Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Kritická situace na západě Čech — Obsazená lůžka v nemocnici v Jindřichově Hradci — Nejvíce zasaženým okresem je nově Tachov — S převozy pacientů do Německa se váhá — Nákaza na Trutnovsku v průmyslových oblastech — Postcovidová péče a následky onemocnění — Očkovací centra v Jihočeském kraji — Situace na přechodech — Lékař na hranicích prováděl testy v rozporu se zákonem — Policie v Královehradeckém kraji má novou posilu — Na Vysočině otevřeli první freeshop — Nebezpečný hazard s vlastním životem — Na železniční trať mezi Smržovkou a Josefovým Dolem vyrazil namísto vlaků bagr — Unikátní dopis z roku 1944 — Muzeum Kampa a jeho obnova po požáru

Části dílu

01:16
Kritická situace na západě Čech
  Situace s koronavirovou nákazou na západě Čech zůstává kritická. V uzavřených okresech Cheb a Sokolov dál po stovkách přibylo nových případů.
  02:29
  Obsazená lůžka v nemocnici v Jindřichově Hradci
   Rozvozem covidových pacientů z Karlovarského kraje do nemocnic v jiných regionech se ale v posledních dnech zaplnila zdravotnická zařízení právě i jinde, mimo západní Čechy.
   04:03
   Nejvíce zasaženým okresem je nově Tachov
    Mezitím ale ne Cheb, ne Sokolov ani Trutnov, ale územní okres Tachov se stal koronavirovou nákazou nejvíc zasaženým v zemi. V tyto dny tam je v průměru 1043 nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.
    04:45
    S převozy pacientů do Německa se váhá
     V Ústeckém kraji, který s nejvíc zasaženými západními Čechami sousedí, je momentálně volná kapacita JIP a ARO na 10 procentech. V nemocnicích v kraji leží 362 pacientů s covidovou nákazou.
     06:45
     Nákaza na Trutnovsku v průmyslových oblastech
      Další koronavirem teď silně zasažený, a proto uzavřený okres - Trutnov. V něm je situace s nákazou nejhorší v průmyslových oblastech Vrchlabí a Dvora Králové nad Labem.
      08:14
      Postcovidová péče a následky onemocnění
       Fakultní nemocnice v Brně mezitím otvírá Centrum postcovidové péče. Ta je zaměřená na lidi, u kterých zdravotní komplikace přetrvávají i tři měsíce poté, co nákazu koronavirem prodělali.
       10:18
       Očkovací centra v Jihočeském kraji
        Jihočeský kraj už má všechna plánovaná velkokapacitní očkovací centra připravená. A většina z nich už je i v provozu. Schopná jsou vakcínami proti covidu naočkovat bezmála 7 tisíc lidí každý den.
        12:12
        Situace na přechodech
         V Krušných horách chybí policisté i vybavení na hraniční kontroly. Informaci přinesl německý magazín Der Spiegel. Zpřísnění režimu na hranicích zavedla německá vláda o uplynulém víkendu. Na hraniční přechody v Krušných horách to byl ověřit náš štáb.
         13:48
         Lékař na hranicích prováděl testy v rozporu se zákonem
          Ministerstvo zdravotnictví a Krajská hygienická správa prověřují počínání praktického lékaře z Plzně Petra Schleisse, který před dálničním hraničním přechodem v Rozvadově řidičům, nabízel a spolu se dvěma pomocníky prováděl antigenní testy na koronavirus.
          15:48
          Policie v Královehradeckém kraji má novou posilu
           Policie Královéhradeckého kraje má novou posilu - psa Foxe plemena Jack Russell teriér. Pokud ještě zítra složí zkoušky, bude vyhledávat drogy. A ve volném čase prochází výcvikem i coby pes obranář.
           16:18
           Na Vysočině otevřeli první freeshop
            Obchod dostal příznačný název DejBer. Kvůli vládním opatřením funguje v omezeném režimu.
            18:00
            Nebezpečný hazard s vlastním životem
             Z kolejiště metra na Černém Mostě vytáhli strážníci mětské policie mladíka, který si chtěl zkrátit cestu. Údajně jel metrem poprvé a nevěděl, jak to v něm chodí.
             18:30
             Na železniční trať mezi Smržovkou a Josefovým Dolem vyrazil namísto vlaků bagr
              Speciální železniční bagr na horské trati mezi Smržovkou a Josefovým Dolem. Za úkol měl očistit skalní masiv od ledové vrstvy. Při současném tání totiž hrozilo, že kusy ledu dopadnou přímo na koleje.
              20:09
              Unikátní dopis z roku 1944
               Tajemství se váže k nálezu, který se "poštěstil" Martině Šimečkové v Ostravě. Na chodníku našla ležet autentický osobní dopis z roku 1944, který popisuje ničivý nálet z tehdejšího 29.srpna, kdy americké bombardéry zaútočily na místní železárny a jejich bomby zasáhly i střed města.
               22:48
               Muzeum Kampa a jeho obnova po požáru
                V muzeu na Kampě pokračují restaurátorské práce na obnovení uměleckých děl, které poničil loňský požár. Zatím se podařilo očistit asi dvě stovky exponátů. Škody odhadlo muzeum už dříve na desítky milionů korun. Oheň se rozšířil ze strojovny při práci se svářečkou.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                25. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

                24. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

                23. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám