26 minut

1. listopadu 2019

Obsah dílu

Headlines — Aktuální situace v pardubické Explosii po ranním výbuchu a požáru — V Explosii řešili vážnou nehodu už třikrát jen za posledních osm let — Velké výbuchy chemikálií nebo munice v posledních letech — Celostátní stávka učitelů bude 6. listopadu — Silničářům začíná dnešním dnem zimní pohotovost — Srážka rychlíku s dodávkou na přejezdu u Sudoměře — Adopce hrobů v Praze — Sociální pohřby v Sokolově budou mít novou podobu — Muzeum východních Čech otevřelo — Jablonec se vrací k praxi nasazování tzv. botiček — V Klatovech se otevřela nová výrobní hala na díly pro rakety — Úpice na Trutnovsku má vlastní městskou policii — Mladí sázkaři — Hlodavci zničili farmářům až polovinu úrody — Další hledání nájemce vodnického domu na Kampě

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:01
  Aktuální situace v pardubické Explosii po ranním výbuchu a požáru
   Výbuch s požárem zasáhl Explosii, kde se vyrábí výbušniny a střelivo, před půl osmou ráno. Čtyři lidé při tom byli zraněni. Nejvážněji muž, který utrpěl popáleniny na víc než 90% těla. Jeho stav je kritický.
   03:24
   V Explosii řešili vážnou nehodu už třikrát jen za posledních osm let
    V roce 2011 poškodil výbuch v Explosii několik budov a zničil dva objekty v podzemí. Zemřeli při tom čtyři lidé, dalších devět bylo zraněno. Podobná situace se opakovala v roce 2017, kdy byli zraněni 3 lidé. Před rokem se to obešlo bez zranění.
    05:09
    Velké výbuchy chemikálií nebo munice v posledních letech
     V chemičce v Kralupech nad Vltavou loni explodovaly benzínové výpary v nevyužívané nádrži. O život přišlo šest lidí. Výbuch muničního skladu u Vrbětic v roce 2014 stál život dvou osob. Místo zamořené zbytky munice ale čistí dodnes.
     06:15
     Celostátní stávka učitelů bude 6. listopadu
      Školy zapojené do stávky zůstanou ve středu zavřené. Školské odbory o tom rozhodly dnes. Učitelé nesouhlasí s růstem platů jen o 8%, žádali 10%.
      06:56
      Silničářům začíná dnešním dnem zimní pohotovost
       Platí na dálnicích i na krajských silnicích. Na D1 představí silničáři posypovou techniku v pondělí,krajské správy údržby silnic už ale mají techniku připravenou k vyjetí. Na Liberecku začnou letos nově solit osmdesát kilometrů úseků.
       09:22
       Srážka rychlíku s dodávkou na přejezdu u Sudoměře
        Na trati mezi Plzní a Českými Budějovicemi dopoledne nejezdily vlaky. U Sudoměře se srazil rychlík s dodávkou. Řidiče vozidla ve vážném stavu z místa transportoval vrtulník do nemocnice, nikomu z lidí ve vlaku se nic nestalo.
        09:39
        Adopce hrobů v Praze
         Mezi opuštěnými a neudržovanými hroby v Praze je odhadem i tisíc těch, ve kterých jsou pohřbené významné nebo ve své době veřejně známé osobnosti.
         11:53
         Sociální pohřby v Sokolově budou mít novou podobu
          Sokolov je jediným městem v karlovarském kraji, ve kterém za poslední roky počet sociálních pohřbů neustále stoupá. Od letošního října je navíc město vypravuje v nové důstojnější podobě spolu s obřadem.
          14:03
          Muzeum východních Čech otevřelo
           Secesní budova architekta Jana Kotěry na břehu Labe přivítala po opravě první návštěvníky.
           14:20
           Jablonec se vrací k praxi nasazování tzv. botiček
            Jablonec nad Nisou se po šesti letech vrací k nasazování takzvaných botiček na špatně zaparkovaná auta. Radnici k tomu vede čím dál víc aut parkujících na místech, kde je to zakázané.
            14:43
            V Klatovech se otevřela nová výrobní hala na díly pro rakety
             Česká republika se bude podílet na výrobě nosné rakety ARIANE 6. Výrobce dílů pro kosmický průmysl, firma ATC Space, dnes otevřel v Klatovech novou halu za téměř 500 milionů korun. Práci tu najde práci až 60 lidí.
             15:23
             Úpice na Trutnovsku má vlastní městskou policii
              Radnice se pro ni rozhodla kvůli velkému množství trestné činnosti a přestupků v ulicích - hlavně ze strany početné skupiny sociálně nepřizpůsobivých.
              18:17
              Mladí sázkaři
               Většina lidí závislých na sportovním sázení je z prostředí fotbalu. Třetině z nich nebylo ještě 18 let. Na problém upozorňuje jihočeská poradna Prevent 99.
               20:46
               Hlodavci zničili farmářům až polovinu úrody
                Úrodu zničenou hlodavci nemohou prodat ani jako krmení pro zvěř. Nahlodané plodiny se totiž brzy zkazí. V Plzeňském kraji není na rozdíl od jiných regionů tolik zničená úroda brambor. Mrkev, celer nebo květák může ale naopak podražit.
                22:39
                Další hledání nájemce vodnického domu na Kampě
                 Praha 1 vypsala výběrové řízení na Michnovský letohrádek, známý také jako „rybářský domeček“ na Kampě. Objevil se ve filmu Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 4. listopadu 2019

