25 minut

2. únor 2021

Obsah dílu

Tým ministerstva prověří situaci v Chebu — Situace v dalších nemocnicích — Vojáci rozebrali polní nemocnici v Praze-Letňanech — Zrušení DHP na respirátory — Registr postcovidových pacientů — Očkování proti covidu-19 — Přestupky kvůli elektronickým dalničním známkám — Ochrana ptáků před elektrickým vedením — Kolona na hranicích — Příprava výstavy na brněnském hradě Špilberk — Policie chytla zloděje aut a strojů — Malotřídky nevzdávají snahu o společnou výuku — Individuální výuka v ZŠ v Míšku pod Brdy — Neobvyklý den otevřených dvěří — Pražská tržnice žádá o výjimku — Zoo v Ostravě bude řídit a koordinovat chov šimpanců v Evropě — Revitalizace Zámeckého rybníku v Lednici — Objev při rekonstrukci Jiráskova divadla v České Lípě

Části dílu

01:02
Tým ministerstva prověří situaci v Chebu
  Ministerstvo zdravotnictví vyšle speciální tým do nemocnice v Chebu, která se kvůli množství pacientů s covidem-19 dostává za kritickou hranici svých kapacit.
  02:41
  Situace v dalších nemocnicích
   Ve většině ostatních nemocnic v zemi, se situace s covidovou nákazou spíš stabilizuje. A pacientů s těžkým průběhem onemocnění zvolna ubývá.
   04:06
   Vojáci rozebrali polní nemocnici v Praze-Letňanech
    Vojáci začali rozebírat provizorní polní nemocnici v Praze-Letňanech, vybudovanou jako záloha pro případ náporu pacientů s covidem. Za celou dobu od října, kdy vznikla, jí neprošel ani jeden pacient.
    04:33
    Zrušení DHP na respirátory
     Od zítřka vstoupí v platnost nařízení vlády o zrušení daně z přidané hodnoty na respirátory třídy FFP2 a vyšších – s výzvou pro jejich výrobce a prodejce, aby to zohlednili v cenách.
     06:19
     Registr postcovidových pacientů
      Fakultní nemocnice v Hradci Králové začala vytvářet Národní registr pacientů, u kterých po prodělané nákaze covidem-19 přetrvávají zdravotní komplikace. Lékařům umožní nemoc lépe poznat,sjednotit a zlepšit léčbu.
      08:02
      Očkování proti covidu-19
       Očkování proti covidu-19 v Česku, jako jinde v Evropě, momentálně brzdí dočasné snížení dodávek vakcíny od americko-německého konsorcia Pfizer-BioNTech. Dávky, které k dispozici jsou, se teď přednostně využívají k aplikaci 2. dávky lidem, kteří už 1. dávku dostali.
       09:05
       Přestupky kvůli elektronickým dalničním známkám
        Už 1200 přestupků zjistila policie a celní správa při kontrolách nových elektronických dálničních známek, které od letoška po 25 letech nahradily nalepovací kupóny a platí od včerejška. Na pokutách hned za 1. den policisté a celníci vybrali 1,1 milionu korun.
        09:58
        Ochrana ptáků před elektrickým vedením
         100 tisíc ptáků každoročně uhyne po nárazu do vedení elektrického napětí. nově by je mohly chránit jednoduché plastové spirály. Zatím se pilotně testují u Žďáru nad Sázavou.
         11:22
         Kolona na hranicích
          Na hraničním přechodu ve Strážném na Prachaticku se odpoledne tvořila víc než kilometrová stojící kolona. Německá policie na vjezdu do Spolkové republiky kontrolovala všechny řidiče - jak nákladních, tak osobních aut.
          11:51
          Příprava výstavy na brněnském hradě Špilberk
           I za těchto časů koronavirové pandemie život společnosti běží, nebo se snaží běžet, byť někdy v jakési stínové podobě. Dokladem toho je příprava výstavy o bohatství v průběhu věků, která se připravuje na brněnském hradě Špilberk.
           13:39
           Policie chytla zloděje aut a strojů
            Policie pozatýkala pětici mužů, kteří na různých místech po středních Čechách kradli osobní a nákladní auta a taky bagry a pracovní stroje. Pak je ukrývali v lesích okolo Prahy, kde je zamaskovávali sítěmi a větvemi. Celkem takto nakradli 10 různých aut a strojů.
            14:03
            Malotřídky nevzdávají snahu o společnou výuku
             Malotřídní školy nevzdávají snahu, aby se ke společné výuce do nich mohly vrátit i děti z vyšších ročníků 1. stupně. Lednovou petici těchto vesnických škol Ministerstvo zdravotnictví odmítlo.
             15:53
             Individuální výuka v ZŠ v Míšku pod Brdy
              Po svém k výuce žáků 9. tříd přistoupila Základní škola v Mníšku pod Brdy. Deváťáci tam dál chodí do školy – na přijímací zkoušky se připravují s učitelem individuálně ve volných třídách.
              17:44
              Neobvyklý den otevřených dvěří
               I když obvyklé Dny otevřených dveří se letos na školách neuskuteční, zájemci o studium si některé školy přesto prohlédnout můžou - aspoň online. Zcela originální řešení tohoto druhu připravili studenti septimy Gymnázia v Ostravě-Hrabůvce.
               18:33
               Pražská tržnice žádá o výjimku
                Tržnice v Praze-Holešovicích žádá Ministerstvo zdravotnictví o výjimku ze zákazu prodeje, který začal platit v sobotu. Dál fungovat můžou jenom prodejny potravin a drogerie v obcích, kde toto zboží není jinak dostupné.
                20:17
                Zoo v Ostravě bude řídit a koordinovat chov šimpanců v Evropě
                 Mezinárodní úspěch a ocenění si připsala Zoo v Ostravě: Od tohoto roku řídí a koordinuje veškerý chov šimpanzů v Evropě. V praxi to znamená, že vede plemennou knihu, poskytuje poradenství a vydává doporučení pro výměny zvířat v zájmu zachování genetické variability druhu.
                 21:09
                 Revitalizace Zámeckého rybníku v Lednici
                  Odbahněním a celkovou revitalizací teď prochází Zámecký rybník v Lednici. Jde o 3 letý projekt obecně prospěšné společnosti bioesférická rezervace Dolní Morava.
                  22:47
                  Objev při rekonstrukci Jiráskova divadla v České Lípě
                   Při průzkumu, který provází rekonstrukci Jiráskova divadla v České Lípě, archeologové objevili soustavu středověkých dřevěných jímek na vodu. A v jedné z nich - dokonce keramický hrnek ze 13.století.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   3. únor 2021

