26 minut

3. srpna 2020

Obsah dílu

Šíření koronaviru podle tzv. semaforu — Situace na Jihlavsku — Kontrola ubytoven v Prachaticích — Ohniska šíření koronaviru — Koronavirus zasáhl hokejový tým — Okres bez nákazy — První povodňový stupeň hlásí toky na Vysočině — Nehoda na D8 — Začal festival Prague Pride o životě LGBT komunity — Spor bývalého radního Jesenic s prezidentem republiky — V centru Plzni se sesunula část domu — Spor o chrannou známku — Lidé na Plzeňsku ničí bobří hráze — U městské policie slouží muž s trestní minulostí — Železniční výtopna v Chocni je kulturní památkou — Nové barvy MHD — Zabezpečení kempů — Vědci a studenti Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové sestavují robota

Části dílu

01:00
Šíření koronaviru podle tzv. semaforu
  Devět okresů v Česku je na prvním stupni pohotovosti, který je vyznačovaný na mapě zelenou barvou. To jsou oblasti s výskytem koronaviru, ale bez komunitního přenosu. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika nekontrolovaného šíření.
  02:29
  Situace na Jihlavsku
   Okresy označené na mapovém semaforu zeleně sice mají nové případy koronavirové nákazy, ale onemocnění (covid-19) se ani tam nešíří komunitně.
   04:02
   Kontrola ubytoven v Prachaticích
    Hygienici detailně mapují a kontrolují ubytovny v Prachaticích, kde se taky potvrdilo ohnisko koronavirové nákazy. Onemocněli tam převážně agenturní pracovníci jedné z místních firem.
    05:52
    Ohniska šíření koronaviru
     Mapy ukazují, jak se koronavirus šířil z pražského klubu Techtle Mechtle nebo z hokejového kempu HC Slavia do dalších regionů. Epidemiologové uvádí, že mají situaci v současné době už pod kontrolou.
     07:08
     Koronavirus zasáhl hokejový tým
      Vůbec koronavirus hodně zasáhl hokejové týmy v začátku jejich přípravy na ledě, kterou v mnoha případech přerušil.
      08:00
      Okres bez nákazy
       A teď opačná situace: Ano, jsou v Česku místa, oblasti, kde momentálně není koronavirem nakažený vůbec nikdo - třeba Domažlice.
       09:33
       První povodňový stupeň hlásí toky na Vysočině
        První stupeň povodňové aktivity hlásí některé toky v kraji Vysočina. Kvůli intenzivnímu dešti tam dnes vyjížděli hasiči k desítkám událostí - zatím spíše méně závažného charakteru. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí ale platí na většině území ČR.
        11:45
        Nehoda na D8
         Severní dálnici D8, ve směru do německého Saska, skoro na 10 hodin uzavřel požár kamionu.
         12:40
         Začal festival Prague Pride o životě LGBT komunity
          Na týdenní festival upozorňují duhové vlajky a barevně nasvícené budovy. Letošní ročník nabídne rekordní počet festivalových míst a více než sto událostí. Kvůli koronaviru se ale z části přesune na internet.
          13:21
          Spor bývalého radního Jesenic s prezidentem republiky
           Bývalý radní středočeských Jesenic Martin Lang nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí obvodního soudu pravomocně potvrdil městský soud v Praze. Lang čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentu Miloši Zemanovi.
           13:40
           V centru Plzni se sesunula část domu
            V Úzké ulici v centru Plzně se dopoledne sesula část neobývaného domu: Protože v něm často hledali útočiště bezdomovci, sutiny prohledali psovodi se psy i příslušníci dalších záchranných složek; stav domu z výšky zmapoval dron.
            14:15
            Spor o chrannou známku
             Dostihový spolek, který pořádá Velkou pardubickou přišel o ochrannou známku druhé nejprestižnější akce na závodišti „Koně v akci“. Zaregistroval si ji soukromý majitel.
             16:01
             Lidé na Plzeňsku ničí bobří hráze
              Podle ochranářů tůně čistí vodu a zabraňují splavování orné půdy. Šumavská města a obce naopak se zvířetem dlouhodobě bojují. Kvůli hrázím a zvednuté hladině mají zaplavené turistické stezky.
              17:08
              U městské policie slouží muž s trestní minulostí
               V řádách městské policie v Plzni slouží muž s trestní minulostí: Přišlo se na to až po uplynutí 3 měsíční zkušební doby.
               18:36
               Železniční výtopna v Chocni je kulturní památkou
                Železniční výtopna v Chocni je kulturní památkou. Rozhodlo o tom - zatím nepravomocně - ministerstvo kultury. Objekt patří Českým drahám, pozemek pod ní Správě železnic.
                19:47
                Nové barvy MHD
                 Autobusy, tramvaje i soupravy metra zapojené do systému Pražské integrované dopravy by měly dostat jednotný šedočervený design.
                 21:18
                 Zabezpečení kempů
                  Mnoho lidí letos tráví dovolenou doma, v Česku - kempy jsou proto plné - a stinnou stránkou toho je např. i víc případů krádeží, ke kterým tam dochází.
                  22:50
                  Vědci a studenti Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové sestavují robota
                   Jako jediní zástupci Česka se dostali mezi téměř osmdesát nejlepších týmů z devatenácti zemí světa.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   4. srpna 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   20. června

                   20. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. června

                   Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                   19. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. června

                   První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                   18. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   17. června

                   Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                   17. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   14. června

                   Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                   14. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   13. června

                   Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                   13. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   12. června

                   Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                   12. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. června

                   Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                   11. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   10. června

                   Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                   10. 6. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   7. června

                   Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                   7. 6. 2024 na ČT1

                   Napište nám