Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Odstraňování následků bouře Sabina — Škody v Národním parku České Švýcarsko — V Rohozné už třetí den odklízejí následky vichřice. — Ledovka v Praze — Doklad o očkování dětí asi nebude nutný pro školy v přírodě — Zonace Šumavy — V České Lípě srazilo auto chlapce — Zmírnění opatření kvůli ptačí chřipce — Zápach z výrobny krmiva — V Písku má vzniknout probační dům — Peníze na školu s postižením — Desítky obcí jsou i nadále bez vody — První povolenka pro děti zdarma — První letošní hříbě starokladrubáka — Karlovarský kraj čeká přechod na DVBT-2

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:01
  Odstraňování následků bouře Sabina
   Energetici na jihu Čech - sice zrušili kalamitní stav, ale odstraňování škod a poruch pokračuje. Na Česko-krumlovsku bylo ráno ještě 780 domácností bez proudu. A to už třetí den.
   03:07
   Škody v Národním parku České Švýcarsko
    I Národní park České Švýcarsko začíná sčítat škody po pondělní vichřici. Strážci parku před návštěvou turistických tras varují. Starosti jim přidělal pondělní silný vítr. Stezky zatarasili nově popadané stromy. Některé nebezpeční visí nad cestami.
    04:14
    V Rohozné už třetí den odklízejí následky vichřice.
     Obec plánuje otevřít transparentní účet na pomoc rodinám.
     07:29
     Ledovka v Praze
      A další problémy s počasím. Namrzlé silnice - ráno a dopoledne - komplikovaly dopravu na různých místech Česka. Po havárii v pražském Motole, kde se srazilo osobní auto s autobusem, zemřela jedna žena a další 3 lidé byli zraněni.
      09:24
      Doklad o očkování dětí asi nebude nutný pro školy v přírodě
       Doklad o očkování zřejmě nebude podmínkou pro to, aby dítě mohlo jet na školu v přírodě. Pro účast na táborech ale tato povinnost i dál zůstává. Poslanci to schválili - v rámci novely zákona - o ochraně veřejného zdraví.
       09:51
       Zonace Šumavy
        Nová zonace Národního parku Šumava začne platit od března. Příslušnou vyhlášku - podepsal ministr životního prostředí. Místo do tří - bude území rozdělené do čtyř zón a zůstane tak příštích 15 let.
        10:15
        V České Lípě srazilo auto chlapce
         Na přechodu pro chodce v České Lípě srazilo - v pátek odpoledne - auto 15-letého mladíka. I když první přijíždějící osobní auto u přechodu zastavilo a dalo přednost, řidič za ním začal předjíždět a přebíhajícího mladíka srazil.
         11:10
         Zmírnění opatření kvůli ptačí chřipce
          Veterinární správa zmírnila - mimořádná opatření pro chovatele drůbeže - přibližně ve tří-kilometrovém pásmu kolem Štěpánova nad Svratkou na Žďársku. Žádné další případy ptačí chřipky tam veterináři v posledních týdnech nepotvrdili.
          13:00
          Zápach z výrobny krmiva
           Odborníci už vědí, co je příčinou zápachu, který se objevuje v severo-západní části Prahy. Spojovaný je s chrášťanskou firmou, která vyrábí potravu pro zvířata. Právě tato společnost čelí dlouhodobě stížnostem od lidí.
           15:07
           V Písku má vzniknout probační dům
            V Písku vznikne probační dům - pro podmíněně propuštěné vězně. Má jim pomoct k jednoduššímu a bezpečnějšímu návratu na svobodu. Bude to první takové zařízení v zemi. Naráží ale i na protesty místních obyvatel.
            17:09
            Peníze na školu s postižením
             Zhruba 3 miliony korun chybějí sdružení Neratov k tomu, aby v Bartošovicích v Orlických horách - dokončilo budovu školy pro děti s mentálním postižením. Současný objekt už nevyhovuje.
             18:53
             Desítky obcí jsou i nadále bez vody
              Po loňském suchu není situace v Plzeňském kraji ani teď lepší. Sněhových srážek je málo a k doplnění podzemní vody nestačí. Podle hydro-geologů je pod normálem. V desítkách obcí už vyschly i studny.
              20:44
              První povolenka pro děti zdarma
               Od nového roku nabízejí některé rybářské svazy takzvanou První povolenku pro děti zdarma. Dostat ji můžou mladí rybáři do 15 let.
               22:51
               První letošní hříbě starokladrubáka
                Hřebčíny ve Slatiňanech i v Kladrubech nad Labem mají první letošní hříbata.
                24:22
                Karlovarský kraj čeká přechod na DVBT-2
                 V Karlovarském kraji dojde dnes o půlnoci k přechodu na nový formát DVBT-2. Téměř třista tisíc lidí, kteří přijímají pozemní vysílání, by si tak měli pořídit co nejdříve nový set top box nebo televizor. Starý televizní signál přestanou podporovat vysílače
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                 27. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                 26. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                 23. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                 22. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                 21. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                 20. 9. 2022 na ČT1

                 Napište nám