Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nová zonace NP Šumava — Další značky upozorňující na jízdu v protisměru — Padělané známky — Madetě vypadne 1/5 dodávek mléka — Následky včerejších bouřek — Důsledky bouřek na jihu Čech — Protesty proti zařízení na likvidaci pneumatik — Havlíčkův Brod se připravuje na Mistrovství světa v softballu — V české krajině ubývá ovocných sadů — Škody po jarních mazích — Řidiči při jízdě na D1 dělají často chyby — Folklorní festival v Pardobicích — Vzácné knihy v Litomyšli

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:03
  Nová zonace NP Šumava
   Rada Národního parku Šumava dnes schválila návrh nových zón. Těmi se bude péče o přírodu v parku řídit následujících 15 let. Hlasovalo pro ně 29 z 41 přítomných členů rady.
   03:41
   Další značky upozorňující na jízdu v protisměru
    Silničáři dnes instalují 18 varovných tabulí a dalších 12 osadí do příštího pátku. Celkem jich u dálnic bude 150.
    04:04
    Padělané známky
     Česká pošta podala trestní oznámení na neznámého pachatele, a to kvůli padělkům známky typu A s motivem státní vlajky.
     04:29
     Madetě vypadne 1/5 dodávek mléka
      Největší tuzemská mlékárna Madeta přijde o pětinu dodávek mléka. Smlouvu jí vypovědělo 40 zemědělců z mlékařského družstva JIH - konkrétně z Českokrumlovska a Jindřichohradecka.
      06:22
      Následky včerejších bouřek
       Kvůli včerejším bouřkám měli hasiči víc než tři stovky výjezdů. Nejvíc práce měli v Praze, ve Středočeském a Jihočeském kraji. Většinou odčerpávali vodu ze sklepů, kanálů a silnic, nebo odklízeli naplavené bahno.
       08:51
       Důsledky bouřek na jihu Čech
        Nejpostiženější obcí na jihu Čech bylo Bílsko na Vodňansku. Nejsilnější bouřka trvala dvě hodiny. Spadlo 80 mm srážek - na metr čtvereční. Přívalová voda zatopila 8 domů, zahrady a silnice.
        10:41
        Protesty proti zařízení na likvidaci pneumatik
         Obyvatelé vesnice Pohodlí a dalších obcí u Litomyšle se obávají znečištění ovzduší a vody. Stovky z nich už podepsaly petici proti výstavbě zařízení na likvidaci pneumatik. Podle soukromé firmy ale žádné dopady na životní prostředí nehrozí.
         12:32
         Havlíčkův Brod se připravuje na Mistrovství světa v softballu
          Během víkendu budou vrcholit práce ve sportovním areálu, do kterého musela místní Tělovýchovná jednota Jiskra ve spolupráci s krajem a městem investovat před šampionátem přes 20 milionů korun.
          14:54
          V české krajině ubývá ovocných sadů
           Za tři desetiletí se plochy snížily o čtyřicet procent, přičemž k velkému poklesu došlo zejména v posledních pěti letech.
           16:53
           Škody po jarních mazích
            Víc informací od redaktorky Mirky Vildové z vranovských sadů na Rokycansku.
            19:06
            Řidiči při jízdě na D1 dělají často chyby
             Řada z nich neví jak jezdit po nově opravené dálnici.
             21:08
             Folklorní festival v Pardobicích
              Už dnes večer v Pardubicích začíná 28. ročník třídenního Folklorního festivalu. Na místě je redaktorka Veronika Skřivanová.
              22:44
              Vzácné knihy v Litomyšli
               Unikátní knihy představuje Regionální muzeum v Litomyšli. Některé výtisky jsou jediné dochované na světě.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               Události v regionech

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

               27. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               Události v regionech

               Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

               26. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

               25. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

               24. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

               23. 1. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               Události v regionech

               Zabezpečení železničních přejezdů — Simulátor pro strojvedoucí ČD — Jen jeden týden do druhého kola voleb — Kraslice plánují změny ve vedení města — Dodávky tepla na východě Čech obnoveny — Zdražování tepla napříč Českem — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Další omezení péče v Sušické nemocnici — Soud projednával případ vraždy učitele v Michli — Změny v jihlavské městské dopravě — Nejasný osud Rondelu v Plzni — Lyžařské areály znovu zasněžují — Startuje Olympiáda dětí a mládeže

               20. 1. 2023 na ČT1

               Napište nám