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 17. května

                 Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                 17. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. května

                 Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                 16. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. května

                 Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                 15. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. května

                 Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                 14. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. května

                 Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                 13. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. května

                 V Česku začíná MS v ledním hokeji — Průběh MS v hokeji — Začíná hokejové mistrovství světa — Ostravské restaurace a hokejové menu — Jak se fandí mimo stadiony — Ukrajina vydala do ČR 6 Čechů — Požár v Příhrazských skalách — Hašení požáru — Uzavírka na hlavním tahu do Rakouska — Opravy na přivaděči D1 v Jihlavě — České loděnice končí v konkurzu — Další protesty zemědělců — Praktické maturity rybářů ve Vodňanech — Město Liberec chce koupit liberecký zámek

                 10. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. května

                 Hromadné propouštění v dole ČSA na Mostecku — Rožná na Vysočině odmítá průzkumné práce související s těžbou lithia — Případ splašeného koně vyšetřuje policie — Vražda v plzeňských Křižíkových sadech — Skládka v Třebnouševsi není legální — Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku zeď — Zabezpečení stezky pod padající skálou — Pohyb svahu v Žiželicích — V Bedřichově panují obavy o budoucnost lyžařského areálu — Vyproštění vykolejeného vlaku u Klínce — 50 let pražského metra — A už dva roky se staví nové linky metra D — Přemnožené toulavé kočky v lázeňských městech — Vlk na předměstí Plzně — Den otců v Národním parku

                 9. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. května

                 7. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. května

                 Mobilní pošta na Rychnovsku na zkoušku — Prodej nemovitostí České pošty — Stavba dalšího úseku dálnice D35 — Dopravní zkouška pro České Budějovice — Požár karlovarské porcelánky — Rekonstrukce vyhořeloého kostela v Chlumu u Třeboně — Meteorologové varují před silními bouřkami — Zájem o dotace z programu Oprav dům po babičce — Veřejné setkání kvůli stavbě vodovodu — Vzpomínka na oběti holokaustu — Premiéra dokumentu o pražském metru — Vysoká aktivita klišťat v Česku — Los v Krkonoších — Slavnosti svobody v Plzni

                 6. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 3. května

                 Vyšetřování vykolejení vlaku — Vlak vykolejil taky na Chebsku — Proti plánovanému průmyslovému areálu ve Stráži pod Ralskem vznikla petice — Zásah policie na gymnáziu v Litvínově — Soud vyhověl žádosti Kovosvitu o moratorium — Omezení zdravotní péče pro pacienty z Ukrajiny — Chytré byty pro lidi s roztroušenou sklerozou — Jižní Čechy bez nábytkové banky — 70 architektů soutěžilo o školu ve Vimperku — V Plzni začaly Slavnosti svobody — Lázně očekávají vydařenou sezonu — Přesně za týden začne MS v hokeji — Kocianova houslová soutěž

                 3. 5. 2024 na ČT1

                 Napište nám