25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Tým ministerstva prověří situaci v Chebu — Situace v dalších nemocnicích — Vojáci rozebrali polní nemocnici v Praze-Letňanech — Zrušení DHP na respirátory — Registr postcovidových pacientů — Očkování proti covidu-19 — Přestupky kvůli elektronickým dalničním známkám — Ochrana ptáků před elektrickým vedením — Kolona na hranicích — Příprava výstavy na brněnském hradě Špilberk — Policie chytla zloděje aut a strojů — Malotřídky nevzdávají snahu o společnou výuku — Individuální výuka v ZŠ v Míšku pod Brdy — Neobvyklý den otevřených dvěří — Pražská tržnice žádá o výjimku — Zoo v Ostravě bude řídit a koordinovat chov šimpanců v Evropě — Revitalizace Zámeckého rybníku v Lednici — Objev při rekonstrukci Jiráskova divadla v České Lípě

Části dílu

01:02
Tým ministerstva prověří situaci v Chebu
  Ministerstvo zdravotnictví vyšle speciální tým do nemocnice v Chebu, která se kvůli množství pacientů s covidem-19 dostává za kritickou hranici svých kapacit.
  02:41
  Situace v dalších nemocnicích
   Ve většině ostatních nemocnic v zemi, se situace s covidovou nákazou spíš stabilizuje. A pacientů s těžkým průběhem onemocnění zvolna ubývá.
   04:06
   Vojáci rozebrali polní nemocnici v Praze-Letňanech
    Vojáci začali rozebírat provizorní polní nemocnici v Praze-Letňanech, vybudovanou jako záloha pro případ náporu pacientů s covidem. Za celou dobu od října, kdy vznikla, jí neprošel ani jeden pacient.
    04:33
    Zrušení DHP na respirátory
     Od zítřka vstoupí v platnost nařízení vlády o zrušení daně z přidané hodnoty na respirátory třídy FFP2 a vyšších – s výzvou pro jejich výrobce a prodejce, aby to zohlednili v cenách.
     06:19
     Registr postcovidových pacientů
      Fakultní nemocnice v Hradci Králové začala vytvářet Národní registr pacientů, u kterých po prodělané nákaze covidem-19 přetrvávají zdravotní komplikace. Lékařům umožní nemoc lépe poznat,sjednotit a zlepšit léčbu.
      08:02
      Očkování proti covidu-19
       Očkování proti covidu-19 v Česku, jako jinde v Evropě, momentálně brzdí dočasné snížení dodávek vakcíny od americko-německého konsorcia Pfizer-BioNTech. Dávky, které k dispozici jsou, se teď přednostně využívají k aplikaci 2. dávky lidem, kteří už 1. dávku dostali.
       09:05
       Přestupky kvůli elektronickým dalničním známkám
        Už 1200 přestupků zjistila policie a celní správa při kontrolách nových elektronických dálničních známek, které od letoška po 25 letech nahradily nalepovací kupóny a platí od včerejška. Na pokutách hned za 1. den policisté a celníci vybrali 1,1 milionu korun.
        09:58
        Ochrana ptáků před elektrickým vedením
         100 tisíc ptáků každoročně uhyne po nárazu do vedení elektrického napětí. nově by je mohly chránit jednoduché plastové spirály. Zatím se pilotně testují u Žďáru nad Sázavou.
         11:22
         Kolona na hranicích
          Na hraničním přechodu ve Strážném na Prachaticku se odpoledne tvořila víc než kilometrová stojící kolona. Německá policie na vjezdu do Spolkové republiky kontrolovala všechny řidiče - jak nákladních, tak osobních aut.
          11:51
          Příprava výstavy na brněnském hradě Špilberk
           I za těchto časů koronavirové pandemie život společnosti běží, nebo se snaží běžet, byť někdy v jakési stínové podobě. Dokladem toho je příprava výstavy o bohatství v průběhu věků, která se připravuje na brněnském hradě Špilberk.
           13:39
           Policie chytla zloděje aut a strojů
            Policie pozatýkala pětici mužů, kteří na různých místech po středních Čechách kradli osobní a nákladní auta a taky bagry a pracovní stroje. Pak je ukrývali v lesích okolo Prahy, kde je zamaskovávali sítěmi a větvemi. Celkem takto nakradli 10 různých aut a strojů.
            14:03
            Malotřídky nevzdávají snahu o společnou výuku
             Malotřídní školy nevzdávají snahu, aby se ke společné výuce do nich mohly vrátit i děti z vyšších ročníků 1. stupně. Lednovou petici těchto vesnických škol Ministerstvo zdravotnictví odmítlo.
             15:53
             Individuální výuka v ZŠ v Míšku pod Brdy
              Po svém k výuce žáků 9. tříd přistoupila Základní škola v Mníšku pod Brdy. Deváťáci tam dál chodí do školy – na přijímací zkoušky se připravují s učitelem individuálně ve volných třídách.
              17:44
              Neobvyklý den otevřených dvěří
               I když obvyklé Dny otevřených dveří se letos na školách neuskuteční, zájemci o studium si některé školy přesto prohlédnout můžou - aspoň online. Zcela originální řešení tohoto druhu připravili studenti septimy Gymnázia v Ostravě-Hrabůvce.
               18:33
               Pražská tržnice žádá o výjimku
                Tržnice v Praze-Holešovicích žádá Ministerstvo zdravotnictví o výjimku ze zákazu prodeje, který začal platit v sobotu. Dál fungovat můžou jenom prodejny potravin a drogerie v obcích, kde toto zboží není jinak dostupné.
                20:17
                Zoo v Ostravě bude řídit a koordinovat chov šimpanců v Evropě
                 Mezinárodní úspěch a ocenění si připsala Zoo v Ostravě: Od tohoto roku řídí a koordinuje veškerý chov šimpanzů v Evropě. V praxi to znamená, že vede plemennou knihu, poskytuje poradenství a vydává doporučení pro výměny zvířat v zájmu zachování genetické variability druhu.
                 21:09
                 Revitalizace Zámeckého rybníku v Lednici
                  Odbahněním a celkovou revitalizací teď prochází Zámecký rybník v Lednici. Jde o 3 letý projekt obecně prospěšné společnosti bioesférická rezervace Dolní Morava.
                  22:47
                  Objev při rekonstrukci Jiráskova divadla v České Lípě
                   Při průzkumu, který provází rekonstrukci Jiráskova divadla v České Lípě, archeologové objevili soustavu středověkých dřevěných jímek na vodu. A v jedné z nich - dokonce keramický hrnek ze 13.století.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                   24. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                   23. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                   22. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                   21. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                   20. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                   17. 6. 2022 na ČT1

                   Napište nám