Za nenávistné komentáře na sociální síti padl podmíněný trest. Teplický soud potrestal Vítězslava Kroupu šestnáctiměsíční podmínkou s odkladem na tři roky. Deset lidí nově nakažených koronavirem je v ubytovně v Čečelicích na Mělnicku. Jsou v izolaci a do styku s místními údajně nepřišli.

Obsah dílu

Za nenávistné komentáře na sociální síti padl podmíněný trest

Teplický soud potrestal Vítězslava Kroupa, který pod fotografii prvňáků různých národností napsal narážku o plynových komorách.

Tresty za výhružky a komentáře na internetu

Soudy v Česku už nenávistné komentáře na internetu potrestaly v řadě případů v minulosti. Jak v souvislosti s kauzou teplických prvňáků, tak také třeba schvalování útoku v novozélandském Christchurchi, nebo výhružky zpěvákovi Radku Bangovi.

Ohnisko koronaviru v Čečelicích

Deset lidí nově nakažených koronavirem je v ubytovně v Čečelicích na Mělnicku. Jsou v izolaci a do styku s místními údajně nepřišli. V okrese je tak celkem 13 případů nemoci covid-19.

Zrušené obvyklé úřední hodiny pro cizince

Úřad pro pobytovou agendu cizinců v Liberci zrušil obvyklé úřední hodiny a agendu vyřizuje v omezeném režimu, po předchozí telefonické domluvě.

Nemocnice se připravují na druhou vlnu

Nemocnice vyčíslují ztráty, které jim způsobila koronavirová pandemie: Počítají se v desítkách milionů korun a nemusí být konečné.

Plné sklady ochranných pomůcek

Pokles cen ochranných pomůcek využily i nemocnice a nakupují do zásoby. Na trhu začínají chybět jednorázové obleky a rukavice.

Přísnější trest pro kontrolora obchodní inspekce

Soud v Jindřichově Hradci zpřísnil trest pro kontrolora obchodní inspekce Miroslava Suchana - za to, že loni na jaře při kontrole místní rodinné prodejny potravin vietnamských obchodníků napadl syna provozovatelů, který své matce překládal.

Z bankomatu mizely peníze

Plzenští kriminalisti vyřešili záhadné mizení peněz z bankomatů na západě Čech.

Další český snímek komety v NASA

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír NASA zveřejnil další snímek komety Neowise, který pořídil český astrofotograf Petr Horálek.

Vykolejený vlak - Medlešice

Nehody na českých železnicích jako by nebraly konce: Po třech za poslední týden, z nichž dvě byly tragické s oběťmi na životech, se stala další - tentokrát, na štěstí, zůstalo jen u materiálních škod.

Jablonecká nižuterie zažívá těžké časy

Tradiční odvětví na Jablonecku - výroba bižuterie zažívá kvůli koronavirové pandemii, i po ní, propad: Je to totiž obor, který je víc než většina jiných závislý na exportu.

Pokuta pro Prahu za pravidla parkování

Téměř milionovou pokutu dostalo hlavní město od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a to za pravidla pro parkování aut s hybridním pohonem. Zvýhodněné parkovné totiž měla jen auta s výkonem spalovacího motoru do 135 kW.

Odchyt kačera se podařil

Čtvrt roku se plzeňští zvířecí záchranáři snažili odchytit ošklivě zraněného samce kachny divoké, aby ho mohli nechat ošetřit na veterinární klinice: Kačer měl hlavu probodnutou střelou z kuše, přičemž zlomená šipka mu zůstávala zabodnutá v lebce.

Jezero Most se návštěvníkům otevře až po prázdninách

Oficiálně a úředně zpřístupnit jezero Most pro rekreanty, turisty a výletníky se ještě o prázdninách nestihne - plánované je to až na září.

Historicky první rekonstrukce nádraží v ČB

Opravovat se začala památkově chráněná budova vlakového nádraží v Českých Budějovicích - je to architektonicky ceněná stavba z roku 1908.

Pokračuje stavba kostela v Gutech

V Gutech u Třince zase dál pokračuje stavba dřevěného kostela: Vlastně jde o repliku původního kostela ze 16.století, který shořel před třemi lety - poté, co ho tři mladíci úmyslně zapálili.

Plavební cesta na Vltavě plně v provozu

Plavební sezóna na Vltavě bude po letech po celé léto úplná. Díky prohrábce dna řeky a deštivému počasí je dostatek vody i v plavební komoře Kořensko, která musela být v minulých letech kvůli suchu mimo provoz.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD