Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Některá místa se blíží epidemii chřipky — Následky chřipka — Zvýšení rodičovského příspěvku — Vražda podnikatele na Klatovsku — Kladné stanovisko EIA k rozšíření Turówa — Čínské město žádá Třebíč o pomoc — Voda zdraží v průměru o 3,5 % — Zdražení vody nebude všude stejné — Jednání o zakázce na servis metra — Část řidičů autobusů chce vyšší mzdy — Problematické zpomalovací ostrůvky — Stavba mostu přes Labe — Problémy obcí kvůli kanalizaci a čistírnám — Žáci bez mobilních telefonů — Operaci v Ústí nad Labem provedl robot — Výstava s názvem Ultrafialové retro v Chrudimi — Zaclonit nebo nezaclonit umění?

Části dílu

00:15
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:53
  Některá místa se blíží epidemii chřipky
   Pacientů s chřipkou v Česku přibývá. Celková nemocnost sice zatím nepřekročila práh epidemie, hygienici už ale evidují několik regionálních ohnisek.
   02:45
   Následky chřipka
    Na následky chřipky zemře podle odhadu Světové zdravotnické organizace ročně asi 290 až 650 tisíc lidí.
    03:45
    Zvýšení rodičovského příspěvku
     Zvýšením rodičovského příspěvku jen některým rodinám se bude zabývat Ústavní soud. 45 senátorů totiž napadlo přechodná ustanovení zákona.
     04:17
     Vražda podnikatele na Klatovsku
      Majitel dopravní firmy v Klatovech se stal obětí útoku z dnešního rána. Policisti už zadrželi 46letého podezřelého.
      04:20
      Kladné stanovisko EIA k rozšíření Turówa
       Poláci můžou rozšířit těžbu v dole Turow na hranicích s Českem. Těžební společnost získala v Polsku souhlasné stanovisko v procesu EIA.
       05:09
       Čínské město žádá Třebíč o pomoc
        Čína žádá Česko o pomoc v boji s koronavirem. Na radnici v Třebíči se s touhle prosbou obrátili zástupci čtyřmilionového partnerského města I-čchang.
        06:50
        Voda zdraží v průměru o 3,5 %
         Voda podraží – oproti loňsku v průměru o víc než tři a půl procenta. Za krychlový metr lidé zaplatí přes devadesát korun.
         07:10
         Zdražení vody nebude všude stejné
          Víc za vodu zaplatí lidé třeba v Praze. Ve Středočeském kraji přitom zůstává cena za metr krychlový stejná jako loni.
          08:04
          Jednání o zakázce na servis metra
           Živý vstup redaktorky Andrey Grubnerové.
           10:17
           Část řidičů autobusů chce vyšší mzdy
            Část zaměstnanců autobusového dopravce ČSAD Ústí nad Orlicí je ve stávkové pohotovosti kvůli vyjednávání o nové kolektivní smlouvě.
            12:00
            Problematické zpomalovací ostrůvky
             Takzvané vjezdové brány - ostrůvky na silnici na okrajích obcí - pro jedny jsou bezpečnostním prvkem, který řidiče donutí snížit rychlost.
             14:15
             Stavba mostu přes Labe
              Nový most přes Labe ve Valech u Přelouče se rozrostl o prostřední díl – stavbaři montovanou konstrukci vysunuli na provizorní pilíře.
              16:02
              Problémy obcí kvůli kanalizaci a čistírnám
               Trápení malých obcí kvůli kanalizaci a čistírnám odpadních vod - řada vesnic totiž na takové stavby peníze nesežene. Dokonce ani s podporou státu.
               17:46
               Žáci bez mobilních telefonů
                Experiment na základní škole Mozaika v Rychnově nad Kněžnou. Žáci se tam musí během dne obejít bez mobilních telefonů a tabletů.
                19:45
                Operaci v Ústí nad Labem provedl robot
                 Unikátní zákrok si dnes připsali chirurgové z Ústí nad Labem. Šlo o plastiku močovodu a celou operaci prováděl robot.
                 21:13
                 Výstava s názvem Ultrafialové retro v Chrudimi
                  Živý vstup redaktorky Věry Hofmanové.
                  23:24
                  Zaclonit nebo nezaclonit umění?
                   O sporu v Galerii moderního umění v Hradci Králové. Monument, umělecky ztvárněná vzduchotechnika, odrazuje umělce od výstav.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Nedostatek některých léků přetrvává — Výhodnější zaměstnávání rodičů s malými dětmi — Dvě policejní honičky na jihu Čech — Vyšetřování požáru nákupního centra v Mariánských lázních — Dopravní změny v centru Českých Budějovic — Zdražení parkovného v Třebíči — Mrazivé počasí komplikuje dopravu — Výcvik vojáků v újezdu Hradiště — Plány na celoroční splavnění Labe — Nedostatek míst ve speciálních školách — Spor o rozšíření skládky v Čáslavi — Historické terasy v centru Hradce Králové jsou v havarijním stavu — Pololetní prázdniny na Vysočině ve znamení deště — Školáci mají pololetní prázdniny

                   3. 2. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Výstavba nových čtvrtí na jihu Čech — Rozšiřování bytových fondů — Třetí den stávky v Nexen Tire — Únik plynu v Trutnově — Počasí dál působí komplikace — Chladné noci zaplnily noclehárny — Vyjednávání o koalici v Praze — Správa železnic dokončila opravu zatím jedné haly nádražní budovy v Českých Budějovicích — Stoupá počet registrovaných zbraní — Obchvat Lišova a Štěpánovic — Nebezpečná hra na základní škole v Týništi nad Orlicí — V pražské zoo se narodilo mládě luskouna krátkoocasého — 40 let od první transplantace jater ve střední Evropě

                   2. 2. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                   1. 2. 2023 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                   31. 1. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                   30. 1. 2023 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                   27. 1. 2023 na ČT1

                   Napište nám