Dvoumilionovou škodu způsobil včerejší požár v pražské Libni. Hořet tam začal sklad pneumatik, zraněn nebyl nikdo. Ode dneška mohou zájemci v Karlovarském kraji podávat žádosti o kotlíkové dotace. Kraj na ně rozdělí 66,5 milionu korun.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Teplotní rekordy

Česko má za sebou tropický víkend i začátek týdne. Na mnoha místech padaly teplotní rekordy.

Následky požáru skladu pneumatik

Dvoumilionovou škodu způsobil včerejší požár v pražské Libni. Hořet tam začal sklad pneumatik. Zraněn nikdo nebyl. Příčiny požáru se teprve vyšetřují.

Bouřky a krupobití v Česku

Silné bouřky a krupobití očima iReportérů.

Krupobití v jižních Čechách

Živý vstup redaktora Martina Štěpánka.

Zrušení karenční doby

Ode dneška přestává platit takzvaná karenční doba. Zaměstnavatelé tedy budou znovu proplácet náhradu mzdy nebo platu za první 3 dny pracovní neschopnosti.

Zásah v Heavy Machinery

Kvůli konfliktu od rána zasahovali policisté v areálu firmy Heavy Machinery v Lounech. Padl dokonce varovný výstřel. Situace se vyhrotila kvůli insolvenci.

Kotlíkové dotace v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj spustil třetí vlnu kotlíkových dotací. Už během prvních dvaceti minut zaevidovali úředníci přes 850 žádostí.

Dopravní kolaps v metru

Dopravní kolaps mezi stanicemi metra C Kačerov a Pražského povstání. Třeba tam čekali lidé až 20 minut, než se dostali z metra na náhradní autobusovou dopravu.

Metro v noci a zítra ráno

A situaci budeme sledovat dál. Dnes o půlnoci vyjedou štáby natáčet opravy přímo do tunelu metra, ráno se pak znovu podíváme na ranní provoz a případné dopravní komplikace.

Krajská nemocnice Liberec přebírá provozování Nemocnice Frýdlant

Od společnosti EUC ji odkoupila za 8,6 milionů korun. Pro samotné pacienty ani nemocniční personál se zatím nic nezměnilo.

Otázka těžby v polském dole Turow může skončit až u Evropského soudu

Poláci totiž odsouhlasili změnu územního plánu, která je dalším krokem k rozšíření těžby. Námitky českých sousedů nevzali v úvahu. Tím ale nejspíš porušili zákon.

Největší mlékárna přijde o část dodávky mléka

Největší tuzemská mlékárna Madeta přišla ode dneška o dodávku dvou set tisíc litrů mléka denně od jihočeských zemědělců. Je to asi pětina její produkce.

Aktualizace plzeňského územního plánu

Po třech letech užívání ukázala praxe, že plzeňský územní plán potřebuje změny. Na problémy s rozdělením celků naráží hlavně stavební úřady. Magistrát se teď zabývá připomínkami, které na něj během roku přišly.

Exekutor vymáhal více, než měl

Na nepořádek ve spisech exekutorů upozorňuje společnost Člověk v tísni. Plzeňská pobočka této nevládní neziskové organizace v posledních měsících pomáhala hned několika lidem, po kterých exekutoři vymáhali víc peněz, než měli.

Komplikace na dálnici D1

Kvůli modernizaci dálnice D1 musejí řidiči počítat až s hodinovým zdržením.

Konec nejstarší tramvajové točny v Plzni

Prodloužení tramvajové linky až k Západočeské univerzitě s sebou přináší řadu změn. Zaniká nejstarší plzeňská točna, naopak vznikají nové zastávky. Cestující se musí připravit i na změny v městské dopravě.

Výjimka z emisí pro chvaletickou elektrárnu

Krajský úřad v Pardubicích vyhověl žádosti o udělení emisní výjimky pro chvaletickou elektrárnu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD