Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Policie vyšetřuje smrt malého chlapce — Další případy nákazy na Kutnohorsku — Nákaza ve Velkém Jeníkově ustupuje — V Horním Rakousku jsou opět povinné roušky — Dorazily poslední kontejnery s orchannými pomůckami — Pokračování vyšetřování úterního železničního neštěstí — Podmínka za financování terorismu — Cvičení vojáků NATO na Libavé — Problémy s novým dopravcem v Plzeňském kraji — Pardubičtí sportovci se bouří — Kosení luk na Žítkové — Na některých místech je zhoršená kvalita vody — Rozdělení peněz mezi oblastní nemocnice ve Středočeském kraji — Výsledek derby Slavie x Sparta — Muž ničil zaparkovaná auta — Rozpadlá koalice v Ústí — Snaha o zpřístupění gotické fresky s motivem Posledního soudu — Hodinový stroj na náměstí Svobody v Brně čeká oprava — Dokončení kopie bakorního oltáře

Části dílu

00:55
Policie vyšetřuje smrt malého chlapce
  Policie vyšetřuje smrt 6 letého chlapce na dětském letním táboře v Českém Dubu na Liberecku. Spolu s ostatními dětmi z tábora spolku Asterion byl na místním koupališti.
  03:10
  Další případy nákazy na Kutnohorsku
   6 nových případů a celkem už 33 nakažených koronavirem je na Kutnohorsku - v ohnisku kolem firmy HR Partner, jež vyrábí nástavby na auta a přívěsy pro přepravu zvířat.
   04:05
   Nákaza ve Velkém Jeníkově ustupuje
    Naopak v dalším místním ohnisku koronavirové nákazy - ve Větrném Jeníkově na Vysočině - je situace, zdá se, podchycená a už se zklidňuje.
    04:14
    V Horním Rakousku jsou opět povinné roušky
     I v Horním Rakousku, spolkové zemi přilehlé k Česku, se znovu musí nosit roušky v restauracích a v obchodech.
     05:34
     Dorazily poslední kontejnery s orchannými pomůckami
      Vlak z Číny do Pardubic dopravil posledních 18 kontejnerů s ochrannými pomůckami, zakoupenými Ministerstvem vnitra ještě za nouzového stavu. Pro případné použití budou uložené ve skladu v Opočínku.
      06:41
      Pokračování vyšetřování úterního železničního neštěstí
       Pokračuje vyšetřování úterního železničního neštěstí u Perninku, kde se čelně srazily vlaky na jednokolejné místní trati - šlo o spoje mezi Karlovými Vary a saským Johanngeorgenstadtem.
       08:56
       Podmínka za financování terorismu
        Podmínku za financování terorismu dostal u soudu v Pardubicích 74-tiletý Mohammed Yousef Al Samarraie z Iráku, který už 14 let žije v Česku.
        09:44
        Cvičení vojáků NATO na Libavé
         Česká armáda začíná využívat nový typ bojového simulátoru: Jeho senzory dokážou vyhodnotit, jestli nepřítel vojáka při výcviku zasáhl, popř. i jak vážně.
         11:45
         Problémy s novým dopravcem v Plzeňském kraji
          Živý vstup Barbory Němcové
          13:32
          Pardubičtí sportovci se bouří
           Pardubičtí sportovci se bouří kvůli přerozdělování městských peněz na podporu sportu. Podle kritiků radnice protežuje hokejový klub.
           15:23
           Kosení luk na Žítkové
            Začala senoseč na ceněných orchidejových loukách v Bílých Karpatech: Ty jsou světovým botanickým unikátem svého druhu - na jednom metru čtverečním tam roste i 50 různých rostlin, a to včetně vzácných orchidejí.
            15:58
            Na některých místech je zhoršená kvalita vody
             Už od začátku prázdnin mají některá přírodní koupaliště zhoršenou kvalitu vody; a třeba ve Velkém Rybníce u Hroznětína na Karlovarsku je koupání kvůli vysoké koncentraci sinic úplně zakázané.
             17:36
             Rozdělení peněz mezi oblastní nemocnice ve Středočeském kraji
              Středočeský kraj rozdělí 153 milionů korun mezi oblastní nemocnice: Peníze jsou určené na dodatečné výdaje související s koronavirovou pandemií.
              18:03
              Výsledek derby Slavie x Sparta
               Fotbalisté pražské Slavie po bezbrankové remíze v derby závěrečného kola se Spartou převzali medaile a mistrovský pohár pro vítěze Fortuna ligy.
               18:28
               Muž ničil zaparkovaná auta
                Hlídka městské policie v hlavním městě zase v obvodu Prahy 10 zadržela opilého muže, který v noci ničil zaparkovaná auta.
                18:45
                Rozpadlá koalice v Ústí
                 Koalice na ústeckém magistrátu přišla o těsnou většinu jednoho hlasu. Podle serveru hlídací pes odešla za ano zvolená zastupitelka Ivana Kurljuková do klubu opozičního hnutí Vaše Ústí.
                 19:19
                 Snaha o zpřístupění gotické fresky s motivem Posledního soudu
                  Zpřístupnit výjimečnou gotickou fresku s motivem Posledního soudu - o to se v těchto dnech snaží skupina dobrovolníků v Broumově.
                  20:56
                  Hodinový stroj na náměstí Svobody v Brně čeká oprava
                   Hodinový stroj na náměstí Svobody v Brně čeká oprava. Přestaly z něj totiž vypadávat kuličky. V provozu je deset let. Jeho vrchní kopuli dnes převezli technici do servisních dílen. Nefunkční bude nejméně tři týdny.
                   22:50
                   Dokončení kopie bakorního oltáře
                    Restaurátoři z ateliéru Davida Fialy dokončili kopii barokního oltáře, kterou vytvořili pouze na základě jediné dochované fotografie.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                    Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                    Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                    Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                    Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                    Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                    Napište nám