Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Zámek Opočno stát vracet nebude — Hranice a uvolňování — Pohraniční obchodníci trpí — Liberecký kraj bude požadovat po vládě doplatek za PCR testy na covid-19 — Vývoj nemoci covid-19 — Na libereckém letišti vzniká nový heliport za osm milionů — Jak se daří potravinovým bankám? — Obviněný strojvůdce — Zastupitel Jiří Kacetl z místního sdružení Pro Znojmo na jednání přišel bez roušky — Aktivisté na benzínové pumpě — V dole ČSA končí chodbicování — Otevírají další muzea a galerie — Airbnb v Praze 1 — Velký nápor návštěvníků Šumavy — Letní dovolená v tuzemsku — Český Krumlov opět ožívá — Lidé se bouří kvůli odpadu — Počasí komplikuje práci pěstitelům — Otevření Bezručova domku

Části dílu

01:03
Zámek Opočno stát vracet nebude
  Ústavní soud zamítl stížnost K.Colloredo-Mansfeldové. Usiluje o vrácení zámku v Opočně na Rychnovsku.
  03:12
  Hranice a uvolňování
   Česko chce naprostou většinu svých hraničních přechodů, které vláda uzavřela kvůli koronavirové pandemii, znovu otevřít přesně za týden - 26.května: Zavřené by měly zůstat jen ty nejmenší - např. na turistických stezkách.
   04:05
   Pohraniční obchodníci trpí
    Zatím tedy hranice s Německem zůstávají zavřené. Čímž trpí příhraniční podniky, turismus, podnikatelé a v důsledku i příjmy měst blízko hranic.
    05:52
    Liberecký kraj bude požadovat po vládě doplatek za PCR testy na covid-19
     Liberecký kraj bude požadovat po vládě doplatek za PCR testy na covid-19, za každý test asi tisíc korun. Rozhodli o tom krajští radní, podle kterých je cena stanovená ministerstvem podhodnocená.
     06:14
     Vývoj nemoci covid-19
      302 lidí v Česku zemřelo s nemocí COVID-19. Včera podle hygieniků přibylo 111 nových případů nákazy - což je nejvíc od 21. dubna. Dnes je to zatím 26 nově infikovaných.
      06:52
      Na libereckém letišti vzniká nový heliport za osm milionů
       Přitom před pěti lety vyrostla unikátní přistávací plocha přímo v areálu krajské nemocnice. Jenže na ní vrtulníky zůstat nemůžou. Za tmy by se přitom neměly vracet na liberecké letiště.
       08:19
       Jak se daří potravinovým bankám?
        V plné permanenci jsou teď, za koronavirové krize, potravinové banky: Na jedné straně přibylo lidí, kteří potřebují jejich pomoc; na 2.straně se uvolňují zásoby potravin, které výrobci a obchodníci nestihli prodat.
        10:10
        Obviněný strojvůdce
         Kriminalisti zahájili trestní stíhání 54 letého strojvůdce, který s nákladním vlakem vykolejil u Mariánských Lázní - byl obviněn z ohrožení z nedbalosti.
         10:44
         Zastupitel Jiří Kacetl z místního sdružení Pro Znojmo na jednání přišel bez roušky
          "Koronavirový" incident se odehrál na schůzi městského zastupitelstva ve Znojmě: Zastupitel Jiří Kacetl z místního sdružení Pro Znojmo na jednání přišel bez roušky.
          11:12
          Aktivisté na benzínové pumpě
           Střechy tří benzinových pump společnosti Shell v Praze 5 a v Praze 6 obsadili ekologičtí aktivisti: Protestují tak proti ničení klimatu a porušování lidských práv při těžbě ropy.
           11:45
           V dole ČSA končí chodbicování
            Používali ho v chodbách, které vyvrtali do stěn povrchového lomu ČSA. Řeč je o kombajnu na těžbu uhlí. Jenže tzv. chodbicování zhruba před měsícem těžební společnost Severní energetická ukončila. Už se jí nevyplatila.
            13:06
            Otevírají další muzea a galerie
             Další a další muzea a galerie se v těchto dnech - tedy od minulého pondělka - postupně otevírají. Po dvou měsících k nim dnes přibylo třeba Národní technické muzeum v Praze.
             13:47
             Airbnb v Praze 1
              Městská část Praha 1 chce zatím ponechat v platnosti zákaz krátkodobého ubytování v centru hlavního města: Kvůli obavám ze šíření koronaviru tato služba byla pozastavená; do bytů už se ale klienti platforem, jako je např. Airbnb, začali vracet.
              15:40
              Velký nápor návštěvníků Šumavy
               Šumava se chystá na sezonu – ale jinak než v předchozích letech. Informační centra teď správa parku vybavuje zábranami a bezpečnostními skly kvůli nákaze koronavirem. Očekává se zvýšený nápor návštěvníků.
               17:21
               Letní dovolená v tuzemsku
                Lidé s koncem nouzového stavu začínají hledat pobyty pro letní dovolenou v tuzemsku. Na Vysočině ale někteří majitelé chalup hlásí už plno.
                18:46
                Český Krumlov opět ožívá
                 Do Českého Krumlova se vracejí čeští turisté - přijíždějí v týdnu a hlavně o víkendech. Ve městě se otevřely kavárny, menší obchody a předzahrádky. Návštěvníkům ale chybí víc veřejných toalet.
                 20:21
                 Lidé se bouří kvůli odpadu
                  Hluk, prach, nedodržování přepravní trasy, ničení životního prostředí, navíc v blízkosti zvířecího biotopu Na Mokřinách - to vadí obyvatelům Vejprnic u Plzně: Byť tam plzeňský podnikatel Jan Michálek zeminu sváží na vlastní pozemek.
                  22:09
                  Počasí komplikuje práci pěstitelům
                   Nejenom sucho, ale i mráz, komplikují letos práci pěstitelům. Už za několik dnů se začnou sklízet první jahody, které ještě o víkendu museli na plantážích ochránit před mrazem zakrytím. Jabloňové květy se zase snažili chránit zadýmováním, už teď je ale ja
                   23:53
                   Otevření Bezručova domku
                    Červený domek - jak se říká domu z červených cihel básníka Petra Bezruče v Kostelci na Hané, se po letech chátrání otevřel jako muzeum.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                    3. 10. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                    30. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                    29. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                    27. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                    26. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                    23. 9. 2022 na ČT1

                    Napište nám