26 minut

10. listopadu 2020

Obsah dílu

Plošné testování v domovech pro seniory — Na geriatrickém oddělní nemocnice v Čáslavi sestry sehnaly tablet pro dlouhodobě nemocné — Levnější způsob testování — Další přístroje pro vysokoprůtokovou terapii kyslíkem dorazí do Česka — Děti pečou pro zdravotníky — Veřejná doprava v době koronaviru — Otevírají ubytovny pro pozitivní lidi bez domova — Zlínský kraj má nového hejtmana — Policie obvinila dva muže ze zapálení starých pneumatik — Bolid nad Českem — Rozvoz uhlí — Až třetina majitelů domů podceňuje pravidelné kontroly — Výjimka pro Čechy cestující do Německa — Do jezera Laka se vrátili pstruzi — Útulky registrují neobyčejně velký zájem o psy — Výdejní okénko kultury — Počasí očima iReportérů — Na horách je díky inverzi teplo a slunečno

Části dílu

01:02
Plošné testování v domovech pro seniory
  V domovech pro seniory a v pobytových zařízeních sociální péče se 6 denním zpožděním začalo plošné testování jejich obyvatel i personálu na koronavirus. Týká se celkem asi 200 000 lidí.
  02:59
  Na geriatrickém oddělní nemocnice v Čáslavi sestry sehnaly tablet pro dlouhodobě nemocné
   V léčebnách dlouhodobě nemocných stejně jako v domovech pro seniory nebo v nemocnicích platí kvůli riziku zavlečení koronavirové nákazy zákaz návštěv.
   04:53
   Levnější způsob testování
    Na brněnském výstavišti začala obecně prospěšná společnost Podané ruce dělat antigenní testy na koronavirus i zájemcům z řad veřejnosti. Antigenními testy můžou být sice míň citlivé ve smyslu míň přesné, ale jsou rychlejší a taky lacinější.
    06:07
    Další přístroje pro vysokoprůtokovou terapii kyslíkem dorazí do Česka
     V příštích dnech do Česka dorazí další přístroje pro vysokoprůtokovou terapii kyslíkem: Ty jsou oproti plicním ventilátorům k pacientům podstatně šetrnější. Většina nemocnic je má už teď, zatím ale jen v omezených počtech.
     07:19
     Děti pečou pro zdravotníky
      Děti z volnočasového oddílu Duha Bartoňka v Náchodě, které teď nemůžou navštěvovat společné schůzky, pečou pro zdravotníky - koláče, bábovky, slané záviny - jako poděkování za práci během koronavirové pandemie.
      08:17
      Veřejná doprava v době koronaviru
       Veřejná doprava v Česku - vlaková i autobusová - v nouzovém stavu při 2. vlně covidové pandemie postupně přešla, nebo ještě přechází na prázdninové jízdní řády.
       09:43
       Otevírají ubytovny pro pozitivní lidi bez domova
        Jihlava mění někdejší dům dětí na provizorní ubytovnu pro bezdomovce, kteří mají být kvůli covidové nákaze v karanténě a v izolaci.
        11:33
        Zlínský kraj má nového hejtmana
         Novým hejtmanem Zlínského kraje byl dnes v souladu s koaliční smlouvou zvolen krajský lídr hnutí ANO, 45-tiletý starosta Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš.
         11:58
         Policie obvinila dva muže ze zapálení starých pneumatik
          Z obecného ohrožení z nedbalosti obvinila policie dva muže, kteří v únoru pod dálničním mostem u Březiny na Mladoboleslavsku zapálili dvě desítky starých pneumatik, čímž na dálnici D10 způsobili hromadnou nehodu:
          12:20
          Bolid nad Českem
           Oblohu nad Českem ozářil mimořádně jasný bolid. Nejviditelnější byl nad severovýchodními Čechami. Původně asi 20 tikilogramový meteoroid proletěl dráhu dlouhou 70 kilometrů za 5 sekund.
           12:48
           Rozvoz uhlí
            Teď jeden vedlejší efekt nouzového stavu za epidemie koronaviru: Uhelné společnosti - obchodníci s uhlím mají letos víc času na rozvoz uhlí k zákazníkům.
            14:25
            Až třetina majitelů domů podceňuje pravidelné kontroly
             Hasiči museli likvidovat požár komína v Rotavě na Sokolovsku. Nebyla to událost výjimečná, takových výjezdů mají každoročně desítky.
             16:02
             Výjimka pro Čechy cestující do Německa
              Bavorsko obnovilo možnost cestování Čechů - takzvaný malý příhraniční styk. Lidé už tak znovu jezdí do obchodů v příhraničí.
              17:34
              Do jezera Laka se vrátili pstruzi
               Do jezera Laka u šumavských Prášil se vrátili pstruzi. Podle hydrobiologů jde o jediné ledovcové jezero v Česku, kde se ryby opět vyskytují.
               19:16
               Útulky registrují neobyčejně velký zájem o psy
                Nebývale velký zájem o chovaná zvířata teď zažívají útulky, hlavně útulky pro psy. Je tak velký, že někde se tvoří i fronty lidí, kteří si nějakého psa chtějí vzít do své péče.
                21:18
                Výdejní okénko kultury
                 Pražský soubor Cirk La Putyka otevřel v holešovické hale Skleněnka tzv. výdejní okénko kultury.
                 23:02
                 Počasí očima iReportérů
                  V Česku se dnes lidé probouzeli do mrazivého počasí. Dokazují to i záběry od našich i reportérů ze Šumavy nebo Halenkova na Vsetínsku, kde se ranní teploty pohybovaly okolo nuly.
                  23:40
                  Na horách je díky inverzi teplo a slunečno
                   A počasí naznačuje, že do zahájení zimní turistické sezony zbývá už jen pár týdnů. Horská střediska dokončují přípravy. Technici před zimou kontrolují třeba lanovou dráhu na Sněžku.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   11. listopadu 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   20. června

                   20. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. června

                   Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                   19. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. června

                   První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                   18. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. června

                   Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                   17. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   14. června

                   Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                   14. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   13. června

                   Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                   13. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. června

                   Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. června

                   Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                   11. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   10. června

                   Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                   10. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   7. června

                   Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                   7. 6. 2024 na ČT1

                   Napište nám