Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Plošné testování v domovech pro seniory — Na geriatrickém oddělní nemocnice v Čáslavi sestry sehnaly tablet pro dlouhodobě nemocné — Levnější způsob testování — Další přístroje pro vysokoprůtokovou terapii kyslíkem dorazí do Česka — Děti pečou pro zdravotníky — Veřejná doprava v době koronaviru — Otevírají ubytovny pro pozitivní lidi bez domova — Zlínský kraj má nového hejtmana — Policie obvinila dva muže ze zapálení starých pneumatik — Bolid nad Českem — Rozvoz uhlí — Až třetina majitelů domů podceňuje pravidelné kontroly — Výjimka pro Čechy cestující do Německa — Do jezera Laka se vrátili pstruzi — Útulky registrují neobyčejně velký zájem o psy — Výdejní okénko kultury — Počasí očima iReportérů — Na horách je díky inverzi teplo a slunečno

Části dílu

01:02
Plošné testování v domovech pro seniory
  V domovech pro seniory a v pobytových zařízeních sociální péče se 6 denním zpožděním začalo plošné testování jejich obyvatel i personálu na koronavirus. Týká se celkem asi 200 000 lidí.
  02:59
  Na geriatrickém oddělní nemocnice v Čáslavi sestry sehnaly tablet pro dlouhodobě nemocné
   V léčebnách dlouhodobě nemocných stejně jako v domovech pro seniory nebo v nemocnicích platí kvůli riziku zavlečení koronavirové nákazy zákaz návštěv.
   04:53
   Levnější způsob testování
    Na brněnském výstavišti začala obecně prospěšná společnost Podané ruce dělat antigenní testy na koronavirus i zájemcům z řad veřejnosti. Antigenními testy můžou být sice míň citlivé ve smyslu míň přesné, ale jsou rychlejší a taky lacinější.
    06:07
    Další přístroje pro vysokoprůtokovou terapii kyslíkem dorazí do Česka
     V příštích dnech do Česka dorazí další přístroje pro vysokoprůtokovou terapii kyslíkem: Ty jsou oproti plicním ventilátorům k pacientům podstatně šetrnější. Většina nemocnic je má už teď, zatím ale jen v omezených počtech.
     07:19
     Děti pečou pro zdravotníky
      Děti z volnočasového oddílu Duha Bartoňka v Náchodě, které teď nemůžou navštěvovat společné schůzky, pečou pro zdravotníky - koláče, bábovky, slané záviny - jako poděkování za práci během koronavirové pandemie.
      08:17
      Veřejná doprava v době koronaviru
       Veřejná doprava v Česku - vlaková i autobusová - v nouzovém stavu při 2. vlně covidové pandemie postupně přešla, nebo ještě přechází na prázdninové jízdní řády.
       09:43
       Otevírají ubytovny pro pozitivní lidi bez domova
        Jihlava mění někdejší dům dětí na provizorní ubytovnu pro bezdomovce, kteří mají být kvůli covidové nákaze v karanténě a v izolaci.
        11:33
        Zlínský kraj má nového hejtmana
         Novým hejtmanem Zlínského kraje byl dnes v souladu s koaliční smlouvou zvolen krajský lídr hnutí ANO, 45-tiletý starosta Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš.
         11:58
         Policie obvinila dva muže ze zapálení starých pneumatik
          Z obecného ohrožení z nedbalosti obvinila policie dva muže, kteří v únoru pod dálničním mostem u Březiny na Mladoboleslavsku zapálili dvě desítky starých pneumatik, čímž na dálnici D10 způsobili hromadnou nehodu:
          12:20
          Bolid nad Českem
           Oblohu nad Českem ozářil mimořádně jasný bolid. Nejviditelnější byl nad severovýchodními Čechami. Původně asi 20 tikilogramový meteoroid proletěl dráhu dlouhou 70 kilometrů za 5 sekund.
           12:48
           Rozvoz uhlí
            Teď jeden vedlejší efekt nouzového stavu za epidemie koronaviru: Uhelné společnosti - obchodníci s uhlím mají letos víc času na rozvoz uhlí k zákazníkům.
            14:25
            Až třetina majitelů domů podceňuje pravidelné kontroly
             Hasiči museli likvidovat požár komína v Rotavě na Sokolovsku. Nebyla to událost výjimečná, takových výjezdů mají každoročně desítky.
             16:02
             Výjimka pro Čechy cestující do Německa
              Bavorsko obnovilo možnost cestování Čechů - takzvaný malý příhraniční styk. Lidé už tak znovu jezdí do obchodů v příhraničí.
              17:34
              Do jezera Laka se vrátili pstruzi
               Do jezera Laka u šumavských Prášil se vrátili pstruzi. Podle hydrobiologů jde o jediné ledovcové jezero v Česku, kde se ryby opět vyskytují.
               19:16
               Útulky registrují neobyčejně velký zájem o psy
                Nebývale velký zájem o chovaná zvířata teď zažívají útulky, hlavně útulky pro psy. Je tak velký, že někde se tvoří i fronty lidí, kteří si nějakého psa chtějí vzít do své péče.
                21:18
                Výdejní okénko kultury
                 Pražský soubor Cirk La Putyka otevřel v holešovické hale Skleněnka tzv. výdejní okénko kultury.
                 23:02
                 Počasí očima iReportérů
                  V Česku se dnes lidé probouzeli do mrazivého počasí. Dokazují to i záběry od našich i reportérů ze Šumavy nebo Halenkova na Vsetínsku, kde se ranní teploty pohybovaly okolo nuly.
                  23:40
                  Na horách je díky inverzi teplo a slunečno
                   A počasí naznačuje, že do zahájení zimní turistické sezony zbývá už jen pár týdnů. Horská střediska dokončují přípravy. Technici před zimou kontrolují třeba lanovou dráhu na Sněžku.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                   23. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   22. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   21. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   20. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Svět se loučí s královnou Alžbětou II. — Příčina požáru v Dlouhé Vsi — Pietní akty v pohraničí Libereckého kraje — Série dopravních nehod o víkendu — Sníh zasypal vrcholky Krkonoš a na Sněžce trhá rekordy — Na Šumavě už lidé topí — Topná sezona na dalších místech v nejistotě — Obce na Jihlavsku shánějí náhradní zdroje elektřiny — Obchvat Dasného a Češnovic — Chovatelé požadují regulaci vlčí populace — Na řadě univerzit dnes začal akademický rok — Podmíněné tresty za propagaci neonacismu — Začalo vypouštění liberecké přehrady Harcov — Plán provozu letiště v Českých Budějovicích — Kladno se dočkalo rekonstrukce trati — 6 roků vězení hrozí řidiči za smrt 2 lidí — Vítězná podoba lanovky na Petřín — Hledá se kotě servala stepního — Otevření Semlerovy rezidence v Plzni

                   19. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Začíná topná sezona — Roste zájem o palivové dřevo — Stoupá prodej teplého oblečení — Výpověď Babiše mladšího u soudu — Plzeńský kraj zrušil omezení svéprávnosti M. Redlovi — Zbývá týden do voleb — Předvolební debata z Prahy — Odstřel komína a věže v dole Měděnec — Řidič vjel autem do rozvodněné Blanice — Otevření lomu Výsypka v Jenišově

                   16. 9. 2022 na ČT1

                   Napište nám