25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Kritická situace v nemocnici v Náchodě — Vývoj koronaviru v ČR — Nárust nakažených v západních Čechách — Prachatická nemocnice na hranici kapacit — Vyšetřování sesuvu laviny v Obřím dole — Kolony na D7 — Další másta výskytu ptačí chřipky — Zlínský kraj očkuje vakcínou AstraZeneca — Speciální očkovací týmy v Brně — Slovensko zpřísňuje podmínky na hranicích — Studenti pamáhají nově narozeným — Úspěch po změně zaměstnání během koronaviru — Výstraha na ledovku — Hrozí úrazy po pádech rampouchů — Mráz komplikuje provoz vojenských vrtulníků — Žulový masiv v centru Liberce proměnil mráz v ledovou horolezeckou stěnu — Zemřel Otakar Černý — Kostel svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě prochází rozsáhlou rekonstrukcí — Kácení stromů v Miloticích na Hodonínsku — Období masopustních průvodů

Části dílu

01:03
Kritická situace v nemocnici v Náchodě
  Oblastní nemocnice v Náchodě už je na maximu veškeré kapacity vyčleněné pro covidové pacienty.
  02:58
  Vývoj koronaviru v ČR
   Za uplynulý den přibylo 8 750 nově identifikovaných případů. To je skoro o 1 000 víc než ve stejný den před týdnem.
   03:34
   Nárust nakažených v západních Čechách
    Vyšší počty lidí nakažených covidem-19 jsou taky v Plzeňském kraji, a de facto v celých západních Čechách. I tam se zaplňují lůžka ve zdravotnických zařízeních.
    05:05
    Prachatická nemocnice na hranici kapacit
     Záchranáři krkonošské horské služby prozkoumávají místo včerejšího neštěstí v Obřím dole. Snaží se zjistit, jak se stalo, že dva skialpinisté strhli lavinu, která je smetla.
     06:44
     Vyšetřování sesuvu laviny v Obřím dole
      Členové horské služby zjišťovali, jak se utrhla včerejší lavina v Obřím dole, ve které zahynul mladý skialpinista.
      08:12
      Kolony na D7
       Téměř celý den byla uzavřená dálnice D7, konkrétně úsek mezi Chomutovem a hraničním přechodem Hora Svatého Šebestiána. Policie se rozhodla silnici uzavřít kvůli špatnému počasí a také hraničním kontrolám, které Německo spustilo o víkendu.
       08:44
       Další másta výskytu ptačí chřipky
        Přibyla i další dvě místa výskytu ptačí chřipky. Potvrzená byla u 5 uhynulých labutí u jezera Velký Písečák v Příšovicích na Liberecku a v malochovu okrasných slepiček araukana v Bzí na Plzeňsku.
        10:23
        Zlínský kraj očkuje vakcínou AstraZeneca
         Ve Zlínském kraji se ode dneška očkuje vakcínou proti covidu od společnosti AstraZeneca. K dispozici tam je 1 200 dávek. Zatím se to stále týká lidí nad 80 let věku.
         11:09
         Speciální očkovací týmy v Brně
          V Brně se ode dneška proti covidu očkuje vakcínami AstraZeneca. Tam speciální mobilní týmy s injekcemi jezdí za lidmi až domů.
          12:08
          Slovensko zpřísňuje podmínky na hranicích
           Slovensko kvůli covidovému nebezpečí od zítřka zpřísňuje pravidla pro vstup do země, cesty z Česka nevyjímaje. Cestující se budou muset registrovat na webových stránkách e-hranice a po příjezdu na Slovensko budou muset být v minimálně 8 denní karanténě.
           12:30
           Studenti pamáhají nově narozeným
            I když střední školy jsou pro denní výuku zavřené, studenti a studentky oboru Fashion Design na Střední škole Kateřinky si přesto našli způsob, jak být v této době náplní studia užiteční.
            14:15
            Úspěch po změně zaměstnání během koronaviru
             První i druhá vlna pandemie přerušila práci lidem ve službách včetně Petra Doskočila z Dolan u Kladna, který byl hodinový manžel. Nízké kompenzace a starost o dům ho nakonec přivedly k tomu, aby s přítelkyní začali vyrábět a prodávat poličky.
             15:37
             Výstraha na ledovku
              Mrznoucí déšť a tající sníh mohou od dnešní půlnoci tvořit ledovku. Výstraha platí téměř pro celé území Česka kromě jihozápadu republiky. Meteorologové upozorňují i na hrozící komplikace v dopravě a energetice.
              16:10
              Hrozí úrazy po pádech rampouchů
               Hrozí nebezpečné, zdraví a život ohrožující pády rampouchů a sesuny zledovatělého sněhu ze střech! Hasiči, kteří jsou teď povoláváni k odstraňování desítek takových nebezpečných situací denně, nicméně upozorňují, že za úklid je odpovědný vždy majitel domu.
               18:03
               Mráz komplikuje provoz vojenských vrtulníků
                Vojáci ze základny v Náměšti nad Oslavou musí stroje zakrývat plachtami na míru a rozmrazovat speciálními rukávy s horkým vzduchem. Před startem vrtulníků zabere celá procedura přibližně hodinu.
                18:27
                Žulový masiv v centru Liberce proměnil mráz v ledovou horolezeckou stěnu
                 Za ideálních podmínek horolezecká stěna vzniká téměř každoročně přímo mezi panelovými domy. Teď narůstala celý týden, kvůli oblevě vydrží nejspíš ale už jenom několik dní.
                 19:46
                 Zemřel Otakar Černý
                  Ve věku 77 let zemřel novinář a dlouholetý šéf sportovní redakce České televize Otakar Černý. V 90. letech vedl i redakci domácího zpravodajství ČT a moderoval diskusní pořady Co týden dal nebo Debata.
                  20:16
                  Kostel svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě prochází rozsáhlou rekonstrukcí
                   Rekonstrukcí prochází kostel svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě. Za 7 století své existence přečkal několik požárů a vzhledem k blízkosti řeky Sázavy i povodně.
                   21:41
                   Kácení stromů v Miloticích na Hodonínsku
                    Arboristé v těchto dnech kácejí stromy v zámecké bažantnici v Miloticích na Hodonínsku. Dřeviny jsou ve špatném stavu a ohrožují návštěvníky. Bažantnice a přilehlý zámecký park jsou tak pro veřejnost až do odvolání uzavřeny.
                    23:26
                    Období masopustních průvodů
                     Dnes je masopustní úterý – den, kdy se podle tradice pořádají maškarní průvody. V Moravské Třebové si obyvatelé masopustní rej připomněli on-line.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                     24. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                     23. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                     22. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                     21. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                     20. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                     17. 6. 2022 na ČT1

                     Napište nám