2. listopad 2020

Část: Porušování protiepidemických opatření

Obsah dílu

Headlines — Za neděli přibylo 6 542 případů — Malé pivovary bojují o přežití — Restaurace bojují o přežití — Dopady opatření proti covidu-19 — Porušování protiepidemických opatření — Pražští strážníci za říjen řešili téměř 10 tisíc porušení mimořádných opatření proti šíření nákazy covidem-19 — Dneškem zavřely i speciální školy — Testování klientů v domovech seniorů — Novým hejtmanem Královéhradeckého kraje se dnes rozhodnutím zastupitelů stal Martin Červíček z ODS — Koaliční smlouva ve Středočeském kraji — Úvěr pro Ústecký kraj — Pád pod metro — Změny jízdních řádů v Praze — Silničáři drží zimní pohotovost. — Dušičky

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:09
  Za neděli přibylo 6 542 případů
   V Česku přibylo za včerejšek 6 tisíc 542 případů nákazy koronavirem. Za poslední dva týdny se jedná o nejnižší přírůstek.
   02:16
   Malé pivovary bojují o přežití
    Hlavně ty, co stáčí pivo jen do sudů. Kvůli zavřeným restauracím nemají odbyt a někteří kvůli tomu varny úplně zastavili. Drobní producenti piva mají většinou i své hospody a snaží se ho prodávat spolu s obědy ve výdejním okénku. Zájem je ale malý.
    03:58
    Restaurace bojují o přežití
     Pokud nechtějí propustit veškerý personál a zavřít, musejí nabízet výhodné obědy. I kvůli zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti je pro ně nejztrátovější prodej piva.
     05:37
     Dopady opatření proti covidu-19
      Opatření proti koronaviru nutí mnohé podnikatele propouštět zaměstnance, a taky ovlivňuje jejich soukromý život. S obojím se zatím dokáže vypořádat Martin Broukal z Plané nad Lužnicí.
      07:05
      Porušování protiepidemických opatření
       Policisté a strážníci prověřují dodržování protiepidemických opatření. Zjistili už přes patnáct a půl tisíce přestupků.
       09:01
       Pražští strážníci za říjen řešili téměř 10 tisíc porušení mimořádných opatření proti šíření nákazy covidem-19
        Nejvíce lidé porušovali nařízení opět v MHD. Městská policie rozdala pokuty v celkové výši 307 tisíc korun.
        09:24
        Dneškem zavřely i speciální školy
         Dneškem přešly také speciální školy na distanční výuku. Uzavřené byly už při jarní vlně epidemie. Někteří rodiče mají možnost děti s těžkým postižením místo do školy poslat do stacionáře.
         11:40
         Testování klientů v domovech seniorů
          Už ve středu by mělo začít plošné testování na onemocnění covid-19 v sociálních zařízeních, tedy například i v domovech pro seniory. Část rychlých antihenních testů už Ministerstvo zdravotnictví nakoupilo v uplynulém týdnu.
          14:03
          Novým hejtmanem Královéhradeckého kraje se dnes rozhodnutím zastupitelů stal Martin Červíček z ODS
           Někdejší policejní prezident nahradil sociálního demokrata Jiřího Štěpána, jehož strana o místo hejtmana přišla po dvanácti letech a skončila v opozici.
           14:42
           Koaliční smlouva ve Středočeském kraji
            Koaliční smlouvu i programové prohlášení budoucí krajské rady tam schválily už všechny politické strany, které mají v regionu vládnout. Dnes jako poslední odsouhlasili oba dokumenty také Piráti.
            15:05
            Úvěr pro Ústecký kraj
             Rada Ústeckého kraje na sklonku svého období stihla ještě schválit úvěr 600 milionů korun. Má být pro Dopravní společnost Ústeckého kraje na dokoupení autobusů
             16:47
             Pád pod metro
              Pád pod rozjetou soupravu metra jen se štěstím přežil šestatřicetiletý muž. Upadl pod ni, když se v pátek krátce před devátou večerní popral ve stanici Opatov.
              17:20
              Změny jízdních řádů v Praze
               Praha reaguje na zákaz nočního vycházení. Denní provoz - integrované dopravy se ode dneška zkrátí. Končit bude po 22.hodině. Dosud vyjížděly noční spoje až po půlnoci.
               19:28
               Silničáři drží zimní pohotovost.
                V karanténě mají 30 lidí. Pandemii přizpůsobili směny .
                20:57
                Dušičky
                 V Česku dnes lidé vzpomínají na své zemřelé blízké. Druhého listopadu, který patří Památce zesnulých, tak proto vrcholí zdobení hrobů na hřbitovech.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 3. listopad 2020

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 26. květen

                 Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                 26. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 25. květen

                 Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                 25. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 24. květen

                 24. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 23. květen

                 ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

                 23. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. květen

                 Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

                 22. 5. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. květen

                 Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

                 19. 5. 2023 na ČT1

                 Napište nám