25 minut

16. únor 2021

Obsah dílu

Kritická situace v nemocnici v Náchodě — Vývoj koronaviru v ČR — Nárust nakažených v západních Čechách — Prachatická nemocnice na hranici kapacit — Vyšetřování sesuvu laviny v Obřím dole — Kolony na D7 — Další másta výskytu ptačí chřipky — Zlínský kraj očkuje vakcínou AstraZeneca — Speciální očkovací týmy v Brně — Slovensko zpřísňuje podmínky na hranicích — Studenti pamáhají nově narozeným — Úspěch po změně zaměstnání během koronaviru — Výstraha na ledovku — Hrozí úrazy po pádech rampouchů — Mráz komplikuje provoz vojenských vrtulníků — Žulový masiv v centru Liberce proměnil mráz v ledovou horolezeckou stěnu — Zemřel Otakar Černý — Kostel svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě prochází rozsáhlou rekonstrukcí — Kácení stromů v Miloticích na Hodonínsku — Období masopustních průvodů

Části dílu

01:03
Kritická situace v nemocnici v Náchodě
  Oblastní nemocnice v Náchodě už je na maximu veškeré kapacity vyčleněné pro covidové pacienty.
  02:58
  Vývoj koronaviru v ČR
   Za uplynulý den přibylo 8 750 nově identifikovaných případů. To je skoro o 1 000 víc než ve stejný den před týdnem.
   03:34
   Nárust nakažených v západních Čechách
    Vyšší počty lidí nakažených covidem-19 jsou taky v Plzeňském kraji, a de facto v celých západních Čechách. I tam se zaplňují lůžka ve zdravotnických zařízeních.
    05:05
    Prachatická nemocnice na hranici kapacit
     Záchranáři krkonošské horské služby prozkoumávají místo včerejšího neštěstí v Obřím dole. Snaží se zjistit, jak se stalo, že dva skialpinisté strhli lavinu, která je smetla.
     06:44
     Vyšetřování sesuvu laviny v Obřím dole
      Členové horské služby zjišťovali, jak se utrhla včerejší lavina v Obřím dole, ve které zahynul mladý skialpinista.
      08:12
      Kolony na D7
       Téměř celý den byla uzavřená dálnice D7, konkrétně úsek mezi Chomutovem a hraničním přechodem Hora Svatého Šebestiána. Policie se rozhodla silnici uzavřít kvůli špatnému počasí a také hraničním kontrolám, které Německo spustilo o víkendu.
       08:44
       Další másta výskytu ptačí chřipky
        Přibyla i další dvě místa výskytu ptačí chřipky. Potvrzená byla u 5 uhynulých labutí u jezera Velký Písečák v Příšovicích na Liberecku a v malochovu okrasných slepiček araukana v Bzí na Plzeňsku.
        10:23
        Zlínský kraj očkuje vakcínou AstraZeneca
         Ve Zlínském kraji se ode dneška očkuje vakcínou proti covidu od společnosti AstraZeneca. K dispozici tam je 1 200 dávek. Zatím se to stále týká lidí nad 80 let věku.
         11:09
         Speciální očkovací týmy v Brně
          V Brně se ode dneška proti covidu očkuje vakcínami AstraZeneca. Tam speciální mobilní týmy s injekcemi jezdí za lidmi až domů.
          12:08
          Slovensko zpřísňuje podmínky na hranicích
           Slovensko kvůli covidovému nebezpečí od zítřka zpřísňuje pravidla pro vstup do země, cesty z Česka nevyjímaje. Cestující se budou muset registrovat na webových stránkách e-hranice a po příjezdu na Slovensko budou muset být v minimálně 8 denní karanténě.
           12:30
           Studenti pamáhají nově narozeným
            I když střední školy jsou pro denní výuku zavřené, studenti a studentky oboru Fashion Design na Střední škole Kateřinky si přesto našli způsob, jak být v této době náplní studia užiteční.
            14:15
            Úspěch po změně zaměstnání během koronaviru
             První i druhá vlna pandemie přerušila práci lidem ve službách včetně Petra Doskočila z Dolan u Kladna, který byl hodinový manžel. Nízké kompenzace a starost o dům ho nakonec přivedly k tomu, aby s přítelkyní začali vyrábět a prodávat poličky.
             15:37
             Výstraha na ledovku
              Mrznoucí déšť a tající sníh mohou od dnešní půlnoci tvořit ledovku. Výstraha platí téměř pro celé území Česka kromě jihozápadu republiky. Meteorologové upozorňují i na hrozící komplikace v dopravě a energetice.
              16:10
              Hrozí úrazy po pádech rampouchů
               Hrozí nebezpečné, zdraví a život ohrožující pády rampouchů a sesuny zledovatělého sněhu ze střech! Hasiči, kteří jsou teď povoláváni k odstraňování desítek takových nebezpečných situací denně, nicméně upozorňují, že za úklid je odpovědný vždy majitel domu.
               18:03
               Mráz komplikuje provoz vojenských vrtulníků
                Vojáci ze základny v Náměšti nad Oslavou musí stroje zakrývat plachtami na míru a rozmrazovat speciálními rukávy s horkým vzduchem. Před startem vrtulníků zabere celá procedura přibližně hodinu.
                18:27
                Žulový masiv v centru Liberce proměnil mráz v ledovou horolezeckou stěnu
                 Za ideálních podmínek horolezecká stěna vzniká téměř každoročně přímo mezi panelovými domy. Teď narůstala celý týden, kvůli oblevě vydrží nejspíš ale už jenom několik dní.
                 19:46
                 Zemřel Otakar Černý
                  Ve věku 77 let zemřel novinář a dlouholetý šéf sportovní redakce České televize Otakar Černý. V 90. letech vedl i redakci domácího zpravodajství ČT a moderoval diskusní pořady Co týden dal nebo Debata.
                  20:16
                  Kostel svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě prochází rozsáhlou rekonstrukcí
                   Rekonstrukcí prochází kostel svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě. Za 7 století své existence přečkal několik požárů a vzhledem k blízkosti řeky Sázavy i povodně.
                   21:41
                   Kácení stromů v Miloticích na Hodonínsku
                    Arboristé v těchto dnech kácejí stromy v zámecké bažantnici v Miloticích na Hodonínsku. Dřeviny jsou ve špatném stavu a ohrožují návštěvníky. Bažantnice a přilehlý zámecký park jsou tak pro veřejnost až do odvolání uzavřeny.
                    23:26
                    Období masopustních průvodů
                     Dnes je masopustní úterý – den, kdy se podle tradice pořádají maškarní průvody. V Moravské Třebové si obyvatelé masopustní rej připomněli on-line.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     17. únor 2021

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž25 minut

                     30. listopad

                     Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                     30. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     29. listopad

                     Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                     29. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     28. listopad

                     Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                     28. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     27. listopad

                     27. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     24. listopad

                     Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                     24. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     23. listopad

                     Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                     23. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     22. listopad

                     Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                     22. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     21. listopad

                     Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                     21. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     20. listopad

                     Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

                     20. 11. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     16. listopad

                     Nedostatek hasičů — Podmínky k přijetí do hasičského sboru — Požár sanatoria v Mělníce — Nehoda zkomplikovala dopravu na Frýdlantsku — Zahájení stavby D35 v úseku V. Mýto - Džbánov — Systémové řešení platů a přesčasů — Omezení výpadku dostupnosti léků — Atleti bez zázemí kvůli špatné rekonstrukci — Zatčení gangů falešných bankéřů — Stávka strojvedoucích na německé železnici — Boj s nelegálními billboardy ve městech — V Česku přibývá nehod s vozidly záchranné služby — Pochybný tendr na stavbu metra D — Vzpomínka na Jana Opletala — Pietní akty k 17. listopadu 1989 — Vzpomínky na jihočeský 17. listopad 1989

                     16. 11. 2023 na ČT1

                     Napište nám