Energetici na jihu Čech pokračují v odstraňování škod a poruch po orkánu Sabine. Na Českokrumlovsku bylo ještě ráno 780 domácností bez proudu, a to už třetí den. V Písku vznikne probační dům pro podmíněně propuštěné vězně. Bude to první takové zařízení v zemi. Naráží ale na protesty místních obyvatel.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Odstraňování následků bouře Sabina

Energetici na jihu Čech - sice zrušili kalamitní stav, ale odstraňování škod a poruch pokračuje. Na Česko-krumlovsku bylo ráno ještě 780 domácností bez proudu. A to už třetí den.

Škody v Národním parku České Švýcarsko

I Národní park České Švýcarsko začíná sčítat škody po pondělní vichřici. Strážci parku před návštěvou turistických tras varují. Starosti jim přidělal pondělní silný vítr. Stezky zatarasili nově popadané stromy. Některé nebezpeční visí nad cestami.

V Rohozné už třetí den odklízejí následky vichřice.

Obec plánuje otevřít transparentní účet na pomoc rodinám.

Ledovka v Praze

A další problémy s počasím. Namrzlé silnice - ráno a dopoledne - komplikovaly dopravu na různých místech Česka. Po havárii v pražském Motole, kde se srazilo osobní auto s autobusem, zemřela jedna žena a další 3 lidé byli zraněni.

Doklad o očkování dětí asi nebude nutný pro školy v přírodě

Doklad o očkování zřejmě nebude podmínkou pro to, aby dítě mohlo jet na školu v přírodě. Pro účast na táborech ale tato povinnost i dál zůstává. Poslanci to schválili - v rámci novely zákona - o ochraně veřejného zdraví.

Zonace Šumavy

Nová zonace Národního parku Šumava začne platit od března. Příslušnou vyhlášku - podepsal ministr životního prostředí. Místo do tří - bude území rozdělené do čtyř zón a zůstane tak příštích 15 let.

V České Lípě srazilo auto chlapce

Na přechodu pro chodce v České Lípě srazilo - v pátek odpoledne - auto 15-letého mladíka. I když první přijíždějící osobní auto u přechodu zastavilo a dalo přednost, řidič za ním začal předjíždět a přebíhajícího mladíka srazil.

Zmírnění opatření kvůli ptačí chřipce

Veterinární správa zmírnila - mimořádná opatření pro chovatele drůbeže - přibližně ve tří-kilometrovém pásmu kolem Štěpánova nad Svratkou na Žďársku. Žádné další případy ptačí chřipky tam veterináři v posledních týdnech nepotvrdili.

Zápach z výrobny krmiva

Odborníci už vědí, co je příčinou zápachu, který se objevuje v severo-západní části Prahy. Spojovaný je s chrášťanskou firmou, která vyrábí potravu pro zvířata. Právě tato společnost čelí dlouhodobě stížnostem od lidí.

V Písku má vzniknout probační dům

V Písku vznikne probační dům - pro podmíněně propuštěné vězně. Má jim pomoct k jednoduššímu a bezpečnějšímu návratu na svobodu. Bude to první takové zařízení v zemi. Naráží ale i na protesty místních obyvatel.

Peníze na školu s postižením

Zhruba 3 miliony korun chybějí sdružení Neratov k tomu, aby v Bartošovicích v Orlických horách - dokončilo budovu školy pro děti s mentálním postižením. Současný objekt už nevyhovuje.

Desítky obcí jsou i nadále bez vody

Po loňském suchu není situace v Plzeňském kraji ani teď lepší. Sněhových srážek je málo a k doplnění podzemní vody nestačí. Podle hydro-geologů je pod normálem. V desítkách obcí už vyschly i studny.

První povolenka pro děti zdarma

Od nového roku nabízejí některé rybářské svazy takzvanou První povolenku pro děti zdarma. Dostat ji můžou mladí rybáři do 15 let.

První letošní hříbě starokladrubáka

Hřebčíny ve Slatiňanech i v Kladrubech nad Labem mají první letošní hříbata.

Karlovarský kraj čeká přechod na DVBT-2

V Karlovarském kraji dojde dnes o půlnoci k přechodu na nový formát DVBT-2. Téměř třista tisíc lidí, kteří přijímají pozemní vysílání, by si tak měli pořídit co nejdříve nový set top box nebo televizor. Starý televizní signál přestanou podporovat vysílače

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD