25 minut

3. srpen 2020

Obsah dílu

Šíření koronaviru podle tzv. semaforu — Situace na Jihlavsku — Kontrola ubytoven v Prachaticích — Ohniska šíření koronaviru — Koronavirus zasáhl hokejový tým — Okres bez nákazy — První povodňový stupeň hlásí toky na Vysočině — Nehoda na D8 — Začal festival Prague Pride o životě LGBT komunity — Spor bývalého radního Jesenic s prezidentem republiky — V centru Plzni se sesunula část domu — Spor o chrannou známku — Lidé na Plzeňsku ničí bobří hráze — U městské policie slouží muž s trestní minulostí — Železniční výtopna v Chocni je kulturní památkou — Nové barvy MHD — Zabezpečení kempů — Vědci a studenti Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové sestavují robota

Části dílu

01:00
Šíření koronaviru podle tzv. semaforu
  Devět okresů v Česku je na prvním stupni pohotovosti, který je vyznačovaný na mapě zelenou barvou. To jsou oblasti s výskytem koronaviru, ale bez komunitního přenosu. Ostatní okresy jsou bílé, tedy bez rizika nekontrolovaného šíření.
  02:29
  Situace na Jihlavsku
   Okresy označené na mapovém semaforu zeleně sice mají nové případy koronavirové nákazy, ale onemocnění (covid-19) se ani tam nešíří komunitně.
   04:02
   Kontrola ubytoven v Prachaticích
    Hygienici detailně mapují a kontrolují ubytovny v Prachaticích, kde se taky potvrdilo ohnisko koronavirové nákazy. Onemocněli tam převážně agenturní pracovníci jedné z místních firem.
    05:52
    Ohniska šíření koronaviru
     Mapy ukazují, jak se koronavirus šířil z pražského klubu Techtle Mechtle nebo z hokejového kempu HC Slavia do dalších regionů. Epidemiologové uvádí, že mají situaci v současné době už pod kontrolou.
     07:08
     Koronavirus zasáhl hokejový tým
      Vůbec koronavirus hodně zasáhl hokejové týmy v začátku jejich přípravy na ledě, kterou v mnoha případech přerušil.
      08:00
      Okres bez nákazy
       A teď opačná situace: Ano, jsou v Česku místa, oblasti, kde momentálně není koronavirem nakažený vůbec nikdo - třeba Domažlice.
       09:33
       První povodňový stupeň hlásí toky na Vysočině
        První stupeň povodňové aktivity hlásí některé toky v kraji Vysočina. Kvůli intenzivnímu dešti tam dnes vyjížděli hasiči k desítkám událostí - zatím spíše méně závažného charakteru. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí ale platí na většině území ČR.
        11:45
        Nehoda na D8
         Severní dálnici D8, ve směru do německého Saska, skoro na 10 hodin uzavřel požár kamionu.
         12:40
         Začal festival Prague Pride o životě LGBT komunity
          Na týdenní festival upozorňují duhové vlajky a barevně nasvícené budovy. Letošní ročník nabídne rekordní počet festivalových míst a více než sto událostí. Kvůli koronaviru se ale z části přesune na internet.
          13:21
          Spor bývalého radního Jesenic s prezidentem republiky
           Bývalý radní středočeských Jesenic Martin Lang nespáchal trestný čin. Květnové rozhodnutí obvodního soudu pravomocně potvrdil městský soud v Praze. Lang čelil obžalobě kvůli facebookovému příspěvku o prezidentu Miloši Zemanovi.
           13:40
           V centru Plzni se sesunula část domu
            V Úzké ulici v centru Plzně se dopoledne sesula část neobývaného domu: Protože v něm často hledali útočiště bezdomovci, sutiny prohledali psovodi se psy i příslušníci dalších záchranných složek; stav domu z výšky zmapoval dron.
            14:15
            Spor o chrannou známku
             Dostihový spolek, který pořádá Velkou pardubickou přišel o ochrannou známku druhé nejprestižnější akce na závodišti „Koně v akci“. Zaregistroval si ji soukromý majitel.
             16:01
             Lidé na Plzeňsku ničí bobří hráze
              Podle ochranářů tůně čistí vodu a zabraňují splavování orné půdy. Šumavská města a obce naopak se zvířetem dlouhodobě bojují. Kvůli hrázím a zvednuté hladině mají zaplavené turistické stezky.
              17:08
              U městské policie slouží muž s trestní minulostí
               V řádách městské policie v Plzni slouží muž s trestní minulostí: Přišlo se na to až po uplynutí 3 měsíční zkušební doby.
               18:36
               Železniční výtopna v Chocni je kulturní památkou
                Železniční výtopna v Chocni je kulturní památkou. Rozhodlo o tom - zatím nepravomocně - ministerstvo kultury. Objekt patří Českým drahám, pozemek pod ní Správě železnic.
                19:47
                Nové barvy MHD
                 Autobusy, tramvaje i soupravy metra zapojené do systému Pražské integrované dopravy by měly dostat jednotný šedočervený design.
                 21:18
                 Zabezpečení kempů
                  Mnoho lidí letos tráví dovolenou doma, v Česku - kempy jsou proto plné - a stinnou stránkou toho je např. i víc případů krádeží, ke kterým tam dochází.
                  22:50
                  Vědci a studenti Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové sestavují robota
                   Jako jediní zástupci Česka se dostali mezi téměř osmdesát nejlepších týmů z devatenácti zemí světa.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   4. srpen 2020

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   22. září

                   Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                   22. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   21. září

                   Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                   21. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   20. září

                   Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                   20. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   19. září

                   V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                   19. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   18. září

                   Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                   18. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. září

                   Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                   15. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   14. září

                   Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

                   14. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   13. září

                   Šíření nemocí mezi školáky — Nárůst počtu případů spály — Noční jízda na motorce v protisměru — Policie vyšetřuje krádež zlatých mincí — Státním památkám chybí zahraniční turisté — Rekordní návštěvnost Kunětické hory — Vyšetřování pádu ultralightu — Čeští hasiči se vrátili z Řecka — Plošné navýšení důchodů o 360 korun — Spotřeba mléčných výrobků v Česku klesá — Vláda jednala o uprchlících z Ukrajiny — Záchranáři stále častějí hledají ztracené houbaře — Budoucnost elektrokoloběžek v Praze 1 — Stavba centra urgentní medicíny v Liberci — Výprodej ztracených kol

                   13. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   12. září

                   Dva muži nepřežili pád ultralightu — Vyšetřování pádu ultralightu — Nehody ultralehkých letounů — Policie pronásledovala muže se zákazem řízení — Brutální napadení chlapce vrstevníky — Návrat českých hasičů z Řecka — Zákaz vstupu do lesů na Jablunkovsku — Placené přednostní termíny u lékařů — Nedostatek lékařské péče — Méně vody v lipenské přehradě — Vysokoškolští učitelé chtějí vyšší platy — Místní nechtějí závod na zpracování lithia — Hasiči likvidují olejovou skvrnu na Labi — Do Aše se vrátí doručovatelé České pošty — Bývalí zaměstnanci Zásikovny protestovali před sídlem společnosti — Zbourání nadjezdu na 126. km D1 u Měřína — Roste zájem o moštování

                   12. 9. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   11. září

                   Aktivity školáků podražily — Maroko české hasiče nevyužije — Řidič pod vlivem drog ujížděl policistům ulicemi Prahy 8 — Dopravní nehoda na Jičínsku — Napadení v Praze 7 — Tisíce lidí stále čekají na doručení svého balíku — Škoda Auto omezila výrobu — Preventivní vyšetření na rakovinu — Policie odhalila skupinu pedofilů — Komplikace kvůli přípravě dálnice D35 — Plzeňský kraj mění zásady územního rozvoje — Plzeňská teplárna opustí uhlí — Dalších 8 míst pro vážení kamionů — V bavorském NP uhynula poslední vlčice

                   11. 9. 2023 na ČT1

                   Napište nám