19 — Nošení roušek na pracovišti — Testování zaměstnanců ve firmách — Kraje očkují podle svých strategií — Očkování učitelů — Kraj domlouvá převoz pacientů do Polska — Expoloze bytu v Ostravě-Hrabůvce — Koronovirus na poště v Praze — Psi poprvé zkouší poznat nakažené covidem mezi dětmi základní školy — Nový altán na vrchou Mariiny vyhlídky — Hanč a Hrbata znovu ve filmu — Šumava: ze zimy rovnou do jara

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:06
  Vláda se chystá zpřísnit opatření
   Vláda plánuje zpřísnění stávajících opatření. Podle premiéra Andreje Babiše je to nutné, protože jinak nastanou v příštích dvou až třech týdnech obrovské problémy ve zdravotnictví, které už teď funguje na pokraji sil.
   02:43
   Školy se neotevřou
    Studenti se do škol začátkem března nevrátí. Uvedl to po ranním jednání vlády také premiér Andrej Babiš s tím, že žádný další termín možného návratu dětí do škol říkat nebude.
    04:47
    Zvýšený počet školáků s koronavirem
     V Plzeňském kraji v posledních dnech významně roste počet dětí ve věku 5 až 9 let, které jsou pozitivní na covid-19. Nejvíce je jich mezi prvňáky a druháky základních škol.
     06:33
     Česko je třetí nejpostiženější zemí světa covidem-19
      V rámci EU je na tom podle počtu případů covidu-19 na milion obyvatel dokonce nejhůř. Z celého světa je pak ve stejném srovnání třetí, a to po Andoře a Černé Hoře.
      07:22
      Nošení roušek na pracovišti
       Premiér Andrej Babiš dnes také apeloval na zaměstnavatele, aby kontrolovali nošení roušek na pracovišti. Jejich povinné zavedení podporují také podnikatelské organizace.
       07:46
       Testování zaměstnanců ve firmách
        Kvůli nárůstu nakažených se také provádí více testů na covid přímo na pracovištích. V Plzeňském kraji, hlavně na Tachovsku, teď pomáhají s testováním zaměstanců ve firmách také třimobilní týmy armády.
        09:56
        Kraje očkují podle svých strategií
         Kraje plánují očkování podle vlastních strategií. Chystají se očkovat například i hasiče, nebo starosty měst a obcí.
         12:05
         Očkování učitelů
          Registrace učitelů k očkování začne tuto sobotu. Počítá s tím ministerstvo školství. Resort dnes školám rozeslal dopis, podle kterého vyberou zaměstnance pro první vlnu vakcinace sami ředitelé.
          12:17
          Kraj domlouvá převoz pacientů do Polska
           Převoz pacientů s koronavirem do regionální nemocnice v Dolnoslezském vojvodství na jihu Polska. To připravuje Králové-hradecký kraj. Se žádostí o pomoc se na polské zdravotníky obrátí ve chvíli, kdy se naplní 5 krajských nemocnic.
           14:16
           Expoloze bytu v Ostravě-Hrabůvce
            V Ostravě-Hrabůvce v noci hořelo v pětipatrovém domě. Požáru předcházel výbuch. Záchranáři ošetřili šest lidí. Jeden muž skončil v kritickém stavu v nemocnici. Z budovy museli hasiči evakuovat čtyři desítky lidí.
            16:06
            Koronovirus na poště v Praze
             V části Prahy 6 musejí lidé počítat se zpožděným doručením zásilek. Na pobočce České pošty Kafkova totiž musela kvůli koronaviru do karantény nebo izolace téměř polovina doručovatelek. Balíků by se ale výpadek dotknout neměl.
             17:49
             Psi poprvé zkouší poznat nakažené covidem mezi dětmi základní školy
              Jde experimentální testování. V Česku už rok funguje nezávislý tým, kterému se podařilo prokázat, že covid mění pach nakaženého a psi ho s 90 procentní úspěšností poznají. A to i v případě, že člověk nemá žádné příznaky.
              19:58
              Nový altán na vrchou Mariiny vyhlídky
               Mariina vyhlídka jedna z největších turistických atrakcí Národního parku České Švýcarsko má ode dneška nový altán, který se podobá tomu prvnímu z roku 1856. Aby se konstrukci podařilo na vrchol skály dostat, musel pomoci vrtulník.
               21:30
               Hanč a Hrbata znovu ve filmu
                "Poslední závod" – to je název nového snímku, který vzniká v Krkonoších. Předlohou mu je tragédie z března roku 1913, kdy na hřebenech nejvyšších českých hor zahynul při mezinárodním závodě běžkař Bohumil Hanč i jeho přítel Václav Vrbata.
                23:36
                Šumava: ze zimy rovnou do jara
                 Výrazné oteplení změnilo plány lidí, kteří jsou o prázdninách na Lipensku. Sníh v terénu rychle roztál, a tak místo na běžky vyrazili na kola. Půjčovny sportovního vybavení u přehrady teď fungují, ale pouze jako výdejny.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 25. únor 2021

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 9. červen

                 9. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 8. červen

                 8. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 7. červen

                 Tržby malých obchodů klesají — Pro levnější nákup jezdí Češi do Polska — Výjezdní zasedání vlády ve Vimperku — Rok od požáru v Domově Alzheimer v Roztokách u Prahy — Následky bleskové povodně na jihu Čech — Výstraha před bouřkami — Národní dopravce čistí posprejované vlaky — Finále konferenční ligy UEFA v Praze — Atmosféra před utkáním — Města a obce odstraňují reklamy — Začla prodej prezidentských známek — Reportéři na startu

                 7. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. červen

                 Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                 6. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 5. červen

                 Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                 5. 6. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 2. červen

                 Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                 2. 6. 2023 na ČT1

                 Napište nám