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   1. prosinec

                   Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                   1. 12. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   30. listopad

                   Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                   30. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. listopad

                   Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                   29. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   28. listopad

                   Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                   28. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. listopad

                   27. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   24. listopad

                   Výpadek dodávky tepla v Praze 4 — Obnovení dodávek tepla v Chodově — Domácnosti šetří na energiích — Vysoká nehodovost ve Střdočeském kraji — Vrcholí Black Friday — Dvouletá podmínka za výbuch v Koryčanech — Požár v nemocnici Na Homolce — Cvičení pěší roty aktivních záloh — Budoucnost koalice pardubického magistrátu — Zájem o adventní pobyty na Šumavě — Nový radarový systém na letišt v Kbelích — Změny v olomoucké koalici kvůli korupci — Spor o noční vjezd do centra Prahy — Parovod do Madety — Terénní veterinářka z Českolipska vydala knihu povídek

                   24. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   23. listopad

                   Přibývá lékařů, kteří odmítají sloužit přesčasy — Přibývá nakažených covidem — Omezení návštěv v pelhřimovské nemocnici — Dopady vysokých cen energií na sklárny — Část Chodova na Sokolovsku bez tepla — Noc venku v Teplicích — Budoucnost pardubické koalice — Investice Správy železnic — Zákaz vjezdu do centra Prahy — Adventní trhy v Plzni zahájil tichý ohňostroj — Začínají adventní trhy — Vědci z Plzně prozkoumali hnízdo sršně asijské — Výskyt orla východního na Třeboňsku

                   23. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   22. listopad

                   Zapojení škol do stávky — Do stávky se zapojí více než polovina škol — Děti během stávky — Do stávky se zapojí stovky průmyslových firem — Zásah NCOZ kvůli tendrům v Pardubicích i jinde pokračuje — Předsednictvo hnutí ANO jednalo o zásahu NCOZ v Pardubicích — ÚOHS řeší spornou zakázku v Pardubicích — Policie vyšetřuje podezřelá úmrtí ve zdravotnickém zařízení — Nenapravitelný řidič — Auta na sídlištích blokují průjezd složkám IZS — Problém s vodními zdroji na Plzeňsku — Výrazné ochlazení a plné pneuservisy — Skiareály v Krušných horách začaly zasněžovat — Pozorovatelna ryb a světa pod hladinou v Lomečku u Mrákova na Domažlicku je zachráněná — Celosvětová soutěž mladých klavíristů

                   22. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   21. listopad

                   Kraje chtějí větší podíl z daní — Premiér jedná s hejtmany o podílech z daní — Zásah Vojenské policie a NCOZ v Pardubicích — Vyjednávání o lékařských přesčasech — Více peněz do školství — Podvodníci na německých odpočívadlech — Požár nákupního centra v Plzni — Modernizace trati na trase Beroun–Karlštejn — Komplikace u českobudějovického nádraží — Snížení dotací pro rybáře — Písek začne stavět nový bazén — Sanace půdy po nehodě cisterny — Meteorologové varují před náledím — Pařížská je 19. nejdražší ulicí na světě — Nový Bydžov bojuje s holuby — Policisté se skládají na nemocného kolegu

                   21. 11. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   20. listopad

                   Výpovědy lékařů z přesčasů — Nové centrum magnetické rezonance — Uzavírka v centru Karlových Varů — Oprava terminálu MHD v Liberci — Spor o plavecký bazén v Písku — Začala pravidelná kontrola plynovodů — Hromadné propouštění v Hyundai — Týden do protestních akcí odborářů — Stávka ve školách — Proměna Základní školy Cimburkova — Dva odsouzení čelí obvinění z pokusu o vraždu — Reklama v pražském metru — Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová — Vzniká nový dokument o Bedřichu Smetanovi — Jediné planetárium na Vysočině dnes otevřeli v Třebíči

                   20. 11. 2023 na ČT1

                   Napište nám