FN Brno otevírá Centrum postcovidové péče. Zaměřené je na pacienty, u kterých přetrvávají zdravotní komplikace i tři měsíce po prodělání nemoci covid-19. Situace na západě Čech zůstává stále kritická. Hygienici v postižených okresech Sokolov a Cheb opět zaznamenali stovky nově nakažených.

Obsah dílu

Kritická situace na západě Čech

Situace s koronavirovou nákazou na západě Čech zůstává kritická. V uzavřených okresech Cheb a Sokolov dál po stovkách přibylo nových případů.

Obsazená lůžka v nemocnici v Jindřichově Hradci

Rozvozem covidových pacientů z Karlovarského kraje do nemocnic v jiných regionech se ale v posledních dnech zaplnila zdravotnická zařízení právě i jinde, mimo západní Čechy.

Nejvíce zasaženým okresem je nově Tachov

Mezitím ale ne Cheb, ne Sokolov ani Trutnov, ale územní okres Tachov se stal koronavirovou nákazou nejvíc zasaženým v zemi. V tyto dny tam je v průměru 1043 nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

S převozy pacientů do Německa se váhá

V Ústeckém kraji, který s nejvíc zasaženými západními Čechami sousedí, je momentálně volná kapacita JIP a ARO na 10 procentech. V nemocnicích v kraji leží 362 pacientů s covidovou nákazou.

Nákaza na Trutnovsku v průmyslových oblastech

Další koronavirem teď silně zasažený, a proto uzavřený okres - Trutnov. V něm je situace s nákazou nejhorší v průmyslových oblastech Vrchlabí a Dvora Králové nad Labem.

Postcovidová péče a následky onemocnění

Fakultní nemocnice v Brně mezitím otvírá Centrum postcovidové péče. Ta je zaměřená na lidi, u kterých zdravotní komplikace přetrvávají i tři měsíce poté, co nákazu koronavirem prodělali.

Očkovací centra v Jihočeském kraji

Jihočeský kraj už má všechna plánovaná velkokapacitní očkovací centra připravená. A většina z nich už je i v provozu. Schopná jsou vakcínami proti covidu naočkovat bezmála 7 tisíc lidí každý den.

Situace na přechodech

V Krušných horách chybí policisté i vybavení na hraniční kontroly. Informaci přinesl německý magazín Der Spiegel. Zpřísnění režimu na hranicích zavedla německá vláda o uplynulém víkendu. Na hraniční přechody v Krušných horách to byl ověřit náš štáb.

Lékař na hranicích prováděl testy v rozporu se zákonem

Ministerstvo zdravotnictví a Krajská hygienická správa prověřují počínání praktického lékaře z Plzně Petra Schleisse, který před dálničním hraničním přechodem v Rozvadově řidičům, nabízel a spolu se dvěma pomocníky prováděl antigenní testy na koronavirus.

Policie v Královehradeckém kraji má novou posilu

Policie Královéhradeckého kraje má novou posilu - psa Foxe plemena Jack Russell teriér. Pokud ještě zítra složí zkoušky, bude vyhledávat drogy. A ve volném čase prochází výcvikem i coby pes obranář.

Na Vysočině otevřeli první freeshop

Obchod dostal příznačný název DejBer. Kvůli vládním opatřením funguje v omezeném režimu.

Nebezpečný hazard s vlastním životem

Z kolejiště metra na Černém Mostě vytáhli strážníci mětské policie mladíka, který si chtěl zkrátit cestu. Údajně jel metrem poprvé a nevěděl, jak to v něm chodí.

Na železniční trať mezi Smržovkou a Josefovým Dolem vyrazil namísto vlaků bagr

Speciální železniční bagr na horské trati mezi Smržovkou a Josefovým Dolem. Za úkol měl očistit skalní masiv od ledové vrstvy. Při současném tání totiž hrozilo, že kusy ledu dopadnou přímo na koleje.

Unikátní dopis z roku 1944

Tajemství se váže k nálezu, který se "poštěstil" Martině Šimečkové v Ostravě. Na chodníku našla ležet autentický osobní dopis z roku 1944, který popisuje ničivý nálet z tehdejšího 29.srpna, kdy americké bombardéry zaútočily na místní železárny a jejich bomby zasáhly i střed města.

Muzeum Kampa a jeho obnova po požáru

V muzeu na Kampě pokračují restaurátorské práce na obnovení uměleckých děl, které poničil loňský požár. Zatím se podařilo očistit asi dvě stovky exponátů. Škody odhadlo muzeum už dříve na desítky milionů korun. Oheň se rozšířil ze strojovny při práci se svářečkou.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD