Obsah dílu

Plošné testování v domovech pro seniory — Na geriatrickém oddělní nemocnice v Čáslavi sestry sehnaly tablet pro dlouhodobě nemocné — Levnější způsob testování — Další přístroje pro vysokoprůtokovou terapii kyslíkem dorazí do Česka — Děti pečou pro zdravotníky — Veřejná doprava v době koronaviru — Otevírají ubytovny pro pozitivní lidi bez domova — Zlínský kraj má nového hejtmana — Policie obvinila dva muže ze zapálení starých pneumatik — Bolid nad Českem — Rozvoz uhlí — Až třetina majitelů domů podceňuje pravidelné kontroly — Výjimka pro Čechy cestující do Německa — Do jezera Laka se vrátili pstruzi — Útulky registrují neobyčejně velký zájem o psy — Výdejní okénko kultury — Počasí očima iReportérů — Na horách je díky inverzi teplo a slunečno

Části dílu

01:02
Plošné testování v domovech pro seniory
  V domovech pro seniory a v pobytových zařízeních sociální péče se 6 denním zpožděním začalo plošné testování jejich obyvatel i personálu na koronavirus. Týká se celkem asi 200 000 lidí.
  02:59
  Na geriatrickém oddělní nemocnice v Čáslavi sestry sehnaly tablet pro dlouhodobě nemocné
   V léčebnách dlouhodobě nemocných stejně jako v domovech pro seniory nebo v nemocnicích platí kvůli riziku zavlečení koronavirové nákazy zákaz návštěv.
   04:53
   Levnější způsob testování
    Na brněnském výstavišti začala obecně prospěšná společnost Podané ruce dělat antigenní testy na koronavirus i zájemcům z řad veřejnosti. Antigenními testy můžou být sice míň citlivé ve smyslu míň přesné, ale jsou rychlejší a taky lacinější.
    06:07
    Další přístroje pro vysokoprůtokovou terapii kyslíkem dorazí do Česka
     V příštích dnech do Česka dorazí další přístroje pro vysokoprůtokovou terapii kyslíkem: Ty jsou oproti plicním ventilátorům k pacientům podstatně šetrnější. Většina nemocnic je má už teď, zatím ale jen v omezených počtech.
     07:19
     Děti pečou pro zdravotníky
      Děti z volnočasového oddílu Duha Bartoňka v Náchodě, které teď nemůžou navštěvovat společné schůzky, pečou pro zdravotníky - koláče, bábovky, slané záviny - jako poděkování za práci během koronavirové pandemie.
      08:17
      Veřejná doprava v době koronaviru
       Veřejná doprava v Česku - vlaková i autobusová - v nouzovém stavu při 2. vlně covidové pandemie postupně přešla, nebo ještě přechází na prázdninové jízdní řády.
       09:43
       Otevírají ubytovny pro pozitivní lidi bez domova
        Jihlava mění někdejší dům dětí na provizorní ubytovnu pro bezdomovce, kteří mají být kvůli covidové nákaze v karanténě a v izolaci.
        11:33
        Zlínský kraj má nového hejtmana
         Novým hejtmanem Zlínského kraje byl dnes v souladu s koaliční smlouvou zvolen krajský lídr hnutí ANO, 45-tiletý starosta Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš.
         11:58
         Policie obvinila dva muže ze zapálení starých pneumatik
          Z obecného ohrožení z nedbalosti obvinila policie dva muže, kteří v únoru pod dálničním mostem u Březiny na Mladoboleslavsku zapálili dvě desítky starých pneumatik, čímž na dálnici D10 způsobili hromadnou nehodu:
          12:20
          Bolid nad Českem
           Oblohu nad Českem ozářil mimořádně jasný bolid. Nejviditelnější byl nad severovýchodními Čechami. Původně asi 20 tikilogramový meteoroid proletěl dráhu dlouhou 70 kilometrů za 5 sekund.
           12:48
           Rozvoz uhlí
            Teď jeden vedlejší efekt nouzového stavu za epidemie koronaviru: Uhelné společnosti - obchodníci s uhlím mají letos víc času na rozvoz uhlí k zákazníkům.
            14:25
            Až třetina majitelů domů podceňuje pravidelné kontroly
             Hasiči museli likvidovat požár komína v Rotavě na Sokolovsku. Nebyla to událost výjimečná, takových výjezdů mají každoročně desítky.
             16:02
             Výjimka pro Čechy cestující do Německa
              Bavorsko obnovilo možnost cestování Čechů - takzvaný malý příhraniční styk. Lidé už tak znovu jezdí do obchodů v příhraničí.
              17:34
              Do jezera Laka se vrátili pstruzi
               Do jezera Laka u šumavských Prášil se vrátili pstruzi. Podle hydrobiologů jde o jediné ledovcové jezero v Česku, kde se ryby opět vyskytují.
               19:16
               Útulky registrují neobyčejně velký zájem o psy
                Nebývale velký zájem o chovaná zvířata teď zažívají útulky, hlavně útulky pro psy. Je tak velký, že někde se tvoří i fronty lidí, kteří si nějakého psa chtějí vzít do své péče.
                21:18
                Výdejní okénko kultury
                 Pražský soubor Cirk La Putyka otevřel v holešovické hale Skleněnka tzv. výdejní okénko kultury.
                 23:02
                 Počasí očima iReportérů
                  V Česku se dnes lidé probouzeli do mrazivého počasí. Dokazují to i záběry od našich i reportérů ze Šumavy nebo Halenkova na Vsetínsku, kde se ranní teploty pohybovaly okolo nuly.
                  23:40
                  Na horách je díky inverzi teplo a slunečno
                   A počasí naznačuje, že do zahájení zimní turistické sezony zbývá už jen pár týdnů. Horská střediska dokončují přípravy. Technici před zimou kontrolují třeba lanovou dráhu na Sněžku.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   11. listopad 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   31. březen

                   Rušené poboček České pošty — Propouštění zaměstnanců České pošty — Firma Husky KTW ukončila činnost — Pardubický pivovar ukončil provoz — Tříletá podmínka a povinnost zaplatit způsobenou škodu — Podzemní dopravní tunel v Bílině — Stavba obchvatu Jihlavy — Začátek sezony v Českém Švýcarsku — Spory v obcích kvůli gigafactory — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Odklízení příbytků lidí bez domova — Blesk způsobil požár na Rokycansku — Výhled počasí na víkend — 40 dětí bude dnes v Uherském Hradišti nocovat v knihovně

                   31. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   30. březen

                   Jednání vlády s Asociací krajů ČR — Energetická soběstačnost obcí — Kritická místa na železnici — Státní zastupitelství podalo obžalobu na dva policejní pyrotechniky kvůli výbuchu muničního skladu v Bílině-Chudeřicích — Školu vedla ředitelka s falešným diplomem — Policie řeší problémy na Vřídelní kolonádě — Opravené stáje vraníků — Arcibiskupství pražské koupilo od Kongregace Školských sester svatého Františka budovu Arcibiskupského gymnázia — Města lákají nové lékaře na štědré benefity — Požár penzionu v obci Brada na Jičínsku — Přesnější vážení kamionů za jízdy — Automatická prodejna v Bujanově — Údržba ferrat před turistickou sezonou

                   30. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   29. březen

                   Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

                   29. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   28. březen

                   Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

                   28. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   27. březen

                   Do Česka se vrátila zima — Ochlazení na západě Čech — Stávka dopravců v Německu — Kontaminace azbestem v Milovicích — Nemocnicím na jihu chybí personál — Dopravní omezení v Praze — Nová sezona v Českém Švýcarsku — Trest pro Tomáše Čermáka za podporu terorismu — Protest za vyšší mzdy univerzitních pedagogů — Kamion sjel do Vltavy, řidič nepřežil — Grand festival smíchu — Oprava zimních stadionů na Vysočině

                   27. 3. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   24. březen

                   Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                   24. 3. 2023 na ČT1

                   Napište nám