26 minut

18. ledna 2021

Obsah dílu

Vývoj koronavirové nákazy — Očkování v domovech pro seniory — Očkování seniorů v nemocnicích provázejí potíže — Očkování mimo centrální registr — Rekordní mrazivé ráno — Na Vysočině se kvůli mrazu a sněhu plní azylové domy — Bílý balet — I přes oblevu platí výstaha na vydatné sněžení a lavinové nebezpečí — Pendleři musí při cestě do Saska předložit negativní test — Jaké bude pololetní vysvědčení — Neshody na královehradecké radnici — Přes Rádlo na Jablonecku si už řidiči nesmějí zkracovat cestu — Středočeská záchranka má historicky nejvíc výjezdů — Začali přijímací zkoušky na konzervatoř

Části dílu

01:07
Vývoj koronavirové nákazy
  Index protiepidemického systému PES zůstává na 70 bodech ze sta, 5. den po sobě se tak drží ve 4. stupni. Opatření proti koronaviru v Česku ale zatím odpovídají nejpřísnějšímu 5.stupni. O případném zmírnění a přechodu země do nižšího stupně bude vláda jednat ve středu.
  02:25
  Očkování v domovech pro seniory
   Velmi rozdílné je, jak v různých krajích Česka pokročilo očkování proti koronaviru v domovech pro seniory. Např.: Zatímco Jihočeský kraj už má skoro kompletně naočkováno, největší z krajů - Středočeský je opačným příkladem.
   04:33
   Očkování seniorů v nemocnicích provázejí potíže
    Stejně rozdíly jsou mezi kraji i co se týká započatého očkování lidí nad 80 let věku podle státního registru. I nemocnice, které jsou na očkování připravené, často narážejí na to, že vakcíny zatím nedostaly, nemají je k dispozici.
    06:22
    Očkování mimo centrální registr
     Dvě části hlavního města - Praha 3 a Praha 7 a stejně třeba i Popovice na Uherskohradišťsku - se kvůli problémům s centrálním registračním systémem rozhodly postupovat jaksi mimo systém a své obyvatele starší 80 let očkovat po vlastní linii, z vlastních zajištěných zdrojů.
     08:44
     Rekordní mrazivé ráno
      Česko má za sebou mrazivý víkend a hlavně v noci na dnešek teploty na mnoha místech klesaly i pod minus 20 stupňů. V Orlickém Záhoří na česko-polském pomezí v Orlických horách k ránu naměřili 27 stupňů pod nulou - a to je zatím vůbec největší mráz této zimy.
      09:33
      Na Vysočině se kvůli mrazu a sněhu plní azylové domy
       Mrazivé počasí a sníh plní azylové domy na Vysočině. Stop stav už hlásí v Jihlavě v kamenném azylovém domě. Volná místa ale zůstávají ještě ve venkovních stanech. Mráz vadí i některým zvířatům v jihlavské zoo.
       11:31
       Bílý balet
        Mrazu a sněhu si užívali bělouši a vraníci v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem.
        12:09
        I přes oblevu platí výstaha na vydatné sněžení a lavinové nebezpečí
         Největší mrazy, aspoň pro tentokrát, pominuly a začala obleva. Sněžit má ale dál - vydatně a nejvíc samozřejmě na horách, konkrétně na severu Čech až tak, že v Krkonoších se zvažuje vyhlášení 3.stupně lavinového nebezpečí.
         14:43
         Pendleři musí při cestě do Saska předložit negativní test
          V Sasku začalo od půlnoci platit nařízení, podle kterého Češi, kteří jezdí do Německa za prací, musí mít jeden negativní koronavirový test týdně. Uznávat saská vláda přitom bude výsledek bezplatných rychlotestů z Česka.
          16:22
          Jaké bude pololetní vysvědčení
           Učitelé na základních a středních školách pomalu uzavírají další nestandardní a prakticky vším se normálu vymykající pololetí, začíná se psát vysvědčení. Byť se zatím ani neví, jestli si ho děti vůbec budou moct v tradičním termínu na konci ledna převzít.
           18:19
           Neshody na královehradecké radnici
            Neúplná, menšinová koalice ODS a hnutí ANO na radnici v Hradci Králové se pokusila vyřešit vleklou krizi. Ta propukla poté, co ji opustili dva zástupci uskupení Změna pro Hradec - náměstek primátora Martin Hanousek a radní Adam Záruba.
            20:10
            Přes Rádlo na Jablonecku si už řidiči nesmějí zkracovat cestu
             Od dnešního dne je touto obcí průjezd zakázán. Na úzkých silnicích narostla doprava v loňském roce, a to v souvislosti s rekonstrukcí křižovatky Rádelský mlýn.
             21:49
             Středočeská záchranka má historicky nejvíc výjezdů
              Středočeská záchranka má historicky nejvíc výjezdů. Za 24 hodin teď ošetří zhruba pět set lidí - dřív to bývalo okolo tří set. Výrazně přibylo zásahů u rizikových pacientů s onemocněním covid-19. S tím je spojená i náročná procedura včetně třeba zdlouhavé dezinfekce sanitek. Podle vedení záchranky to s sebou nese i velký tlak a vypětí samotných záchranářů.
              23:32
              Začali přijímací zkoušky na konzervatoř
               V těchto dnes začíná přijímací řízení na hudební konzervatoř v Českých Budějovicích. Probíhat bude ale jinak než v předchozích letech. Kvůli vládním opatřením musí žáci dodržovat rozpis, tak aby se nesetkávali. A omezený je i zpěv.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               19. ledna 2021

               Přehled dílů

               4578 dostupných
               Stopáž25 minut

               25. června

               Konec kanálu Dunak–Odra–Labe — Počátky projektu — Modernizace vodovodních sítí na Královéhradecku — V celé Jihlavě už opět teče pitná voda — Spor o nejužší uličku v Praze — Trasa vysokorychlostní trati — V Přešticích na jižním Plzeňsku výrazně narůstá kamionová doprava — Jednání o zákazu hazardu v Chrášťanech — Sporná registrace pacientů na Českokrumlovsku — Policie zadržela muže, který střílel v Libčevsi — Povodí Vltavy usiluje o záchranu kempu Radava — Co bude s karlínskými kasárnami — Nemocnice potřebují před prázdninami více krve — V Karlových Varech přistálo první letadlo z Tel Avidu — Demontáž rozhledny napadené hmyzem — Archeologové na dně přehrady Mohelno — Ochránci přírody zachraňují mokřad na Vysočině

               25. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               24. června

               Změny v podpoře pro výměnu kotlů — Změny v podpoře pro výměnu kotlů — Další programy na úspory energie — Další programy na úspory energie — Největší obměna vlaků v Královéhradeckém kraji začala — Největší obměna vlaků v Královéhradeckém kraji začala — Železniční trať z Klatov do šumavské Železné Rudy čeká elektrifikace — Železniční trať z Klatov do šumavské Železné Rudy čeká elektrifikace — Trasa vysokorychlostní železnice — Trasa vysokorychlostní železnice — Komplikace na železnici kvůli poruše trakčního vedení — Komplikace na železnici kvůli poruše trakčního vedení — Zjednodušení nákupu elektronických jízdenek do MHD — Zjednodušení nákupu elektronických jízdenek do MHD — Veřejnosti se otevřel opravený obchodní dům Máj v Praze — Veřejnosti se otevřel opravený obchodní dům Máj v Praze — Zrušené lety z Českých Budějovic — Zrušené lety z Českých Budějovic — Úhyn ryb v rybníku ve Slaném — Úhyn ryb v rybníku ve Slaném — Prezident Petr Pavel na Karlovarsku — Prezident Petr Pavel na Karlovarsku — Budoucnost skiareálu v Bedřichově — Budoucnost skiareálu v Bedřichově — První den Olympiády dětí a mládeže — První den Olympiády dětí a mládeže — Proměna nebezpečné křižovatky na Prachaticku — Proměna nebezpečné křižovatky na Prachaticku — Otevření nového úseku D7 — Otevření nového úseku D7 — Potomci architekta Jaroslava Otruby chtějí zakázat limitovanou edici pražské Lítačky — Potomci architekta Jaroslava Otruby chtějí zakázat limitovanou edici pražské Lítačky — Spor o pokácení javoru u pardubického nádraží — Spor o pokácení javoru u pardubického nádraží — Výluka vysílače — Výluka vysílače

               24. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               21. června

               Začala stavba úseku D3 u motocentra u Tábora — Kamiony si zkracují cestu přes obec — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Praha koupí od Komerční banky kancelářskou budovu na Václavském náměstí — Výstraha na silné bouřky v Česku a na Moravě — Univerzita Karlova si připomíná přesně půlrok od tragické střelby na filozofické fakultě — Bezpečnost na vysokých školách — Opravy školních budov zkrátily vyučování — Výsledky 2. kola přijímacích zkoušek — Obec Nová Pec na jihu Šumavy od začátku prázdnin trvale uzavře pro motorová vozidla cestu na Jelení Vrchy — Sklizeň jetele v Libereckém kraji — Přáškování polí s kukuřicí — ČT natáčí nový seriál Limity — Začíná Mezinárodní divadelní festival Regiony

               21. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. června

               Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

               20. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               19. června

               Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

               19. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. června

               První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

               18. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               17. června

               Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

               17. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               14. června

               Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

               14. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               13. června

               Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

               13. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. června

               Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

               12. 6. 2024 na ČT1

               Napište nám