Komunální volby ve Strakonicích jsou neplatné a budou se opakovat. Rozhodl o tom Ústavní soud, který zamítl stížnost vítězného hnutí Strakonická veřejnost. Radnice v Mimoni bojuje proti kamionům, které si tudy krátí cestu do Německa a Polska. Město teď dokonce zvažuje, že průjezd nákladním autům zakáže úplně.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Nové volby ve Strakonicích

Opoziční strany byly ve volební kampani znevýhodněné. Takové je rozhodnutí Ústavního soudu, který zamítl stížnost vítězného hnutí Strakonická veřejnost.

HOST k tématu: strakonické volby

Rozhovor s Petrem Jüptnerem - politologem z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Zadlužená Lužická nemocnice funguje první den v úpadku

Vyhlásil ho krajský soud a zároveň jmenoval insolvenčního správce. Jednání o záchraně nemocnice se tím výrazně zkomplikovala. Pacientů se to ale zatím nedotklo.

Vlak, který na konci července vykolejil u Mariánských Lázní, jel rychlostí 86 kilometrů za hodinu

Podle zjištění České televize to ukázaly údaje z rychloměru. V místě je přitom povolená pouze třicítka. Policie teď čeká na výsledky vyšetřování Drážní inspekce.

Do tak trochu absurdní situace se dostal státní podnik Povodí Labe

Musí totiž splnit dva protichůdné pokyny. Podle jednoho má pokácet stromy, které by mohly ohrozit vlaky poblíž Ústí nad Orlicí. Jenže tamní Městský úřad to odmítá povolit.

Jihlavu čeká další koaliční vyjednávání. Současné uskupení ztratilo většinu

Po náměstkovi primátorky Jaromíru Kalinovi (KDU-ČSL), který rezignoval na konci června, ji opustil i druhý lidovec Josef Kodet.

Inspektor ČOI půjde před soud

Kontrolor České obchodní inspekce půjde za napadení vietnamského obchodníka před soud Na incident upozornila ČT na jaře, kdy ke konfliktu v Jindřichově Hradci došlo. Inspektor je obžalovaný z ublížení na zdraví, výtržnictví a poškození cizí věci.

V Pardubicích začala demolice hlavní budovy bývalého lihovaru

Úplně srovnaná se zemí by více než dvacet metrů vysoká stavba měla být zítra. Areál před necelými dvěma lety koupil soukromník, který chce na místě postavit multifunkční centrum.

Mimoň se chce zbavit kamionů

V krajním případě zakáže průjezd úsekem, který patří městu. Přes Mimoň si kamiony zkracují cestu k německým a polským hranicím, vyhýbají se mýtnému.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD