25 minut

26. srpen 2020

Obsah dílu

Headlines — Kvůli koronavirové krizi zdražují služby — Tragická srážka autobusu s kamionem — Alergik přežil včelí bodnutí díky záchranářce — Požár štěpky v Rožmitále pod Třemšínem — Požár skládky na jihu Čech — Sedm dětí zranil převrácený skákací hrad — Stavaři dokončují největší přeložku sítí za poslední století. — Preventivní akce pro řidiče kamionů — Další výskyt herpes viru na Pardubicku — Liberecká IQ Landie se vzpamatovává z propadu způsobeného koronakrizí — Karlovy Vary se obávají odlivu turistů — 80 let parníku Vltava — Zničená mohyla — Archeologický nález hrobu keltského bojovníka

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:02
  Kvůli koronavirové krizi zdražují služby
   Ušlé zisky během koronavirové krize, doplatky nájmů nebo inflace - to vše nutí podnikatele k zdražování služeb. Zatím podle nich nejde o velké částky, třeba kadeřníci navyšují ceny zhruba o 10 procent.
   04:19
   Tragická srážka autobusu s kamionem
    U Plzně dnes ráno narazil autobus do odstaveného nákladního auta. Šestatřicetiletá žena zemřela, pět dalších lidí skončilo v nemocnici převážně s lehkými zraněními.
    06:07
    Alergik přežil včelí bodnutí díky záchranářce
     Záchranáři v mnoha regionech letos vyjížděli k rekordnímu množství případů bodnutí hmyzem.
     08:09
     Požár štěpky v Rožmitále pod Třemšínem
      Varování meteorologů se naplnila. Česko zasáhl silný vítr a objevily se také požáry. V Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku aktuálně hoří hromada štěpky. Vlivem silného větru se oheň navíc začal rozšiřovat.
      09:38
      Požár skládky na jihu Čech
       Před hodinou začala zatím z neznámých důvodů hořet skládka komunálního odpadu v Lišově u Českých Budějovic. Práci hasičů stejně jako na Příbramsku komplikuje silný vítr.
       09:59
       Sedm dětí zranil převrácený skákací hrad
        A poryv větru byl dnes po poledni také příčinou zranění sedmi dětí, které si hrály v nafukovacím hradu v zábavním parku u Chlumce nad Cidlinou.
        11:41
        Stavaři dokončují největší přeložku sítí za poslední století.
         Stěhovat se muselo deset nejdůležitějších potrubí v Česku. Pod nimi totiž leželo uhlí a těžaři by se k němu rádi dostali. Stavba poblíž dolu Vršany na Mostecku trvala pět let.
         13:19
         Preventivní akce pro řidiče kamionů
          Den s kamiony - takový název nesl už desátý ročník preventivní akce pro řidiče nákladních aut. Tentokrát se zaměřila na používání bezpečnostních pásů.
          15:58
          Další výskyt herpes viru na Pardubicku
           Nebezpečná nákaza koi-herpes virózy se objevila na dalších dvou rybnících na Pardubicku na Újezdském a Bohumilečském. Rybáři tam budou muset zlikvidovatdohromady kolem 40 tun ryb.
           17:26
           Liberecká IQ Landie se vzpamatovává z propadu způsobeného koronakrizí
            Musela se zadlužit, i propouštět. Mezi návštěvníky stále chybí cizinci. Od září se chce zaměřit ještě více na školy.
            19:10
            Karlovy Vary se obávají odlivu turistů
             Karlovy Vary se obávají masívního odlivu turistů. Lázně se podle místních podnikatelů už začínají pomalu vylidňovat. Důvodem je konec hlavní lázeňské sezóny.
             20:57
             80 let parníku Vltava
              Výletní parníky na Vltavě dnes slaví dvě významná výročí: 155 let od založení pražské paroplavební společnosti a zároveň 80 let parníku Vltava, který navzdory svému stáří stále vozí turisty na okružní plavby historickou Prahou.
              21:35
              Zničená mohyla
               Zničenou mohylu, tedy pravěké pohřebiště, zřejmě z mladší doby bronzové, našli náhodně archeologové v lesích u obce Kšice nedaleko Stříbra. Podle nich mohylu někdo, nejspíš hledač pokladu, záměrně rozkopal.
               23:34
               Archeologický nález hrobu keltského bojovníka
                Archeologové objevili u Brandýsa nad Labem hrob keltského bojovníka s dochovanými zbraněmi - mečem, kopím a taky štítem. Nález pochází ze 4.století před naším letopočtem.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                27. srpen 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                8. červen

                8. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                7. červen

                Tržby malých obchodů klesají — Pro levnější nákup jezdí Češi do Polska — Výjezdní zasedání vlády ve Vimperku — Rok od požáru v Domově Alzheimer v Roztokách u Prahy — Následky bleskové povodně na jihu Čech — Výstraha před bouřkami — Národní dopravce čistí posprejované vlaky — Finále konferenční ligy UEFA v Praze — Atmosféra před utkáním — Města a obce odstraňují reklamy — Začla prodej prezidentských známek — Reportéři na startu

                7. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. červen

                Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                6. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                5. červen

                Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                5. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                2. červen

                Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                2. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                1. červen

                Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                1. 6. 2023 na ČT1

                Napište nám