26 minut

29. ledna 2021

Obsah dílu

Headlines — Zpřísnění restrikcí proti covidu-19 — Vláda přistoupila k dalšímu omezení volného pohybu — Ubytování v Krkonoších — Zpřísní se pravidla pro ubytování — Lanovky nebudou moct využít ani pěší — Zákaz návštěv pacientů v nemocnicích — Častější bezplatné antigenní testování — Zákaz prodeje na tržištích — Respirátor povinně v autoškole — Britská mutace koronaviru v Česku — Polní nemocnice v pražských Letňanech končí — Očkování seniorů druhou dávkou — Dodržování pravidel v obchodech — Končí papírové dálniční známky — Prodej bytů z kauzy H-System je téměř u konce — Ve Slavonicích na Jindřichohradecku začali ve velkém kácet stromy — Auta na Karlově mostě — Přestavba železničního mostu u Čelákovic — Krádež nože přímo v počítačové hře vyšetřují plzeňští kriminalisté

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:05
  Zpřísnění restrikcí proti covidu-19
   Od zítřka začnou platit přísnější opatření proti šíření koronaviru. Vláda k nim přistoupila poté, co se podle ní zastavilo zpomalování epidemie a v Česku se objevila agresivnější takzvaná britská mutace viru.
   01:45
   Vláda přistoupila k dalšímu omezení volného pohybu
    Doporučila, aby lidé eliminovali kontakty s jinými osobami kromě členů domácnosti, a to na nezbytně nutnou míru.
    02:14
    Ubytování v Krkonoších
     Majitelé apartmánů a bytů v Krkonoších hledají cestu, jak ubytování poskytovat i po zpřísnění vládních nařízení.
     03:27
     Zpřísní se pravidla pro ubytování
      Naopak pro zaměstnance a podnikatele, kteří kvůli své práci ubytovací služby využívat potřebují, vláda stávající nařízení upravila. Svou pracovní cestu lidé budou muset dokládat potvrzením od zaměstnavatele nebo objednávkou služby.
      05:05
      Lanovky nebudou moct využít ani pěší
       Lyžařská střediska musejí nadále zůstat zavřená. Lanovky a vleky už ale od zítřka nemůžou využít ani pěší. V provozu navíc zůstanou pouze ty, které jsou důležité pro dopravní obslužnost, energetiku nebo záchranáře.
       06:14
       Zákaz návštěv pacientů v nemocnicích
        Obnovuje se také zákaz návštěv pacientů v nemocnicích. Konkrétně se opatření týká hospitalizovaných, kteří jsou na lůžkách akutní péče.
        06:52
        Častější bezplatné antigenní testování
         Pro zvýšení prevence bude možné od pondělí častější bezplatné testování na covid-19. Nově se můžou všichni, kteří mají zdravotní pojištění, nechat otestovat zdarma každé 3 dny, místo současných pěti.
         08:35
         Zákaz prodeje na tržištích
          Od soboty je také nově zakázaný prodej na tržištích, ve stáncích nebo nejrůznějších mobilních zařízeních, na která se dosud vztahovala výjimka.
          09:43
          Respirátor povinně v autoškole
           Nová opatření se týkají také respirátorů. Povinné budou v autoškolách. Instruktoři i žáci musejí používat alespoň ty třídy FFP2 nebo KN95. Zkoušky, praktické jízdy ani výuka se tak v autoškolách neruší.
           10:13
           Britská mutace koronaviru v Česku
            Hygienici v Královéhradeckém potvrdili výskyt takzvané britské mutace koronaviru. Je agresivnější a postupuje rychleji.
            12:03
            Polní nemocnice v pražských Letňanech končí
             Oznámil to ministr zdravotnictví Jan Blatný. Její udržování je podle něj při nedostatku personálu neúčelné. Za pronájem letňanského výstaviště zaplatil stát soukromé firmě Pavla Sehnala do této chvíle téměř 60 milionů korun bez DPH.
             12:25
             Očkování seniorů druhou dávkou
              V pražských domovech pro seniory začali podávat druhou dávky vakcíny proti covidu-19. Mezi prvními byl Domov Palata, kde žijí klienti s těžkým zrakovým postižením.
              13:59
              Dodržování pravidel v obchodech
               Zákazníci v obchodech polevili v dodržování hygienických nařízení. Týká se to hlavně rozestupů a dezinfekce rukou. Oznámili to hygienici poté, co dnes na jihu Čech preventivní opatření v supermarketech kontrolovali. Naopak obchodníci podle nich žádné opatření neporušili.
               15:50
               Končí papírové dálniční známky
                V neděli je poslední den, kdy platí papírové dálniční kupony. Řidiči, kteří budou chtít v pondělí cestovat po dálnici třeba do práce, si tak musejí koupit známku novou. Letos poprvé v elektronické podobě. Zaplatí za ni stejně jako loni.
                18:08
                Prodej bytů z kauzy H-System je téměř u konce
                 Jejich stávající obyvatelé je můžou odkoupit. Všech 56 zájemců podalo ve výběrovém řízení nejvýhodnější nabídku.
                 18:31
                 Ve Slavonicích na Jindřichohradecku začali ve velkém kácet stromy
                  Do konce zimy jich má padnout 250. Město tak plní plán na obnovu zeleně, na který dostalo dotaci. S pokácením starých vzrostlých stromů ale část veřejnosti nesouhlasí.
                  20:18
                  Auta na Karlově mostě
                   Pražská Technická správa komunikací nechala odpoledne odtáhnout tři auta, která se v noci objevila na Karlově mostě. Strážníci nasadili ráno - na kola aut takzvané botičky.
                   21:00
                   Přestavba železničního mostu u Čelákovic
                    Stavbaři začali s bouráním starého železničního mostu přes Labe u Čelákovic ve středních Čechách. Pomáhali jim taky odborníci se speciální technikou na plovácích. Víc než 100-letou stavbu nahradí modernější, po které by vlaky mohly jezdit rychleji. Hotovo má být ještě letos
                    22:31
                    Krádež nože přímo v počítačové hře vyšetřují plzeňští kriminalisté
                     Na ně se obrátil hráč populární akční hry Counter Strike, který prodával virtuální herní prvek za téměř třicet tisíc korun. Od jiného hráče ale dostal jen zálohu. Podobně kuriózní případ policie na Plzeňsku nepamatuje. V celém Česku ale není ojedinělý. Fanoušci počítačových her totiž kupují virtuální prvky i za mnohem vyšší částky.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž26 minut
                     Další díl
                     1. února 2021

                     Přehled dílů

                     4597 dostupných
                     Stopáž26 minut

                     23. července

                     23. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     22. července

                     Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                     22. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     19. července

                     Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                     19. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     18. července

                     Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                     18. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     17. července

                     17. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     16. července

                     Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                     16. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     15. července

                     Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                     15. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     12. července

                     Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                     12. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     11. července

                     Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                     11. 7. 2024 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     10. července

                     Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                     10. 7. 2024 na ČT1

                     Napište nám