26 minut

18. února 2021

Obsah dílu

Kritická situace na západě Čech — Obsazená lůžka v nemocnici v Jindřichově Hradci — Nejvíce zasaženým okresem je nově Tachov — S převozy pacientů do Německa se váhá — Nákaza na Trutnovsku v průmyslových oblastech — Postcovidová péče a následky onemocnění — Očkovací centra v Jihočeském kraji — Situace na přechodech — Lékař na hranicích prováděl testy v rozporu se zákonem — Policie v Královehradeckém kraji má novou posilu — Na Vysočině otevřeli první freeshop — Nebezpečný hazard s vlastním životem — Na železniční trať mezi Smržovkou a Josefovým Dolem vyrazil namísto vlaků bagr — Unikátní dopis z roku 1944 — Muzeum Kampa a jeho obnova po požáru

Části dílu

01:16
Kritická situace na západě Čech
  Situace s koronavirovou nákazou na západě Čech zůstává kritická. V uzavřených okresech Cheb a Sokolov dál po stovkách přibylo nových případů.
  02:29
  Obsazená lůžka v nemocnici v Jindřichově Hradci
   Rozvozem covidových pacientů z Karlovarského kraje do nemocnic v jiných regionech se ale v posledních dnech zaplnila zdravotnická zařízení právě i jinde, mimo západní Čechy.
   04:03
   Nejvíce zasaženým okresem je nově Tachov
    Mezitím ale ne Cheb, ne Sokolov ani Trutnov, ale územní okres Tachov se stal koronavirovou nákazou nejvíc zasaženým v zemi. V tyto dny tam je v průměru 1043 nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.
    04:45
    S převozy pacientů do Německa se váhá
     V Ústeckém kraji, který s nejvíc zasaženými západními Čechami sousedí, je momentálně volná kapacita JIP a ARO na 10 procentech. V nemocnicích v kraji leží 362 pacientů s covidovou nákazou.
     06:45
     Nákaza na Trutnovsku v průmyslových oblastech
      Další koronavirem teď silně zasažený, a proto uzavřený okres - Trutnov. V něm je situace s nákazou nejhorší v průmyslových oblastech Vrchlabí a Dvora Králové nad Labem.
      08:14
      Postcovidová péče a následky onemocnění
       Fakultní nemocnice v Brně mezitím otvírá Centrum postcovidové péče. Ta je zaměřená na lidi, u kterých zdravotní komplikace přetrvávají i tři měsíce poté, co nákazu koronavirem prodělali.
       10:18
       Očkovací centra v Jihočeském kraji
        Jihočeský kraj už má všechna plánovaná velkokapacitní očkovací centra připravená. A většina z nich už je i v provozu. Schopná jsou vakcínami proti covidu naočkovat bezmála 7 tisíc lidí každý den.
        12:12
        Situace na přechodech
         V Krušných horách chybí policisté i vybavení na hraniční kontroly. Informaci přinesl německý magazín Der Spiegel. Zpřísnění režimu na hranicích zavedla německá vláda o uplynulém víkendu. Na hraniční přechody v Krušných horách to byl ověřit náš štáb.
         13:48
         Lékař na hranicích prováděl testy v rozporu se zákonem
          Ministerstvo zdravotnictví a Krajská hygienická správa prověřují počínání praktického lékaře z Plzně Petra Schleisse, který před dálničním hraničním přechodem v Rozvadově řidičům, nabízel a spolu se dvěma pomocníky prováděl antigenní testy na koronavirus.
          15:48
          Policie v Královehradeckém kraji má novou posilu
           Policie Královéhradeckého kraje má novou posilu - psa Foxe plemena Jack Russell teriér. Pokud ještě zítra složí zkoušky, bude vyhledávat drogy. A ve volném čase prochází výcvikem i coby pes obranář.
           16:18
           Na Vysočině otevřeli první freeshop
            Obchod dostal příznačný název DejBer. Kvůli vládním opatřením funguje v omezeném režimu.
            18:00
            Nebezpečný hazard s vlastním životem
             Z kolejiště metra na Černém Mostě vytáhli strážníci mětské policie mladíka, který si chtěl zkrátit cestu. Údajně jel metrem poprvé a nevěděl, jak to v něm chodí.
             18:30
             Na železniční trať mezi Smržovkou a Josefovým Dolem vyrazil namísto vlaků bagr
              Speciální železniční bagr na horské trati mezi Smržovkou a Josefovým Dolem. Za úkol měl očistit skalní masiv od ledové vrstvy. Při současném tání totiž hrozilo, že kusy ledu dopadnou přímo na koleje.
              20:09
              Unikátní dopis z roku 1944
               Tajemství se váže k nálezu, který se "poštěstil" Martině Šimečkové v Ostravě. Na chodníku našla ležet autentický osobní dopis z roku 1944, který popisuje ničivý nálet z tehdejšího 29.srpna, kdy americké bombardéry zaútočily na místní železárny a jejich bomby zasáhly i střed města.
               22:48
               Muzeum Kampa a jeho obnova po požáru
                V muzeu na Kampě pokračují restaurátorské práce na obnovení uměleckých děl, které poničil loňský požár. Zatím se podařilo očistit asi dvě stovky exponátů. Škody odhadlo muzeum už dříve na desítky milionů korun. Oheň se rozšířil ze strojovny při práci se svářečkou.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                19. února 2021

