Hranice s Německem zůstávají dál zavřené. Přitom v příhraničních obcích je německá klientela pro podnikatele klíčová. Trpí tak turistické centrum Šumavy Železná Ruda. Praha 1 chce ponechat zákaz krátkodobého ubytování v centru hlavního města. Kvůli obavám ze šíření koronaviru se tato služba pozastavila.

Obsah dílu

Zámek Opočno stát vracet nebude

Ústavní soud zamítl stížnost K.Colloredo-Mansfeldové. Usiluje o vrácení zámku v Opočně na Rychnovsku.

Hranice a uvolňování

Česko chce naprostou většinu svých hraničních přechodů, které vláda uzavřela kvůli koronavirové pandemii, znovu otevřít přesně za týden - 26.května: Zavřené by měly zůstat jen ty nejmenší - např. na turistických stezkách.

Pohraniční obchodníci trpí

Zatím tedy hranice s Německem zůstávají zavřené. Čímž trpí příhraniční podniky, turismus, podnikatelé a v důsledku i příjmy měst blízko hranic.

Liberecký kraj bude požadovat po vládě doplatek za PCR testy na covid-19

Liberecký kraj bude požadovat po vládě doplatek za PCR testy na covid-19, za každý test asi tisíc korun. Rozhodli o tom krajští radní, podle kterých je cena stanovená ministerstvem podhodnocená.

Vývoj nemoci covid-19

302 lidí v Česku zemřelo s nemocí COVID-19. Včera podle hygieniků přibylo 111 nových případů nákazy - což je nejvíc od 21. dubna. Dnes je to zatím 26 nově infikovaných.

Na libereckém letišti vzniká nový heliport za osm milionů

Přitom před pěti lety vyrostla unikátní přistávací plocha přímo v areálu krajské nemocnice. Jenže na ní vrtulníky zůstat nemůžou. Za tmy by se přitom neměly vracet na liberecké letiště.

Jak se daří potravinovým bankám?

V plné permanenci jsou teď, za koronavirové krize, potravinové banky: Na jedné straně přibylo lidí, kteří potřebují jejich pomoc; na 2.straně se uvolňují zásoby potravin, které výrobci a obchodníci nestihli prodat.

Obviněný strojvůdce

Kriminalisti zahájili trestní stíhání 54 letého strojvůdce, který s nákladním vlakem vykolejil u Mariánských Lázní - byl obviněn z ohrožení z nedbalosti.

Zastupitel Jiří Kacetl z místního sdružení Pro Znojmo na jednání přišel bez roušky

"Koronavirový" incident se odehrál na schůzi městského zastupitelstva ve Znojmě: Zastupitel Jiří Kacetl z místního sdružení Pro Znojmo na jednání přišel bez roušky.

Aktivisté na benzínové pumpě

Střechy tří benzinových pump společnosti Shell v Praze 5 a v Praze 6 obsadili ekologičtí aktivisti: Protestují tak proti ničení klimatu a porušování lidských práv při těžbě ropy.

V dole ČSA končí chodbicování

Používali ho v chodbách, které vyvrtali do stěn povrchového lomu ČSA. Řeč je o kombajnu na těžbu uhlí. Jenže tzv. chodbicování zhruba před měsícem těžební společnost Severní energetická ukončila. Už se jí nevyplatila.

Otevírají další muzea a galerie

Další a další muzea a galerie se v těchto dnech - tedy od minulého pondělka - postupně otevírají. Po dvou měsících k nim dnes přibylo třeba Národní technické muzeum v Praze.

Airbnb v Praze 1

Městská část Praha 1 chce zatím ponechat v platnosti zákaz krátkodobého ubytování v centru hlavního města: Kvůli obavám ze šíření koronaviru tato služba byla pozastavená; do bytů už se ale klienti platforem, jako je např. Airbnb, začali vracet.

Velký nápor návštěvníků Šumavy

Šumava se chystá na sezonu – ale jinak než v předchozích letech. Informační centra teď správa parku vybavuje zábranami a bezpečnostními skly kvůli nákaze koronavirem. Očekává se zvýšený nápor návštěvníků.

Letní dovolená v tuzemsku

Lidé s koncem nouzového stavu začínají hledat pobyty pro letní dovolenou v tuzemsku. Na Vysočině ale někteří majitelé chalup hlásí už plno.

Český Krumlov opět ožívá

Do Českého Krumlova se vracejí čeští turisté - přijíždějí v týdnu a hlavně o víkendech. Ve městě se otevřely kavárny, menší obchody a předzahrádky. Návštěvníkům ale chybí víc veřejných toalet.

Lidé se bouří kvůli odpadu

Hluk, prach, nedodržování přepravní trasy, ničení životního prostředí, navíc v blízkosti zvířecího biotopu Na Mokřinách - to vadí obyvatelům Vejprnic u Plzně: Byť tam plzeňský podnikatel Jan Michálek zeminu sváží na vlastní pozemek.

Počasí komplikuje práci pěstitelům

Nejenom sucho, ale i mráz, komplikují letos práci pěstitelům. Už za několik dnů se začnou sklízet první jahody, které ještě o víkendu museli na plantážích ochránit před mrazem zakrytím. Jabloňové květy se zase snažili chránit zadýmováním, už teď je ale ja

Otevření Bezručova domku

Červený domek - jak se říká domu z červených cihel básníka Petra Bezruče v Kostelci na Hané, se po letech chátrání otevřel jako muzeum.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD