26 minut

26. srpna 2020

Obsah dílu

Headlines — Kvůli koronavirové krizi zdražují služby — Tragická srážka autobusu s kamionem — Alergik přežil včelí bodnutí díky záchranářce — Požár štěpky v Rožmitále pod Třemšínem — Požár skládky na jihu Čech — Sedm dětí zranil převrácený skákací hrad — Stavaři dokončují největší přeložku sítí za poslední století. — Preventivní akce pro řidiče kamionů — Další výskyt herpes viru na Pardubicku — Liberecká IQ Landie se vzpamatovává z propadu způsobeného koronakrizí — Karlovy Vary se obávají odlivu turistů — 80 let parníku Vltava — Zničená mohyla — Archeologický nález hrobu keltského bojovníka

Části dílu

00:04
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:02
  Kvůli koronavirové krizi zdražují služby
   Ušlé zisky během koronavirové krize, doplatky nájmů nebo inflace - to vše nutí podnikatele k zdražování služeb. Zatím podle nich nejde o velké částky, třeba kadeřníci navyšují ceny zhruba o 10 procent.
   04:19
   Tragická srážka autobusu s kamionem
    U Plzně dnes ráno narazil autobus do odstaveného nákladního auta. Šestatřicetiletá žena zemřela, pět dalších lidí skončilo v nemocnici převážně s lehkými zraněními.
    06:07
    Alergik přežil včelí bodnutí díky záchranářce
     Záchranáři v mnoha regionech letos vyjížděli k rekordnímu množství případů bodnutí hmyzem.
     08:09
     Požár štěpky v Rožmitále pod Třemšínem
      Varování meteorologů se naplnila. Česko zasáhl silný vítr a objevily se také požáry. V Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku aktuálně hoří hromada štěpky. Vlivem silného větru se oheň navíc začal rozšiřovat.
      09:38
      Požár skládky na jihu Čech
       Před hodinou začala zatím z neznámých důvodů hořet skládka komunálního odpadu v Lišově u Českých Budějovic. Práci hasičů stejně jako na Příbramsku komplikuje silný vítr.
       09:59
       Sedm dětí zranil převrácený skákací hrad
        A poryv větru byl dnes po poledni také příčinou zranění sedmi dětí, které si hrály v nafukovacím hradu v zábavním parku u Chlumce nad Cidlinou.
        11:41
        Stavaři dokončují největší přeložku sítí za poslední století.
         Stěhovat se muselo deset nejdůležitějších potrubí v Česku. Pod nimi totiž leželo uhlí a těžaři by se k němu rádi dostali. Stavba poblíž dolu Vršany na Mostecku trvala pět let.
         13:19
         Preventivní akce pro řidiče kamionů
          Den s kamiony - takový název nesl už desátý ročník preventivní akce pro řidiče nákladních aut. Tentokrát se zaměřila na používání bezpečnostních pásů.
          15:58
          Další výskyt herpes viru na Pardubicku
           Nebezpečná nákaza koi-herpes virózy se objevila na dalších dvou rybnících na Pardubicku na Újezdském a Bohumilečském. Rybáři tam budou muset zlikvidovatdohromady kolem 40 tun ryb.
           17:26
           Liberecká IQ Landie se vzpamatovává z propadu způsobeného koronakrizí
            Musela se zadlužit, i propouštět. Mezi návštěvníky stále chybí cizinci. Od září se chce zaměřit ještě více na školy.
            19:10
            Karlovy Vary se obávají odlivu turistů
             Karlovy Vary se obávají masívního odlivu turistů. Lázně se podle místních podnikatelů už začínají pomalu vylidňovat. Důvodem je konec hlavní lázeňské sezóny.
             20:57
             80 let parníku Vltava
              Výletní parníky na Vltavě dnes slaví dvě významná výročí: 155 let od založení pražské paroplavební společnosti a zároveň 80 let parníku Vltava, který navzdory svému stáří stále vozí turisty na okružní plavby historickou Prahou.
              21:35
              Zničená mohyla
               Zničenou mohylu, tedy pravěké pohřebiště, zřejmě z mladší doby bronzové, našli náhodně archeologové v lesích u obce Kšice nedaleko Stříbra. Podle nich mohylu někdo, nejspíš hledač pokladu, záměrně rozkopal.
               23:34
               Archeologický nález hrobu keltského bojovníka
                Archeologové objevili u Brandýsa nad Labem hrob keltského bojovníka s dochovanými zbraněmi - mečem, kopím a taky štítem. Nález pochází ze 4.století před naším letopočtem.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                27. srpna 2020

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                7. června

                Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                7. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                6. června

                Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                6. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                5. června

                Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                5. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                4. června

                Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                4. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                3. června

                Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

                3. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                31. května

                Nový orientační systém v nemocnicíh — Poslední den na úhradu daně z nemovitosti — Modernizace železničního uzlu v Pardubicích — Podezření na investiční podvod s whisky — Meteorologové varují před povodněmi — Vstupné 250 korun na páternoster — Aviatická pouť v Pardubicích — Nebezpečí srážky se zvěří — Hotely u Lipna na léto ze tří čtvtin plné — Návrat toků na Plzeňsku do původních koryt — Přehlídka dovedností žáků oboru gastronomie — Distribuce úhoře v severních Čechách — Tisíce skautů na zámku Valeč

                31. 5. 2024 na ČT1

                Napište nám