                Přehled dílů

                4577 dostupných
                Stopáž25 minut

                24. června

                Změny v podpoře pro výměnu kotlů — Změny v podpoře pro výměnu kotlů — Další programy na úspory energie — Další programy na úspory energie — Největší obměna vlaků v Královéhradeckém kraji začala — Největší obměna vlaků v Královéhradeckém kraji začala — Železniční trať z Klatov do šumavské Železné Rudy čeká elektrifikace — Železniční trať z Klatov do šumavské Železné Rudy čeká elektrifikace — Trasa vysokorychlostní železnice — Trasa vysokorychlostní železnice — Komplikace na železnici kvůli poruše trakčního vedení — Komplikace na železnici kvůli poruše trakčního vedení — Zjednodušení nákupu elektronických jízdenek do MHD — Zjednodušení nákupu elektronických jízdenek do MHD — Veřejnosti se otevřel opravený obchodní dům Máj v Praze — Veřejnosti se otevřel opravený obchodní dům Máj v Praze — Zrušené lety z Českých Budějovic — Zrušené lety z Českých Budějovic — Úhyn ryb v rybníku ve Slaném — Úhyn ryb v rybníku ve Slaném — Prezident Petr Pavel na Karlovarsku — Prezident Petr Pavel na Karlovarsku — Budoucnost skiareálu v Bedřichově — Budoucnost skiareálu v Bedřichově — První den Olympiády dětí a mládeže — První den Olympiády dětí a mládeže — Proměna nebezpečné křižovatky na Prachaticku — Proměna nebezpečné křižovatky na Prachaticku — Otevření nového úseku D7 — Otevření nového úseku D7 — Potomci architekta Jaroslava Otruby chtějí zakázat limitovanou edici pražské Lítačky — Potomci architekta Jaroslava Otruby chtějí zakázat limitovanou edici pražské Lítačky — Spor o pokácení javoru u pardubického nádraží — Spor o pokácení javoru u pardubického nádraží — Výluka vysílače — Výluka vysílače

                24. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                21. června

                Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora — Kamiony si zkracují cestu přes obec — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí — Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě — Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě — Bezpečnost na vysokých školách — Opravy školních budov zkrátily vyučování — Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek — Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy — Sklizeň jetele v Libereckém kraji — Přáškování polí s kukuřicí — ČT natáčí nový seriál Limity — Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony

                21. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. června

                Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                20. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. června

                Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                19. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. června

                První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                18. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. června

                Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                17. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám