25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Šíření koronaviru podle tzv. semaforu — Situace na Jihlavsku — Kontrola ubytoven v Prachaticích — Ohniska šíření koronaviru — Koronavirus zasáhl hokejový tým — Okres bez nákazy — První povodňový stupeň hlásí toky na Vysočině — Nehoda na D8 — Začal festival Prague Pride o životě LGBT komunity — Spor bývalého radního Jesenic s prezidentem republiky — V centru Plzni se sesunula část domu — Spor o chrannou známku — Lidé na Plzeňsku ničí bobří hráze — U městské policie slouží muž s trestní minulostí — Železniční výtopna v Chocni je kulturní památkou — Nové barvy MHD — Zabezpečení kempů — Vědci a studenti Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové sestavují robota

Části dílu

01:00
Šíření koronaviru podle tzv. semaforu
  Devět okresů v Česku je na prvním stupni pohotovosti, který je vyznačovaný na mapě zelenou barvou. To jsou oblasti s výskytem koronaviru, ale bez komunitního přenosu. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika nekontrolovaného šíření.
  02:29
  Situace na Jihlavsku
   Okresy označené na mapovém semaforu zeleně sice mají nové případy koronavirové nákazy, ale onemocnění (covid-19) se ani tam nešíří komunitně.
   04:02
   Kontrola ubytoven v Prachaticích
    Hygienici detailně mapují a kontrolují ubytovny v Prachaticích, kde se taky potvrdilo ohnisko koronavirové nákazy. Onemocněli tam převážně agenturní pracovníci jedné z místních firem.
    05:52
    Ohniska šíření koronaviru
     Mapy ukazují, jak se koronavirus šířil z pražského klubu Techtle Mechtle nebo z hokejového kempu HC Slavia do dalších regionů. Epidemiologové uvádí, že mají situaci v současné době už pod kontrolou.
     07:08
     Koronavirus zasáhl hokejový tým
      Vůbec koronavirus hodně zasáhl hokejové týmy v začátku jejich přípravy na ledě, kterou v mnoha případech přerušil.
      08:00
      Okres bez nákazy
       A teď opačná situace: Ano, jsou v Česku místa, oblasti, kde momentálně není koronavirem nakažený vůbec nikdo - třeba Domažlice.
       09:33
       První povodňový stupeň hlásí toky na Vysočině
        První stupeň povodňové aktivity hlásí některé toky v kraji Vysočina. Kvůli intenzivnímu dešti tam dnes vyjížděli hasiči k desítkám událostí - zatím spíše méně závažného charakteru. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí ale platí na většině území ČR.
        11:45
        Nehoda na D8
         Severní dálnici D8, ve směru do německého Saska, skoro na 10 hodin uzavřel požár kamionu.
         12:40
         Začal festival Prague Pride o životě LGBT komunity
          Na týdenní festival upozorňují duhové vlajky a barevně nasvícené budovy. Letošní ročník nabídne rekordní počet festivalových míst a více než sto událostí. Kvůli koronaviru se ale z části přesune na internet.
          13:21
          Spor bývalého radního Jesenic s prezidentem republiky
           Bývalý radní středočeských Jesenic Martin Lang nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí obvodního soudu pravomocně potvrdil městský soud v Praze. Lang čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentu Miloši Zemanovi.
           13:40
           V centru Plzni se sesunula část domu
            V Úzké ulici v centru Plzně se dopoledne sesula část neobývaného domu: Protože v něm často hledali útočiště bezdomovci, sutiny prohledali psovodi se psy i příslušníci dalších záchranných složek; stav domu z výšky zmapoval dron.
            14:15
            Spor o chrannou známku
             Dostihový spolek, který pořádá Velkou pardubickou přišel o ochrannou známku druhé nejprestižnější akce na závodišti „Koně v akci“. Zaregistroval si ji soukromý majitel.
             16:01
             Lidé na Plzeňsku ničí bobří hráze
              Podle ochranářů tůně čistí vodu a zabraňují splavování orné půdy. Šumavská města a obce naopak se zvířetem dlouhodobě bojují. Kvůli hrázím a zvednuté hladině mají zaplavené turistické stezky.
              17:08
              U městské policie slouží muž s trestní minulostí
               V řádách městské policie v Plzni slouží muž s trestní minulostí: Přišlo se na to až po uplynutí 3 měsíční zkušební doby.
               18:36
               Železniční výtopna v Chocni je kulturní památkou
                Železniční výtopna v Chocni je kulturní památkou. Rozhodlo o tom - zatím nepravomocně - ministerstvo kultury. Objekt patří Českým drahám, pozemek pod ní Správě železnic.
                19:47
                Nové barvy MHD
                 Autobusy, tramvaje i soupravy metra zapojené do systému Pražské integrované dopravy by měly dostat jednotný šedočervený design.
                 21:18
                 Zabezpečení kempů
                  Mnoho lidí letos tráví dovolenou doma, v Česku - kempy jsou proto plné - a stinnou stránkou toho je např. i víc případů krádeží, ke kterým tam dochází.
                  22:50
                  Vědci a studenti Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové sestavují robota
                   Jako jediní zástupci Česka se dostali mezi téměř osmdesát nejlepších týmů z devatenácti zemí světa.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Příspěvek 5 000 Kč na dítě — Žádosti o příspěvek provázely výpadky — Jihočeský kraj uvolní 250 milionů korun — Nárůst chudoby v Česku — Roman Janoušek dál žádá o podmínečné propuštění — Soud s luhaňskou brigádou — Místa s vyšší teplotou v Hřensku — Vyšetřování letecké nehody v Chebu — Ohrožení letadla laserem — Více policejních hlídek na silnicích — Písek nevypíše referendum na opravu bazénu — Registrace k druhé posilující dávce očkování — Nový program dotací na vodu — Nedostatek policistů v Libereckém kraji — Hradecké středisko pro uprchlíky — Oprava hlavní vodácké silnice

                   15. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                   12. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                   11. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                   10. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                   9. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

                   8. 8. 2022 na ČT1

                   Napište nám