Události v regionech (Praha)

3. září 2019

Část: Otevření schránky uložené ve věži bývalého dominikánského kostela

Obsah dílu

Headlines — ŽIVĚ: Povolit? Nepovolit? — Černé stavby v CHKO Český ráj — Hromadný úhyn ryb v Chocni — Spor o obrněnce Perun — Praha zvažuje zavedení mýtného pro auta — Stavbu obchvatu u Českých Budějovic přebere Doprastav — Zvlněný asfalt na mostě generála Pattona v Plzni — ŽIVĚ: Socha maršála Koněva už zase není zakrytá — Největší rekonstrukce za posledních 100 let katedrály sv. Bartoloměje v Plzni — Dopravní policista si měl nechávat část z pokut. Za melouch jde před soud — Český Krumlov: 3 měsíce od zpoplatnění zájezdových autobusů — Kameny zmizelých v Českých Budějovicích — Plzeň má svou náplavku! — Otevření schránky uložené ve věži bývalého dominikánského kostela

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:11
  ŽIVĚ: Povolit? Nepovolit?
   Zastupitelé Dvora Králové n. L. schvalují změny územního plánu. Je na tom závislý osud nepovolené stavby léčebny. Situaci sleduje na místě Vlastimil Weiner.
   03:43
   Černé stavby v CHKO Český ráj
    Nepovolené, černé stavby jsou vůbec problémem Česka. Například v Chráněné krajinné oblasti Český ráj jsou hned 4. Odstranění takových staveb - obecně, v praxi - není příliš časté; úřední řízení v těchto případech trvá celé roky.
    05:45
    Hromadný úhyn ryb v Chocni
     Až půl tuny ryb se otrávilo v řece Tichá Orlice nedaleko centra Chocně. Podle Povodí Labe může za úhynem stát únik z místní kanalizace. To ale s jistotou potvrdí až testy.
     07:18
     Spor o obrněnce Perun
      Spor výrobce obrněnců z Přelouče s ministerstvem obrany se rozhořel po té, co stát zrušil smlouvu o dodání obrněných vozidel Perun pro speciální síly.
      09:03
      Praha zvažuje zavedení mýtného pro auta
       Chce jednat s ministerstvem dopravy o změně zákona, která by to umožnila. Výše mýtného by mohla být v řádu desetikorun za den. Jedním z míst, kde by mohlo platit, je i Jižní spojka. Radní ale musí vypracovat novou studii a vyjednat politickou podporu.
       09:27
       Stavbu obchvatu u Českých Budějovic přebere Doprastav
        Původně slovensko-italské sdružení firem, které tuto zakázku za 7 miliard korun dostalo, opouští italská společnost Salini Impregilo - na zakázce zůstává účastná jen symbolicky 0,01 procenta.
        11:00
        Zvlněný asfalt na mostě generála Pattona v Plzni
         Na jednom z nejfrekventovanějších mostů v Plzni, mostě generála Pattona, se na několika místech zvlnil asfalt. Most, který spojuje centrum města s největším plzeňským sídlištěm, přitom nedávno prošel celkovou rekonstrukcí. Ta skončila před necelým rokem.
         13:25
         ŽIVĚ: Socha maršála Koněva už zase není zakrytá
          Poté, co z ní zahalující plachty při protestu strhnul další z aktivistů. Lešení, které kolem pomníku nechala postavit radnice Prahy 6 na konci minulého týdne, budou řemeslníci demontovat dnes večer. Na místě Eva Šelepová.
          16:27
          Největší rekonstrukce za posledních 100 let katedrály sv. Bartoloměje v Plzni
           Chrám je teď kvůli pracím pro veřejnost nepřístupný. Hotovo mělo být původně v příštím roce, ale už je jasné, že termín dokončení oprav se o rok prodlouží.
           18:21
           Dopravní policista si měl nechávat část z pokut. Za melouch jde před soud
            Muž si tak měl přijít na nejmíň 40 tisíc korun. Státní zástupce ho obžaloval ze zneužití pravomoci úřední osoby. Hrozí mu až pět let vězení a zákaz činnosti.
            18:42
            Český Krumlov: 3 měsíce od zpoplatnění zájezdových autobusů
             Nový systém regulace hromadné turistiky funguje ve městě tři měsíce. Za příjezd a odjezd platí každý autobus 1250 korun. Podnikatelům ale klesly tržby.
             20:41
             Kameny zmizelých v Českých Budějovicích
              Pětiletou Věru Adelovou, jednu z nemladších obětí holocaustu, společně s její rodinou a dalšími 13 plzeňskými Židy ode dneška připomínají, takzvané Kameny zmizelých.
              21:20
              Plzeň má svou náplavku!
               Plzeň má svou náplavku - vytvořila ji úpravou levého břehu koryta řeky Radbuzy podél Anglického nábřeží v centru města. Vznikl tak nový prostor pro rekreaci a pořádání společenských akcí pod širým nebem.
               23:15
               Otevření schránky uložené ve věži bývalého dominikánského kostela
                Je to vždycky trochu napětí i očekávání - co ukrývají schránky uložené ve věžích a báních kostelů: Teď, při rekonstrukci, se památkáři dostali k té ve věži bývalého dominikánského kláštera v Českých Budějovicích - nejstarší stavby ve městě.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                4. září 2019

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. březen

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. březen

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. březen

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. březen

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. březen

                Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                17. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám