Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Srážka osobních vlaků — 14 nových případů nákazy koronavirem je ve Větrném Jeníkově — Testování na Kutnohorsku — Na co se můžete těšit v Událostech — Začíná sklizeň ovoce — Poničená úroda — 12 vojenských letadel ze základny v Čáslavi se přemístilo do Pardubic — Krádež pečiva za nouzového stavu — Do opravené historické budovy v Harrachově zatéká — Šumava je po prvním týdnu prázdnin plná turistů — Kontroloři České obchodní inspekce kontrolují stánky a kiosky kolem Vltavy — Výluka na trase metra C — Staví se nelegální ferraty v Českém středohoří — Kometa nad severovýchodním obzorem — Spejbl a Hurvínek mají sochu v Plzni — Pod malbou v kostele Navštívení Panny Marie našli unikátní malbu

Části dílu

00:58
Srážka osobních vlaků
  U Perninku, mezi stanicemi Pernink a Nové Hamry, se po 15.hodině čelně srazily dva motorové vlaky na trati mezi Karlovými Vary a německým Johanngeorgenstadtem.
  03:01
  14 nových případů nákazy koronavirem je ve Větrném Jeníkově
   Hned 14 nových případů nákazy koronavirem je ve Větrném Jeníkově - městysi o 600 obyvatelích na Vysočině, na Jihlavsku: Po prvním covid-pozitivním pacientovi, zjištěném o víkendu, tam dnes další nakažené potvrdily testy.
   04:56
   Testování na Kutnohorsku
    Fungovat začalo mimořádné, nové odběrové místo na testování koronaviru taky v Kutné Hoře - to proto, že kvůli místnímu výskytu nákazy se tam musí nechat vyšetřit asi stovka lidí.
    06:32
    Na co se můžete těšit v Událostech
     Zkušenosti a vývoj po týdnu bez roušek na většině území Česka, samozřejmě s dál platnými výjimkami pro lokální ohniska nákazy koronavirem nebo pro městskou dopravu v Praze - tomu se dnes budou víc věnovat Události - po 19.hodině.
     06:44
     Začíná sklizeň ovoce
      V plném proudu je sklizeň ovoce - lesních plodů, začínají se sklízet meruňky - tam, kde se letos tedy vůbec urodily, a hlavně se teď ještě češou třešně.
      08:31
      Poničená úroda
       Extrémně suché jaro a léto zatím vlhké až moc - s tím se teď potýkají zemědělci na mnoha místech země.
       09:15
       12 vojenských letadel ze základny v Čáslavi se přemístilo do Pardubic
        Celkem 12 vojenských letadel ze základny v Čáslavi - stíhacích gripenů a bitevníků L-159 Alca v počtu 6 a 6 - se dočasně, na necelý měsíc, přemístilo na záložní vojenské letiště v Pardubicích.
        11:04
        Krádež pečiva za nouzového stavu
         Krádeží a jiných majetkových trestných činů sice za nouzového stavu během koronavirové pandemie ubylo, ale zato ti, kteří se jich dopustili, musí počítat s vyššími tresty.
         13:39
         Do opravené historické budovy v Harrachově zatéká
          V Harrachově opravili historickou, víc než sto let starou budovu kina: Obec rekonstrukce stála něco přes 7 milionů korun, peníze získala z dotací.
          15:07
          Šumava je po prvním týdnu prázdnin plná turistů
           Šumava je po prvním týdnu prázdnin plná turistů. A kempy hlavně v centrální oblasti jsou přeplněné. Vimperk kvůli vysoké návštěvnosti posílil linky zelených autobusů, které vozí turisty i do míst, kam smí běžně jen pěšky nebo na kole.
           16:47
           Kontroloři České obchodní inspekce kontrolují stánky a kiosky kolem Vltavy
            Do stánků a kiosků s občerstvením kolem Vltavy vyrazili kontroloři České obchodní inspekce. Zaměřili se na dodržování míry nápojů nebo třeba správné účtování. Ze čtyř kontrol zjistili jedno pochybení.
            17:50
            Výluka na trase metra C
             Výluka na trase metra C - začala sice už v sobotu, přesto dnes ráno řadu cestujících zaskočila. Týká se úseku mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží. Cestující můžou využít náhradní autobusovou dopravu.
             18:21
             Staví se nelegální ferraty v Českém středohoří
              Kvůli novým ferratám se v Českém středohoří střetl jejich stavitel a ochránci přírody. Podle ochránců vznikly ferraty na Kozím vrchu a na Vrabinci nelegálně a nemají tam co dělat.
              20:42
              Kometa nad severovýchodním obzorem
               Kometa C/2020 F3 – NEOWISE nadchla astronomy, do dějin se zřejmě zapíše jako jedna z nejlépe pozorovatelných.
               22:26
               Spejbl a Hurvínek mají sochu v Plzni
                Plzeň má dalšího Spejbla a Hurvínka. Bronzové sochy legendárních loutkových pohádkových postav v životní velikosti jsou teprve zhruba hodinu na náměstí Republiky.
                22:58
                Pod malbou v kostele Navštívení Panny Marie našli unikátní malbu
                 Kostel Navštívení Panny Marie ve Vysoké na Kutnohorsku ukrývá doslova poklad. Při rekonstrukci, o kterou se pokouší jeden z místních spolků, se pod omítkou objevila dosud neznámá, unikátní výmalba.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                 24. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                 23. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                 20. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                 19. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                 18. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                 17. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám