26 minut

3. září 2019

Část: Otevření schránky uložené ve věži bývalého dominikánského kostela

Obsah dílu

Headlines — ŽIVĚ: Povolit? Nepovolit? — Černé stavby v CHKO Český ráj — Hromadný úhyn ryb v Chocni — Spor o obrněnce Perun — Praha zvažuje zavedení mýtného pro auta — Stavbu obchvatu u Českých Budějovic přebere Doprastav — Zvlněný asfalt na mostě generála Pattona v Plzni — ŽIVĚ: Socha maršála Koněva už zase není zakrytá — Největší rekonstrukce za posledních 100 let katedrály sv. Bartoloměje v Plzni — Dopravní policista si měl nechávat část z pokut. Za melouch jde před soud — Český Krumlov: 3 měsíce od zpoplatnění zájezdových autobusů — Kameny zmizelých v Českých Budějovicích — Plzeň má svou náplavku! — Otevření schránky uložené ve věži bývalého dominikánského kostela

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:11
  ŽIVĚ: Povolit? Nepovolit?
   Zastupitelé Dvora Králové n. L. schvalují změny územního plánu. Je na tom závislý osud nepovolené stavby léčebny. Situaci sleduje na místě Vlastimil Weiner.
   03:43
   Černé stavby v CHKO Český ráj
    Nepovolené, černé stavby jsou vůbec problémem Česka. Například v Chráněné krajinné oblasti Český ráj jsou hned 4. Odstranění takových staveb - obecně, v praxi - není příliš časté; úřední řízení v těchto případech trvá celé roky.
    05:45
    Hromadný úhyn ryb v Chocni
     Až půl tuny ryb se otrávilo v řece Tichá Orlice nedaleko centra Chocně. Podle Povodí Labe může za úhynem stát únik z místní kanalizace. To ale s jistotou potvrdí až testy.
     07:18
     Spor o obrněnce Perun
      Spor výrobce obrněnců z Přelouče s ministerstvem obrany se rozhořel po té, co stát zrušil smlouvu o dodání obrněných vozidel Perun pro speciální síly.
      09:03
      Praha zvažuje zavedení mýtného pro auta
       Chce jednat s ministerstvem dopravy o změně zákona, která by to umožnila. Výše mýtného by mohla být v řádu desetikorun za den. Jedním z míst, kde by mohlo platit, je i Jižní spojka. Radní ale musí vypracovat novou studii a vyjednat politickou podporu.
       09:27
       Stavbu obchvatu u Českých Budějovic přebere Doprastav
        Původně slovensko-italské sdružení firem, které tuto zakázku za 7 miliard korun dostalo, opouští italská společnost Salini Impregilo - na zakázce zůstává účastná jen symbolicky 0,01 procenta.
        11:00
        Zvlněný asfalt na mostě generála Pattona v Plzni
         Na jednom z nejfrekventovanějších mostů v Plzni, mostě generála Pattona, se na několika místech zvlnil asfalt. Most, který spojuje centrum města s největším plzeňským sídlištěm, přitom nedávno prošel celkovou rekonstrukcí. Ta skončila před necelým rokem.
         13:25
         ŽIVĚ: Socha maršála Koněva už zase není zakrytá
          Poté, co z ní zahalující plachty při protestu strhnul další z aktivistů. Lešení, které kolem pomníku nechala postavit radnice Prahy 6 na konci minulého týdne, budou řemeslníci demontovat dnes večer. Na místě Eva Šelepová.
          16:27
          Největší rekonstrukce za posledních 100 let katedrály sv. Bartoloměje v Plzni
           Chrám je teď kvůli pracím pro veřejnost nepřístupný. Hotovo mělo být původně v příštím roce, ale už je jasné, že termín dokončení oprav se o rok prodlouží.
           18:21
           Dopravní policista si měl nechávat část z pokut. Za melouch jde před soud
            Muž si tak měl přijít na nejmíň 40 tisíc korun. Státní zástupce ho obžaloval ze zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí mu až pět let vězení a zákaz činnosti.
            18:42
            Český Krumlov: 3 měsíce od zpoplatnění zájezdových autobusů
             Nový systém regulace hromadné turistiky funguje ve městě tři měsíce. Za příjezd a odjezd platí každý autobus 1250 korun. Podnikatelům ale klesly tržby.
             20:41
             Kameny zmizelých v Českých Budějovicích
              Pětiletou Věru Adelovou, jednu z nemladších obětí holocaustu, společně s její rodinou a dalšími 13 plzeňskými Židy ode dneška připomínají, takzvané Kameny zmizelých.
              21:20
              Plzeň má svou náplavku!
               Plzeň má svou náplavku - vytvořila ji úpravou levého břehu koryta řeky Radbuzy podél Anglického nábřeží v centru města. Vznikl tak nový prostor pro rekreaci a pořádání společenských akcí pod širým nebem.
               23:15
               Otevření schránky uložené ve věži bývalého dominikánského kostela
                Je to vždycky trochu napětí i očekávání - co ukrývají schránky uložené ve věžích a báních kostelů: Teď, při rekonstrukci, se památkáři dostali k té ve věži bývalého dominikánského kláštera v Českých Budějovicích - nejstarší stavby ve městě.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                4. září 2019

                Přehled dílů

                4594 dostupných
                Stopáž25 minut

                18. července

                Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                18. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. července

                17. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. července

                Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                16. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. července

                Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. července

                Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                10. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                9. července

                Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                9. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                8. července

                8. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                4. července

                Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                4. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám