Vláda chystá další zpřísnění opatření. Chce tím reagovat na stávající epidemickou situaci, kdy nemocnicím docházejí lůžka intenzívní péče. V Plzeňském kraji v posledních dnech významně roste počet covid pozitivních dětí ve věku 5–9 let, nejvíce mezi dětmi 1. a 2. tříd. S tím souvisí i zvýšený počet jejich hospitalizací.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Vláda se chystá zpřísnit opatření

Vláda plánuje zpřísnění stávajících opatření. Podle premiéra Andreje Babiše je to nutné, protože jinak nastanou v příštích dvou až třech týdnech obrovské problémy ve zdravotnictví, které už teď funguje na pokraji sil.

Školy se neotevřou

Studenti se do škol začátkem března nevrátí. Uvedl to po ranním jednání vlády také premiér Andrej Babiš s tím, že žádný další termín možného návratu dětí do škol říkat nebude.

Zvýšený počet školáků s koronavirem

V Plzeňském kraji v posledních dnech významně roste počet dětí ve věku 5 až 9 let, které jsou pozitivní na covid-19. Nejvíce je jich mezi prvňáky a druháky základních škol.

Česko je třetí nejpostiženější zemí světa covidem-19

V rámci EU je na tom podle počtu případů covidu-19 na milion obyvatel dokonce nejhůř. Z celého světa je pak ve stejném srovnání třetí, a to po Andoře a Černé Hoře.

Nošení roušek na pracovišti

Premiér Andrej Babiš dnes také apeloval na zaměstnavatele, aby kontrolovali nošení roušek na pracovišti. Jejich povinné zavedení podporují také podnikatelské organizace.

Testování zaměstnanců ve firmách

Kvůli nárůstu nakažených se také provádí více testů na covid přímo na pracovištích. V Plzeňském kraji, hlavně na Tachovsku, teď pomáhají s testováním zaměstanců ve firmách také třimobilní týmy armády.

Kraje očkují podle svých strategií

Kraje plánují očkování podle vlastních strategií. Chystají se očkovat například i hasiče, nebo starosty měst a obcí.

Očkování učitelů

Registrace učitelů k očkování začne tuto sobotu. Počítá s tím ministerstvo školství. Resort dnes školám rozeslal dopis, podle kterého vyberou zaměstnance pro první vlnu vakcinace sami ředitelé.

Kraj domlouvá převoz pacientů do Polska

Převoz pacientů s koronavirem do regionální nemocnice v Dolnoslezském vojvodství na jihu Polska. To připravuje Králové-hradecký kraj. Se žádostí o pomoc se na polské zdravotníky obrátí ve chvíli, kdy se naplní 5 krajských nemocnic.

Expoloze bytu v Ostravě-Hrabůvce

V Ostravě-Hrabůvce v noci hořelo v pětipatrovém domě. Požáru předcházel výbuch. Záchranáři ošetřili šest lidí. Jeden muž skončil v kritickém stavu v nemocnici. Z budovy museli hasiči evakuovat čtyři desítky lidí.

Koronovirus na poště v Praze

V části Prahy 6 musejí lidé počítat se zpožděným doručením zásilek. Na pobočce České pošty Kafkova totiž musela kvůli koronaviru do karantény nebo izolace téměř polovina doručovatelek. Balíků by se ale výpadek dotknout neměl.

Psi poprvé zkouší poznat nakažené covidem mezi dětmi základní školy

Jde experimentální testování. V Česku už rok funguje nezávislý tým, kterému se podařilo prokázat, že covid mění pach nakaženého a psi ho s 90 procentní úspěšností poznají. A to i v případě, že člověk nemá žádné příznaky.

Nový altán na vrchou Mariiny vyhlídky

Mariina vyhlídka jedna z největších turistických atrakcí Národního parku České Švýcarsko má ode dneška nový altán, který se podobá tomu prvnímu z roku 1856. Aby se konstrukci podařilo na vrchol skály dostat, musel pomoci vrtulník.

Hanč a Hrbata znovu ve filmu

"Poslední závod" – to je název nového snímku, který vzniká v Krkonoších. Předlohou mu je tragédie z března roku 1913, kdy na hřebenech nejvyšších českých hor zahynul při mezinárodním závodě běžkař Bohumil Hanč i jeho přítel Václav Vrbata.

Šumava: ze zimy rovnou do jara

Výrazné oteplení změnilo plány lidí, kteří jsou o prázdninách na Lipensku. Sníh v terénu rychle roztál, a tak místo na běžky vyrazili na kola. Půjčovny sportovního vybavení u přehrady teď fungují, ale pouze jako výdejny.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD