25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Ekologové proti výjimce pro chvaletickou elketrárnu — Znečištěné ovzduší měří i stanice v Hradci Králové — Největší znečišťovatelé ovzduší — Udělení výjimky pro chvaletickou elektrárnu — Následky po bouřkách — Dopravní kolaps na zastávce Pražského povstání — Kontejnerové bydlení v Mostě? — Kvůli těžkým nehodám dnes opět stála dálnice D1 na Vysočině — Ministr dopravy dnes jednal v Jihlavě o D1 — Plzeňská dopravní únikovka — Dopravní omezení mezi Libercem a Turnovem — Deset let od povodní v Kraji Vysočina — Spory v Kladně o místní divadlo — Spouštění lodi na Orlík

Části dílu

00:09
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:47
  Ekologové proti výjimce pro chvaletickou elketrárnu
   Ekologové se bouří proti rozhodnutí Pardubického krajského úřadu – ten vyhověl elektrárně Chvaletice a udělil ji výjimku na limity emisí rtuti a oxidů dusíku po roce 2021.
   02:58
   Znečištěné ovzduší měří i stanice v Hradci Králové
    Podle lékařů jsou problematické mimo jiné prachové částice, které při spalování vznikají. Lidským okem vidět nejsou, škodí ale zdraví.
    04:46
    Největší znečišťovatelé ovzduší
     Chvaletická elektrárna je nejmladší v Česku - v provozu je právě 40 let. Podle instalovaného výkonu patří zároveň k těm největším.
     05:42
     Udělení výjimky pro chvaletickou elektrárnu
      Rozhovor s vedoucím odboru životního prostředí a zemědělství Pardubického kraje Martinem Vlasákem.
      08:20
      Následky po bouřkách
       Po vlně veder přišly v první prázdninový den do tuzemska silné bouřky. Hasiči k případům, které s nimi byly spojené, vyjížděli až osmkrát častěji než jindy. V českých regionech hlavně na Vysočině.
       10:10
       Dopravní kolaps na zastávce Pražského povstání
        Plynulejší výstup i nástup v metru a posílení náhradních autobusových linek. Tak vypadalo dnešní ráno na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov během výluky.
        11:59
        Kontejnerové bydlení v Mostě?
         Obyvatelé problémového sídliště Chanov v Mostě chtějí zabránit budování kontejnerového bydlení. Tvrdí, že si raději sami opraví zdevastované paneláky, než aby se museli stěhovat.
         13:56
         Kvůli těžkým nehodám dnes opět stála dálnice D1 na Vysočině
          Na 140. kilometru před Velkým Meziříčím se srazily tři kamiony a pět dodávek. U Jihlavy na 114.km se pak odpoledne srazilo ještě osbní auto s kamionem.
          14:18
          Ministr dopravy dnes jednal v Jihlavě o D1
           Ministerstvo a ŘSD chtění lepší opatření na D1 před nadcházející zimní sezónou.
           15:01
           Plzeňská dopravní únikovka
            Při průjezdu Plzní se musejí řidiči i cestující městskou hromadnou dopravou obrnit trpělivostí. Západočeská metropole je rozkopaná na sedmnácti místech.
            16:55
            Dopravní omezení mezi Libercem a Turnovem
             Dotýká se hlavně obyvatel přilehlých obcí. Podle řidičů je ale značení nedostatečné.
             19:18
             Deset let od povodní v Kraji Vysočina
              Přesně před deseti lety utonul při povodních v obci Bory na Žďársku jeden z místních obyvatel. Šel kontrolovat hráz přeplněného rybníka a stal se čtrnáctou obětí povodní. Velká voda v roce 2009 byla třetí nejhorší katastrofou v novodobé historii.
              21:15
              Spory v Kladně o místní divadlo
               Kladenští radní odvolali jednatele Městského divadla Jana Krafku. Důvodem má být špatné hospodaření a nevýhodné smlouvy, které podle radnice Krafka nebyl schopný vysvětlit.
               23:01
               Spouštění lodi na Orlík
                Na přehradě Orlík bude od příští středy vozit turisty dosud největší tamní loď. Měří skoro 26 metrů. Majitel ji dnes ráno převezl z Mělníka.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Příspěvek na bydlení by mohl být dostupnější — Podrobnosti k pražskému sociálnímu fondu — Nábytek, nádobí nebo hračky z druhé ruky — Nelegální výroba cigaret — Pohonné hmoty v Česku zlevnily — Srážka osobního vlaku s dodávkou na okraji Plzni — Stávající sucho v Česku — Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková o obnově Českého Švýcarska — Do sídla krajského úřadu v Liberci přijel policejní prezident Martin Vondrášek. — Sokolov ještě letos odkoupí domy v Nádražní ulici — V Česku stále převládá nevhodné skládkování — Skládka na kompostárně — Archeologové odkryli železárnu z doby římské — Vystavení Věstonické Venuše

                18. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — V Českém Švýcarsku začal geologický průzkum — Začal úklid v soutěskách řeky Kamenice v Hřensku — Vysoké teploty a sucho zvyšují riziko požárů — V Jablonci nad Nisou shořel areál Slunečních lázní. — Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková rezignuje na svou funkci — Tehdejší starosta městské části Oldřich Lomecký u soudu — Problém vlakové linky z Prahy do Berlína a Hamburku — Plán pro případ energetické krize — Informační centrum na pomoc s růstem cen energií — Akce Milostivé léto — Na jihu Čech registrují zájemců o Milostivé léto poměrně málo — Zřícená porcelánka v Jakubově — Vykolejená lokomotiva — Oprava parku v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku — V Ledči nad Sázavou začala sanace skalního masivu Šeptouchov. — SeČTeno 2022 ve Středočeském kraji — Auto řídí joystikem

                17. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Dopravním podnikům chybí řidiči — Řidiči autobusů chybí i v Libereckém kraji — Ústavní soud o střídavé péči — Žádosti o příspěvek na dítě — Vyšetřování požáru v Hřensku — Jedna z nejdražších lávek v ČR bude v Hradci Králové — Domažličtí hasiči hasili požár kravína v Německu — Začalo školení policejních velitelů — Strážníci zastavili opilého řidiče — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Potravinovým bankám chybí zásoby — Vysoké teploty v Česku — Dobrovolníci z Evropy obnovují rašeliniště — Před 20 lety hladina Labe v Děčíně kulminovala — Ochrana měst před povodněmi — Investice do školství na Vysočině — Historický železniční most v Táboře

                16. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Příspěvek 5 000 Kč na dítě — Žádosti o příspěvek provázely výpadky — Jihočeský kraj uvolní 250 milionů korun — Nárůst chudoby v Česku — Roman Janoušek dál žádá o podmínečné propuštění — Soud s luhaňskou brigádou — Místa s vyšší teplotou v Hřensku — Vyšetřování letecké nehody v Chebu — Ohrožení letadla laserem — Více policejních hlídek na silnicích — Písek nevypíše referendum na opravu bazénu — Registrace k druhé posilující dávce očkování — Nový program dotací na vodu — Nedostatek policistů v Libereckém kraji — Hradecké středisko pro uprchlíky — Oprava hlavní vodácké silnice

                15. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                12. 8. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                11. 8. 2022 na ČT1

                Napište nám