25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Hoří les nad Malou Skálou na Jablonecku — Obce a kraje škrtají investice — Města na Vysočině hledají úspory v rozpočtech — Poděkování nemocnici — O zrušení omezení nákupů se bude jednat — Domovy pro seniory se připravují na první návštěvy po ukončení nouzového stavu — V Karlových Varecg začali odstraňovat nebezpečný převis — Sezona klíšťat v plném proudu — Houby rostou — Půjčovny lodí jsou v provozu — V Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem oficiálně startuje sezóna safari — Policie hledá svědky incidentu v metru — Ražba tunelů pro výtahy do stanice metra — Rozhledna na šumavském Poledníku zůstane až do příštího roku uzavřena — Morčák velký v Česku — Legendární vlak Slovenská strela

Části dílu

01:00
Hoří les nad Malou Skálou na Jablonecku
  Už od poledne hoří, postupně až víc než 1,5 hektaru lesa nad Malou Skálou na Jablonecku: Hasiči se musí potýkat se špatně přístupným terénem, k likvidaci ohně proto využívají vrtulník s tzv.-ným bambivakem - pro přepravu vody.
  02:46
  Obce a kraje škrtají investice
   Už jsme se tomu věnovali, už jsme vás o tom taky informovali: Obce a kraje kvůli výpadkům v rozpočtových příjmech v důsledku omezení kvůli koronavirové pandemii omezují nebo rovnou ruší naplánované investice.
   04:44
   Města na Vysočině hledají úspory v rozpočtech
    Investiční akce odkládají všechna okresní města.
    05:34
    Poděkování nemocnici
     Vysekal ho na louce před Fakultní nemocnicí v Hradci Králové zahradník Technických sluižeb Jan Kotyk.
     06:03
     O zrušení omezení nákupů se bude jednat
      Ministerstvo zdravotnictví projedná zrušení, nebo zvolnění opatření, která určují dobu pro nakupování pro lidi nad 65 let.
      07:52
      Domovy pro seniory se připravují na první návštěvy po ukončení nouzového stavu
       Přesto nesmí přijít všechny rodiny najednou. Síť center Clementas proto spustila registrační systém návštěv. Do zařízení pro seniory se teď znovu začínají hlásit noví klienti.
       09:39
       V Karlových Varecg začali odstraňovat nebezpečný převis
        Takto, jak jste viděli, v Karlových Varech začali odstraňovat nebezpečné žulové převisy nad Slovenskou ulicí: Padající kameny z nich ohrožovaly chodce i auta po řadu měsíců - zatím se to řešilo provizorním uzavřením chodníku i parkovacího pruhu.
        11:37
        Sezona klíšťat v plném proudu
         S jarním počasím je v plném proudu i sezona klíšťat - se všemi riziky, která to s sebou nese: Boreliózou, klíšťovou encefalitidou. V Česku, spolu s Litvou, jsou klíšťata nejvíc infikovaná.
         13:25
         Houby rostou
          Tak ke klíšťatům, nebo spíš k výletům do přírody aspoň jedna dobrá zpráva - pro ty, kteří rádi sbírají houby: Ty totiž teď po několika deštích a oteplení začaly růst - a to i hřiby.
          13:48
          Půjčovny lodí jsou v provozu
           Taky půjčovny lodí už jsou v provozu, i když zájemců je zatím málo: Samozřejmě i vodáckou sezonu na Vltavě ovlivňují dosud platná protikoronavirová opatření. Ale - lépe by mohlo být už od příštího týdne - to se začnou otevírat první kempy podél řeky.
           15:38
           V Zoologické zahradě ve Dvoře Králové nad Labem oficiálně startuje sezóna safari
            Od pondělí pak zoo bude, po pauze způsobené koronavirem, přístupná kompletně.
            17:17
            Policie hledá svědky incidentu v metru
             Policie hledá svědky krvavého incidentu, který se stal v pátek po 18.hodině v jednom z vagonů metra, mezi stanicemi trasy B Hůrka a Lužiny: Při hádce mezi dvěma muži tam jeden druhého bodl do ruky a pak i do nohy.
             17:59
             Ražba tunelů pro výtahy do stanice metra
              Ve stanici metra Karlovo náměstí v Praze pokračuje stavba výtahů pro bezbarierový přístup. Ústit bude ve Václavské ulici. Práce za 260 milionů korun měly být hotové už letos v létě, nakonec ale potrvají až do příštího roku.
              19:34
              Rozhledna na šumavském Poledníku zůstane až do příštího roku uzavřena
               Poprvé od doby, kdy ji od armády převzala správa národního parku. Bývalý vojenský objekt čeká rozsáhlá rekonstrukce. Navíc tu vedení rezervace vybuduje nové informační centrum.
               20:53
               Morčák velký v Česku
                Kriticky ohrožený Morčák Velký se vrací do Česka. Vodní pták, který je podobný kachně ale na rozdíl od ní loví ryby až v 5 metrové hloubce, se zabydlel u píšťanského jezera v Chráněné krajinné oblasti České středohoří.
                23:02
                Legendární vlak Slovenská strela
                 V dílnách v Hranicích na Přerovsku teď renovují legendární vlak Slovenská strela: Tyto motorové soupravy od roku 1936 jezdily mezi Prahou a Bratislavou; unikátní jsou i tím, že byly vyrobené jen ve dvou exemplářích. Ten, o kterém je řeč, stál v posledních
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Českobudějovický dopravní podnik vyplatí tento měsíc všem svým řidičům mimořádnou odměnu — Problémy s autobusovou dopravou společnosti BusLine v Pardubickém kraji i nadále pokračují — Záchranné akce po pádu ledovce v Itálii — Meteorologové varují před silnými bouřkami s přívalovými dešti — Závěry vyšetřování požáru Alzheimer centra — Výhrady Nejvyššího kontrolního úřadu vůči účtenkové loterii — Odškodnění za pozdě odhalený melanom — Tragická srážka vlaku a traktoru u Klatov — Vlaky opět neprojedou na trati mezi Karlštějnem a Zadní Třebaní na Berounsku — Autokemp u přehrady Rozkoš nikdo nechce — SeČTeno o lázeňství v Karlových Varech — Na tři měsíce se uzavře sjezd a nájezd na D1 u Jihlavy. — Hygienici na začátku prázdnin intenzivně testují čistotu vody v rybnících a nádržích — Závěr Smetanovy Litomyšle

