25 minut

18. leden 2021

Obsah dílu

Vývoj koronavirové nákazy — Očkování v domovech pro seniory — Očkování seniorů v nemocnicích provázejí potíže — Očkování mimo centrální registr — Rekordní mrazivé ráno — Na Vysočině se kvůli mrazu a sněhu plní azylové domy — Bílý balet — I přes oblevu platí výstaha na vydatné sněžení a lavinové nebezpečí — Pendleři musí při cestě do Saska předložit negativní test — Jaké bude pololetní vysvědčení — Neshody na královehradecké radnici — Přes Rádlo na Jablonecku si už řidiči nesmějí zkracovat cestu — Středočeská záchranka má historicky nejvíc výjezdů — Začali přijímací zkoušky na konzervatoř

Části dílu

01:07
Vývoj koronavirové nákazy
  Index protiepidemického systému PES zůstává na 70 bodech ze sta, 5. den po sobě se tak drží ve 4. stupni. Opatření proti koronaviru v Česku ale zatím odpovídají nejpřísnějšímu 5.stupni. O případném zmírnění a přechodu země do nižšího stupně bude vláda jednat ve středu.
  02:25
  Očkování v domovech pro seniory
   Velmi rozdílné je, jak v různých krajích Česka pokročilo očkování proti koronaviru v domovech pro seniory. Např.: Zatímco Jihočeský kraj už má skoro kompletně naočkováno, největší z krajů - Středočeský je opačným příkladem.
   04:33
   Očkování seniorů v nemocnicích provázejí potíže
    Stejně rozdíly jsou mezi kraji i co se týká započatého očkování lidí nad 80 let věku podle státního registru. I nemocnice, které jsou na očkování připravené, často narážejí na to, že vakcíny zatím nedostaly, nemají je k dispozici.
    06:22
    Očkování mimo centrální registr
     Dvě části hlavního města - Praha 3 a Praha 7 a stejně třeba i Popovice na Uherskohradišťsku - se kvůli problémům s centrálním registračním systémem rozhodly postupovat jaksi mimo systém a své obyvatele starší 80 let očkovat po vlastní linii, z vlastních zajištěných zdrojů.
     08:44
     Rekordní mrazivé ráno
      Česko má za sebou mrazivý víkend a hlavně v noci na dnešek teploty na mnoha místech klesaly i pod minus 20 stupňů. V Orlickém Záhoří na česko-polském pomezí v Orlických horách k ránu naměřili 27 stupňů pod nulou - a to je zatím vůbec největší mráz této zimy.
      09:33
      Na Vysočině se kvůli mrazu a sněhu plní azylové domy
       Mrazivé počasí a sníh plní azylové domy na Vysočině. Stop stav už hlásí v Jihlavě v kamenném azylovém domě. Volná místa ale zůstávají ještě ve venkovních stanech. Mráz vadí i některým zvířatům v jihlavské zoo.
       11:31
       Bílý balet
        Mrazu a sněhu si užívali bělouši a vraníci v Národním hřebčíně v Kladrubech nad Labem.
        12:09
        I přes oblevu platí výstaha na vydatné sněžení a lavinové nebezpečí
         Největší mrazy, aspoň pro tentokrát, pominuly a začala obleva. Sněžit má ale dál - vydatně a nejvíc samozřejmě na horách, konkrétně na severu Čech až tak, že v Krkonoších se zvažuje vyhlášení 3.stupně lavinového nebezpečí.
         14:43
         Pendleři musí při cestě do Saska předložit negativní test
          V Sasku začalo od půlnoci platit nařízení, podle kterého Češi, kteří jezdí do Německa za prací, musí mít jeden negativní koronavirový test týdně. Uznávat saská vláda přitom bude výsledek bezplatných rychlotestů z Česka.
          16:22
          Jaké bude pololetní vysvědčení
           Učitelé na základních a středních školách pomalu uzavírají další nestandardní a prakticky vším se normálu vymykající pololetí, začíná se psát vysvědčení. Byť se zatím ani neví, jestli si ho děti vůbec budou moct v tradičním termínu na konci ledna převzít.
           18:19
           Neshody na královehradecké radnici
            Neúplná, menšinová koalice ODS a hnutí ANO na radnici v Hradci Králové se pokusila vyřešit vleklou krizi. Ta propukla poté, co ji opustili dva zástupci uskupení Změna pro Hradec - náměstek primátora Martin Hanousek a radní Adam Záruba.
            20:10
            Přes Rádlo na Jablonecku si už řidiči nesmějí zkracovat cestu
             Od dnešního dne je touto obcí průjezd zakázán. Na úzkých silnicích narostla doprava v loňském roce, a to v souvislosti s rekonstrukcí křižovatky Rádelský mlýn.
             21:49
             Středočeská záchranka má historicky nejvíc výjezdů
              Středočeská záchranka má historicky nejvíc výjezdů. Za 24 hodin teď ošetří zhruba pět set lidí - dřív to bývalo okolo tří set. Výrazně přibylo zásahů u rizikových pacientů s onemocněním covid-19. S tím je spojená i náročná procedura včetně třeba zdlouhavé dezinfekce sanitek. Podle vedení záchranky to s sebou nese i velký tlak a vypětí samotných záchranářů.
              23:32
              Začali přijímací zkoušky na konzervatoř
               V těchto dnes začíná přijímací řízení na hudební konzervatoř v Českých Budějovicích. Probíhat bude ale jinak než v předchozích letech. Kvůli vládním opatřením musí žáci dodržovat rozpis, tak aby se nesetkávali. A omezený je i zpěv.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               19. leden 2021

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               22. září

               Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

               22. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               21. září

               Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

               21. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. září

               Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

               20. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               19. září

               V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

               19. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               18. září

               Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

               18. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               15. září

               Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

               15. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               14. září

               Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

               14. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               13. září

               Šíření nemocí mezi školáky — Nárůst počtu případů spály — Noční jízda na motorce v protisměru — Policie vyšetřuje krádež zlatých mincí — Státním památkám chybí zahraniční turisté — Rekordní návštěvnost Kunětické hory — Vyšetřování pádu ultralightu — Čeští hasiči se vrátili z Řecka — Plošné navýšení důchodů o 360 korun — Spotřeba mléčných výrobků v Česku klesá — Vláda jednala o uprchlících z Ukrajiny — Záchranáři stále častějí hledají ztracené houbaře — Budoucnost elektrokoloběžek v Praze 1 — Stavba centra urgentní medicíny v Liberci — Výprodej ztracených kol

               13. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               12. září

               Dva muži nepřežili pád ultralightu — Vyšetřování pádu ultralightu — Nehody ultralehkých letounů — Policie pronásledovala muže se zákazem řízení — Brutální napadení chlapce vrstevníky — Návrat českých hasičů z Řecka — Zákaz vstupu do lesů na Jablunkovsku — Placené přednostní termíny u lékařů — Nedostatek lékařské péče — Méně vody v lipenské přehradě — Vysokoškolští učitelé chtějí vyšší platy — Místní nechtějí závod na zpracování lithia — Hasiči likvidují olejovou skvrnu na Labi — Do Aše se vrátí doručovatelé České pošty — Bývalí zaměstnanci Zásikovny protestovali před sídlem společnosti — Zbourání nadjezdu na 126. km D1 u Měřína — Roste zájem o moštování

               12. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. září

               Aktivity školáků podražily — Maroko české hasiče nevyužije — Řidič pod vlivem drog ujížděl policistům ulicemi Prahy 8 — Dopravní nehoda na Jičínsku — Napadení v Praze 7 — Tisíce lidí stále čekají na doručení svého balíku — Škoda Auto omezila výrobu — Preventivní vyšetření na rakovinu — Policie odhalila skupinu pedofilů — Komplikace kvůli přípravě dálnice D35 — Plzeňský kraj mění zásady územního rozvoje — Plzeňská teplárna opustí uhlí — Dalších 8 míst pro vážení kamionů — V bavorském NP uhynula poslední vlčice

               11. 9. 2023 na ČT1

               Napište nám