Nalákat návštěvníky na netradiční zážitky se snaží v Zooparku Chomutov. Lidé si budou moct vyzkoušet ubytování v místním skanzenu. Velká stáda nepůvodních muflonů způsobují zánik cenných druhů rostlin v Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Podle botaniků jsou ohroženy zvláště chráněné druhy rostlin na skalnatých pahorcích nad údolím Labe.

Obsah dílu

Škody po povodních

Silnice, ze kterých se staly řeky, zatopené sklepy i přízemí domů, utopené automobily. Tak to vypadalo na severovýchodě Čech, který zasáhly vydatné deště.

Výstraha platí pro východní Čechy a pro jihozápad Pardubického kraje

Výstraha před velmi vydatným deštěm momentálně dál platí pro východní Čechy a nejvíc pro jihozápad Pardubického kraje.

Některá místa se proměnily v bažiny

Pole v Česku se po deštích posledních dnů a hodin na mnoha místech změnila v bažiny, ve kterých pěstované rostliny plavou. Časté je to např. na Chrudimsku.

V Česku jsou další případy nákazy

V Česku včera přibylo 118 nových případů nemoci covid-19: Je to nejvyšší denní přírůstek od 21.dubna. Za dnešek je hlášených zatím 81 nově infikovaných.

Lékařská fakulta přijme opět více uchazečů

Stejně jako loni přijme plzeňská lékařská fakulta do oboru Všeobecné lékařství přibližně o 50 více uchazečů, než tomu bylo do roku 2018. Vláda chce finančními pobídkami přispět k zachování dostatečného počtu lékařů aktivních v ČR.

Vysvědčení dostaly děti v Brně

Jak bylo celé toto školní pololetí kvůli koronavirové pandemii nestandardní, tak nestandardně i skončilo pro děti ze Základní školy v brněnské Svážné ulici.

První maturita z čínštiny

Nikol a Laura jsou prvními úspěšnými maturantkami z čínštiny. Jazyk učí jako jediná škola v ČR gymnázium v Hradci Králové.

Policie z včerejšího požáru nádrže s plynem obvinila 21 letého mladíka

Kvůli včerejšímu výbuchu a požáru zásobníků LPG na benzínové pumpě PapOil v Českém Těšíně policie z obecného ohrožení obvinila 21 letého mladíka. Kriminalisti ho podezřívají, že nádrže s plynem zapálil, když byl pod vlivem drog.

Policie našla utopeného vodáka

Tělo vodáka, utopeného pod kanoí, našli policisti ráno ve Vltavě nedaleko Českých Budějovic: Nezvěstný byl od včerejška.

Hledač pokladů našel nebezpečný poklad

Nezodpovědně a nebezpečně si počínal - pravděpodobně amatérský hledač s detektorem kovů v lese u Jetětic na Písecku: Vykopal tam 21 dělostřeleckých min ještě z 2.světové války.

Referendum o obnovení těžby na Tlustci

V Brništi na Českolipsku rozhodují lidé v referendu o budoucí těžbě čediče na kopci Tlustec. Referendum vyhlásila obec na základě petice nespokojené části místních obyvatel s obnovením těžby.

Referendum pokračuje

V Brništi na Českolipsku rozhodují lidé v referendu o budoucí těžbě čediče na kopci Tlustec. Referendum vyhlásila obec na základě petice nespokojené části místních obyvatel s obnovením těžby.

Památky roku

Ocenění Památka roku - v kategorii menších obnov do dvou milionů korun - letos dostal Mníšek pod Brdy - za opravu 14 kaplí křížové cesty v barokním areálu Skalka.

Další památky roku

Uznání se dostalo i Solnici na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích - je to původní, ještě gotická stavba ze začátku 16.století; dům památkově chráněný

Originální výcvik Akademie vězeňské služby

Nezvykle, originálně si poradila Akademie vězeňské služby ve Stráži pod Ralskem s tím, jak pokračovat v praktickém výcviku nováčků za všech restrikcí a hygienických omezení v čase koronavirového nebezpečí.

Netradiční návštěva v Zooparku v Chomutově

Nalákat návštěvníky na netradiční zážitky se snaží v Zooparku Chomutov. Lidi si budou moct vyzkoušet ubytování v místním skanzenu. Nově upravený interiér láká na venkovský styl života.

Rekonstrukce Slovenské strely je u konce

Už jsme vám před nějakou dobou v Událostech z českých regionů ukázali, jak se rekonstruuje historická vlaková souprava tzv. Slovenské strely. Dnes už vyjela z přerovských lakoven - dostala tam původní barvy a na koleje by se měla vydat na podzim.

Botanici chtějí střílet muflony

Velká stáda nepůvodních muflonů způsobují zánik cenných druhů rostlin v Chráněné krajinné oblasti České středohoří. Konkrétně v Průčelské rokli na Ústecku.

Bitva u Rakovníka

V Muzeu Tomáše Garrigua Masaryka začala výstava s názvem Život v táboře. Připomíná 400. výročí bitvy u Rakovníka, která o dva dny předcházela bitvě na Bílé hoře v roce 1620. Expozice bude otevřená do 1. listopadu.

Záchrana Foglarovy sluneční zátoky

I Foglarovu Sluneční zátoku u Ledče nad Sázavou už mění kůrovec. Zítra se o tom ostatně na svém setkání přesvědčí fanoušci spisovatele, který tam jezdil jako táborový vedoucí dvacet let. A zátoku vepsal do jedné ze svých nejznámějších knih.

Začíná festival Landscape

Festival Landscape, který se zaměřuje na veřejný prostor a krajinářskou architekturu, startuje právě teď v Praze na Žižkově. Během zahajovacího koncertu na úvod přehlídky zahraje kapela Dunaj - kterou můžete právě teď vidět živě - nebo taky Už jsme doma.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD