Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Hoří les nad Malou Skálou na Jablonecku — Obce a kraje škrtají investice — Města na Vysočině hledají úspory v rozpočtech — Poděkování nemocnici — O zrušení omezení nákupů se bude jednat — Domovy pro seniory se připravují na první návštěvy po ukončení nouzového stavu — V Karlových Varecg začali odstraňovat nebezpečný převis — Sezona klíšťat v plném proudu — Houby rostou — Půjčovny lodí jsou v provozu — V Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem oficiálně startuje sezóna safari — Policie hledá svědky incidentu v metru — Ražba tunelů pro výtahy do stanice metra — Rozhledna na šumavském Poledníku zůstane až do příštího roku uzavřena — Morčák velký v Česku — Legendární vlak Slovenská strela

Části dílu

01:00
Hoří les nad Malou Skálou na Jablonecku
  Už od poledne hoří, postupně až víc než 1,5 hektaru lesa nad Malou Skálou na Jablonecku: Hasiči se musí potýkat se špatně přístupným terénem, k likvidaci ohně proto využívají vrtulník s tzv.-ným bambivakem - pro přepravu vody.
  02:46
  Obce a kraje škrtají investice
   Už jsme se tomu věnovali, už jsme vás o tom taky informovali: Obce a kraje kvůli výpadkům v rozpočtových příjmech v důsledku omezení kvůli koronavirové pandemii omezují nebo rovnou ruší naplánované investice.
   04:44
   Města na Vysočině hledají úspory v rozpočtech
    Investiční akce odkládají všechna okresní města.
    05:34
    Poděkování nemocnici
     Vysekal ho na louce před Fakultní nemocnicí v Hradci Králové zahradník Technických sluižeb Jan Kotyk.
     06:03
     O zrušení omezení nákupů se bude jednat
      Ministerstvo zdravotnictví projedná zrušení, nebo zvolnění opatření, která určují dobu pro nakupování pro lidi nad 65 let.
      07:52
      Domovy pro seniory se připravují na první návštěvy po ukončení nouzového stavu
       Přesto nesmí přijít všechny rodiny najednou. Síť center Clementas proto spustila registrační systém návštěv. Do zařízení pro seniory se teď znovu začínají hlásit noví klienti.
       09:39
       V Karlových Varecg začali odstraňovat nebezpečný převis
        Takto, jak jste viděli, v Karlových Varech začali odstraňovat nebezpečné žulové převisy nad Slovenskou ulicí: Padající kameny z nich ohrožovaly chodce i auta po řadu měsíců - zatím se to řešilo provizorním uzavřením chodníku i parkovacího pruhu.
        11:37
        Sezona klíšťat v plném proudu
         S jarním počasím je v plném proudu i sezona klíšťat - se všemi riziky, která to s sebou nese: Boreliózou, klíšťovou encefalitidou. V Česku, spolu s Litvou, jsou klíšťata nejvíc infikovaná.
         13:25
         Houby rostou
          Tak ke klíšťatům, nebo spíš k výletům do přírody aspoň jedna dobrá zpráva - pro ty, kteří rádi sbírají houby: Ty totiž teď po několika deštích a oteplení začaly růst - a to i hřiby.
          13:48
          Půjčovny lodí jsou v provozu
           Taky půjčovny lodí už jsou v provozu, i když zájemců je zatím málo: Samozřejmě i vodáckou sezonu na Vltavě ovlivňují dosud platná protikoronavirová opatření. Ale - lépe by mohlo být už od příštího týdne - to se začnou otevírat první kempy podél řeky.
           15:38
           V Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem oficiálně startuje sezóna safari
            Od pondělí pak zoo bude, po pauze způsobené koronavirem, přístupná kompletně.
            17:17
            Policie hledá svědky incidentu v metru
             Policie hledá svědky krvavého incidentu, který se stal v pátek po 18.hodině v jednom z vagonů metra, mezi stanicemi trasy B Hůrka a Lužiny: Při hádce mezi dvěma muži tam jeden druhého bodl do ruky a pak i do nohy.
             17:59
             Ražba tunelů pro výtahy do stanice metra
              Ve stanici metra Karlovo náměstí v Praze pokračuje stavba výtahů pro bezbarierový přístup. Ústit bude ve Václavské ulici. Práce za 260 milionů korun měly být hotové už letos v létě, nakonec ale potrvají až do příštího roku.
              19:34
              Rozhledna na šumavském Poledníku zůstane až do příštího roku uzavřena
               Poprvé od doby, kdy ji od armády převzala správa národního parku. Bývalý vojenský objekt čeká rozsáhlá rekonstrukce. Navíc tu vedení rezervace vybuduje nové informační centrum.
               20:53
               Morčák velký v Česku
                Kriticky ohrožený Morčák Velký se vrací do Česka. Vodní pták, který je podobný kachně ale na rozdíl od ní loví ryby až v 5 metrové hloubce, se zabydlel u píšťanského jezera v Chráněné krajinné oblasti České středohoří.
                23:02
                Legendární vlak Slovenská strela
                 V dílnách v Hranicích na Přerovsku teď renovují legendární vlak Slovenská strela: Tyto motorové soupravy od roku 1936 jezdily mezi Prahou a Bratislavou; unikátní jsou i tím, že byly vyrobené jen ve dvou exemplářích. Ten, o kterém je řeč, stál v posledních
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                 Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                 Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám