Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Aktuální situace v pardubické Explosii po ranním výbuchu a požáru — V Explosii řešili vážnou nehodu už třikrát jen za posledních osm let — Velké výbuchy chemikálií nebo munice v posledních letech — Celostátní stávka učitelů bude 6. listopadu — Silničářům začíná dnešním dnem zimní pohotovost — Srážka rychlíku s dodávkou na přejezdu u Sudoměře — Adopce hrobů v Praze — Sociální pohřby v Sokolově budou mít novou podobu — Muzeum východních Čech otevřelo — Jablonec se vrací k praxi nasazování tzv. botiček — V Klatovech se otevřela nová výrobní hala na díly pro rakety — Úpice na Trutnovsku má vlastní městskou policii — Mladí sázkaři — Hlodavci zničili farmářům až polovinu úrody — Další hledání nájemce vodnického domu na Kampě

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:01
  Aktuální situace v pardubické Explosii po ranním výbuchu a požáru
   Výbuch s požárem zasáhl Explosii, kde se vyrábí výbušniny a střelivo, před půl osmou ráno. Čtyři lidé při tom byli zraněni. Nejvážněji muž, který utrpěl popáleniny na víc než 90% těla. Jeho stav je kritický.
   03:24
   V Explosii řešili vážnou nehodu už třikrát jen za posledních osm let
    V roce 2011 poškodil výbuch v Explosii několik budov a zničil dva objekty v podzemí. Zemřeli při tom čtyři lidé, dalších devět bylo zraněno. Podobná situace se opakovala v roce 2017, kdy byli zraněni 3 lidé. Před rokem se to obešlo bez zranění.
    05:09
    Velké výbuchy chemikálií nebo munice v posledních letech
     V chemičce v Kralupech nad Vltavou loni explodovaly benzínové výpary v nevyužívané nádrži. O život přišlo šest lidí. Výbuch muničního skladu u Vrbětic v roce 2014 stál život dvou osob. Místo zamořené zbytky munice ale čistí dodnes.
     06:15
     Celostátní stávka učitelů bude 6. listopadu
      Školy zapojené do stávky zůstanou ve středu zavřené. Školské odbory o tom rozhodly dnes. Učitelé nesouhlasí s růstem platů jen o 8%, žádali 10%.
      06:56
      Silničářům začíná dnešním dnem zimní pohotovost
       Platí na dálnicích i na krajských silnicích. Na D1 představí silničáři posypovou techniku v pondělí,krajské správy údržby silnic už ale mají techniku připravenou k vyjetí. Na Liberecku začnou letos nově solit osmdesát kilometrů úseků.
       09:22
       Srážka rychlíku s dodávkou na přejezdu u Sudoměře
        Na trati mezi Plzní a Českými Budějovicemi dopoledne nejezdily vlaky. U Sudoměře se srazil rychlík s dodávkou. Řidiče vozidla ve vážném stavu z místa transportoval vrtulník do nemocnice, nikomu z lidí ve vlaku se nic nestalo.
        09:39
        Adopce hrobů v Praze
         Mezi opuštěnými a neudržovanými hroby v Praze je odhadem i tisíc těch, ve kterých jsou pohřbené významné nebo ve své době veřejně známé osobnosti.
         11:53
         Sociální pohřby v Sokolově budou mít novou podobu
          Sokolov je jediným městem v karlovarském kraji, ve kterém za poslední roky počet sociálních pohřbů neustále stoupá. Od letošního října je navíc město vypravuje v nové důstojnější podobě spolu s obřadem.
          14:03
          Muzeum východních Čech otevřelo
           Secesní budova architekta Jana Kotěry na břehu Labe přivítala po opravě první návštěvníky.
           14:20
           Jablonec se vrací k praxi nasazování tzv. botiček
            Jablonec nad Nisou se po šesti letech vrací k nasazování takzvaných botiček na špatně zaparkovaná auta. Radnici k tomu vede čím dál víc aut parkujících na místech, kde je to zakázané.
            14:43
            V Klatovech se otevřela nová výrobní hala na díly pro rakety
             Česká republika se bude podílet na výrobě nosné rakety ARIANE 6. Výrobce dílů pro kosmický průmysl, firma ATC Space, dnes otevřel v Klatovech novou halu za téměř 500 milionů korun. Práci tu najde práci až 60 lidí.
             15:23
             Úpice na Trutnovsku má vlastní městskou policii
              Radnice se pro ni rozhodla kvůli velkému množství trestné činnosti a přestupků v ulicích - hlavně ze strany početné skupiny sociálně nepřizpůsobivých.
              18:17
              Mladí sázkaři
               Většina lidí závislých na sportovním sázení je z prostředí fotbalu. Třetině z nich nebylo ještě 18 let. Na problém upozorňuje jihočeská poradna Prevent 99.
               20:46
               Hlodavci zničili farmářům až polovinu úrody
                Úrodu zničenou hlodavci nemohou prodat ani jako krmení pro zvěř. Nahlodané plodiny se totiž brzy zkazí. V Plzeňském kraji není na rozdíl od jiných regionů tolik zničená úroda brambor. Mrkev, celer nebo květák může ale naopak podražit.
                22:39
                Další hledání nájemce vodnického domu na Kampě
                 Praha 1 vypsala výběrové řízení na Michnovský letohrádek, známý také jako „rybářský domeček“ na Kampě. Objevil se ve filmu Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                 27. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                 26. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                 23. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                 22. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                 21. 9. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                 20. 9. 2022 na ČT1

                 Napište nám