Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Odstraňování následků bouře Sabina — Škody v Národním parku České Švýcarsko — V Rohozné už třetí den odklízejí následky vichřice. — Ledovka v Praze — Doklad o očkování dětí asi nebude nutný pro školy v přírodě — Zonace Šumavy — V České Lípě srazilo auto chlapce — Zmírnění opatření kvůli ptačí chřipce — Zápach z výrobny krmiva — V Písku má vzniknout probační dům — Peníze na školu s postižením — Desítky obcí jsou i nadále bez vody — První povolenka pro děti zdarma — První letošní hříbě starokladrubáka — Karlovarský kraj čeká přechod na DVBT-2

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:01
  Odstraňování následků bouře Sabina
   Energetici na jihu Čech - sice zrušili kalamitní stav, ale odstraňování škod a poruch pokračuje. Na Česko-krumlovsku bylo ráno ještě 780 domácností bez proudu. A to už třetí den.
   03:07
   Škody v Národním parku České Švýcarsko
    I Národní park České Švýcarsko začíná sčítat škody po pondělní vichřici. Strážci parku před návštěvou turistických tras varují. Starosti jim přidělal pondělní silný vítr. Stezky zatarasili nově popadané stromy. Některé nebezpeční visí nad cestami.
    04:14
    V Rohozné už třetí den odklízejí následky vichřice.
     Obec plánuje otevřít transparentní účet na pomoc rodinám.
     07:29
     Ledovka v Praze
      A další problémy s počasím. Namrzlé silnice - ráno a dopoledne - komplikovaly dopravu na různých místech Česka. Po havárii v pražském Motole, kde se srazilo osobní auto s autobusem, zemřela jedna žena a další 3 lidé byli zraněni.
      09:24
      Doklad o očkování dětí asi nebude nutný pro školy v přírodě
       Doklad o očkování zřejmě nebude podmínkou pro to, aby dítě mohlo jet na školu v přírodě. Pro účast na táborech ale tato povinnost i dál zůstává. Poslanci to schválili - v rámci novely zákona - o ochraně veřejného zdraví.
       09:51
       Zonace Šumavy
        Nová zonace Národního parku Šumava začne platit od března. Příslušnou vyhlášku - podepsal ministr životního prostředí. Místo do tří - bude území rozdělené do čtyř zón a zůstane tak příštích 15 let.
        10:15
        V České Lípě srazilo auto chlapce
         Na přechodu pro chodce v České Lípě srazilo - v pátek odpoledne - auto 15-letého mladíka. I když první přijíždějící osobní auto u přechodu zastavilo a dalo přednost, řidič za ním začal předjíždět a přebíhajícího mladíka srazil.
         11:10
         Zmírnění opatření kvůli ptačí chřipce
          Veterinární správa zmírnila - mimořádná opatření pro chovatele drůbeže - přibližně ve tří-kilometrovém pásmu kolem Štěpánova nad Svratkou na Žďársku. Žádné další případy ptačí chřipky tam veterináři v posledních týdnech nepotvrdili.
          13:00
          Zápach z výrobny krmiva
           Odborníci už vědí, co je příčinou zápachu, který se objevuje v severo-západní části Prahy. Spojovaný je s chrášťanskou firmou, která vyrábí potravu pro zvířata. Právě tato společnost čelí dlouhodobě stížnostem od lidí.
           15:07
           V Písku má vzniknout probační dům
            V Písku vznikne probační dům - pro podmíněně propuštěné vězně. Má jim pomoct k jednoduššímu a bezpečnějšímu návratu na svobodu. Bude to první takové zařízení v zemi. Naráží ale i na protesty místních obyvatel.
            17:09
            Peníze na školu s postižením
             Zhruba 3 miliony korun chybějí sdružení Neratov k tomu, aby v Bartošovicích v Orlických horách - dokončilo budovu školy pro děti s mentálním postižením. Současný objekt už nevyhovuje.
             18:53
             Desítky obcí jsou i nadále bez vody
              Po loňském suchu není situace v Plzeňském kraji ani teď lepší. Sněhových srážek je málo a k doplnění podzemní vody nestačí. Podle hydro-geologů je pod normálem. V desítkách obcí už vyschly i studny.
              20:44
              První povolenka pro děti zdarma
               Od nového roku nabízejí některé rybářské svazy takzvanou První povolenku pro děti zdarma. Dostat ji můžou mladí rybáři do 15 let.
               22:51
               První letošní hříbě starokladrubáka
                Hřebčíny ve Slatiňanech i v Kladrubech nad Labem mají první letošní hříbata.
                24:22
                Karlovarský kraj čeká přechod na DVBT-2
                 V Karlovarském kraji dojde dnes o půlnoci k přechodu na nový formát DVBT-2. Téměř třista tisíc lidí, kteří přijímají pozemní vysílání, by si tak měli pořídit co nejdříve nový set top box nebo televizor. Starý televizní signál přestanou podporovat vysílače
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                 Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                 Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám