Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Plošné testování — Lékaři odebírají protilátky — Testy plazmy — Léčbu pomocí plazmy vyzkoušeli poprvé v Číně — Peníze z Covid Praha byly vyčerpané za 10 minut — Podnikatelé stále čekají — Pomoc podnikatelům v jednotlivých krajích — Nejistota a propouštění se začíná šiřit lázeňskými městy — Milionové ztráty — Provozovatelé bazénů chtějí po vládě jasné stanovisko, kdy znovu otevřou. — Frézování na Luční boudě — Momentální stav sucha v Česku je horší než v uplynulých dvou letech — Doba plastová — Exponáty železničního muzea Výtopna v Jaroměři na Náchodsku pravidelně ničí vandalové.

Části dílu

00:53
Plošné testování
  Od čtvrtka v Česku začne testování kolektivní imunity proti novému koronaviru: Bude se týkat 4 vytipovaných lokalit - Prahy, Litoměřicka, Litovelska a jižní Moravy.
  02:51
  Lékaři odebírají protilátky
   Protilátky má v krvi každý, kdo si nemocí prošel. U každého se ale tělo vypořádá s covidem-19 jinak. Lékaři proto potřebují vědět, kdo z vyléčených má v těle protilátky nejsilnější, nejúčinější a v největším množství.
   04:07
   Testy plazmy
    Po týdnu tak budou moci vědci lékařům říct, který dárce je pro darování krevní plazmy nejvhodnější. Jeho protilátky pak pomohou s léčbou 10 až 15 nemocných.
    04:38
    Léčbu pomocí plazmy vyzkoušeli poprvé v Číně
     Léčbu covidu-19 pomocí plazmy poprvé vyzkoušeli lékaři v Číně. Dárce ovšem vybírali náhodně mezi vyléčenými.
     05:59
     Peníze z Covid Praha byly vyčerpané za 10 minut
      Za necelých 10 minut byly rozebrané - vyčerpané peníze z programu Covid Praha, který má živnostníkům v hlavním městě pomoci zvládnout současnou situaci poznamenanou preventivně bezpečnostními restrikcemi.
      07:37
      Podnikatelé stále čekají
       A zatímco velké hobby-markety jsou z rozhodnutí vlády otevřené už od velikonočního týdne, malí živnostníci a prodejci, kteří nabízejí de facto totožný sortiment, musí mít dál zavřeno a nezbývá jim než čekat.
       09:10
       Pomoc podnikatelům v jednotlivých krajích
        Řada měst podnikatelům v této době odpouští nájemné, pokud nuceně zavřené provozovny sídlí v městských prostorách, jiné dotační programy jsou ale spíš výjimkou.
        10:41
        Nejistota a propouštění se začíná šiřit lázeňskými městy
         Nejistota a už i propouštění se začíná šířit lázeňskými městy: V Karlových Varech se to týká několika tisíc lidí - těch, kteří pracují v lázeňských domech a hotelech - v čase koronavirové pandemie zavřených.
         12:28
         Milionové ztráty
          Podobně - milionové ztráty už sčítají taky kongresová centra: Královéhradecký Aldis je zatím na minus 10 milionech Kč.
          12:57
          Provozovatelé bazénů chtějí po vládě jasné stanovisko, kdy znovu otevřou.
           Zatím nejsou ani v jedné z 5 skupin, které budou do 8. června otevřeny.
           15:26
           Frézování na Luční boudě
            Takto se dnes fréza "prokousávala" zbytky sněhu, které na hřebenové cestě v Krkonoších bránily v přístupu k Luční boudě: Bývá to tak každý rok - že právě tam se sníh v Krkonoších drží dlouho.
            16:08
            Momentální stav sucha v Česku je horší než v uplynulých dvou letech
             Ale nejenom správce krkonošské Luční boudy by uvítal déšť: Momentální stav sucha v Česku je horší než v uplynulých dvou letech - a ty už přitom byly hodnocené taky jako abnormálně suché. K tomu jsou v řekách nízké průtoky.
             18:58
             Doba plastová
              V nouzovém stavu stoupá množství plastového odpadu v domácnostech - asi o desetinu: Je o tom reportáž Daniela Zacha.
              22:02
              Exponáty železničního muzea Výtopna v Jaroměři na Náchodsku pravidelně ničí vandalové.
               Naposledy tam zapálili vagón z období Rakousko-Uherska.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

               26. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

               25. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

               24. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

               23. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

               20. 5. 2022 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

               19. 5. 2022 na ČT1

               Napište nám