                 4. 7. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Sčítání škod po bleskových záplavách — Odstraňování následků po deštích — Obnovení provozu po nehodě vlaku — Šíření covid-19 v Česku zrychluje — Zadržení členů gangu — Měsíc od požáru v Alzheimer centra — Kamion narazil do mostu — Česko předsedá Radě EU — Začíná 56. MFF Karlovy Vary — Ode dneška platí vyšší životní minimum — Nový železniční koridor na Benešovsku — Správce sociálně vyloučených lokalit — Balík s kokainem v Ústeckém kraji — Zloděj, který nekrade, jen se dívá — Pražskému letišti vypadl odbavovací systém — Odstraňování kůrovcové kalamity

                 1. 7. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Následky nočních bouřek — Bleskové povodně ve středních Čechách — Konec školního roku — České předsednictví v Radě EU — Přípravy na přílet eurokomisařů — Konec nouzového stavu — Končí termín podání žádosti o odškodnění pro obyvatele Vrbětic — Dopravní omezení v Pardubicích — Přibývá nehod na elektrokoloběžkách — SeČTeno 2022 — Policie řeší na Šumavě další případ napadení — Spis Stoka II — Jídelna v mostecké nemocnici začala nabízet obědy pro veřejnost — Krádež součástek ve Škoda Auto — Umělá inteligence pomůže s diagnózou pacientů

                 30. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Výkyvy teplot ohrožují lidské zdraví — Likvidace následků bouřek — Zřícená střecha v části Žižkových kasáren — Výstraha na bouřky a povodně — SeČTeno 2022 — Nedostatek míst na středních školách v Praze — Zvýšení životního — Požár bytu v Praze 3 — Z balíku na poště vylézaly včely — Zvýšil se počet nehod na přejezdech — Přípravy na KVIFF vrcholí — Nový bojový dron Bivoj — Náročné dny pro květinářství

                 29. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Energetická soběstačnost Česka — Bouřka poškodila železnici u Strakonic — Škody po silných bouřkách — Nárust počtu nakažených covidem-19 — Odklízení pendolina z včerejší srážky — Nehoda autobusu s dětmi — Havárie vody v Brně — Prověřování výnosů z hracích automatů — Konec stavebního úřadu v Budišově na Třebíčsku — Začala rekonstrukce mostu přes dálnici D8 — Přípravy na KVIFF 2022 — Spory kvůli druhé největší aréně v Česku — Ucpaná kanalizace v Břeclavě — Přibývá trestných činů v kyberprostoru — Výjimečný archeologický nález — Návštěvnické centrum s vlky na šumavském Srní se znovu otevírá

                 28. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                 27. 6. 2022 na ČT1

                 Napište nám