Je to právě 10 let, kdy začala demolice obchodního domu Ještěd v centru Liberce. Stavba slavných architektů Hubáčka a Masáka byla jedním ze symbolů města. Jedna hodina – dva učitelé. Pedagoga doplňuje kolega nebo odborník z praxe. Speciální vyučování druhým rokem nabízí Gymnázium Mozartova v Pardubicích.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Zástavba v pražských Ďáblicích

Sídliště Ďáblice je podle mnohých urbanistů nejkvalitnějším pražským sídlištěm. Ovšem developer tady plánuje postavit výškové budovy. Proti tomu ostře protestují místní obyvatelé.

Host: architekt Ondřej Beneš

Architekt k výstavbě v Ďáblicích a k budoucnosti bydlení na sídlištích.

Deset let od demolice obchodního domu Ještěd.

Od počátku budil emoce. Stavba slavných architektů Hubáčka a Masáka byla jedním ze symbolů Liberce. Na seznam kulturních památek se ale nedostala.

Demolice Transgasu

Dělníci z budov odstraňují střešní krytinu. Z objektů už zůstaly pouze nosné zdi - všechny vnitřní příčky jsou vybourané. Demolice má skončit na podzim.

Host: architekt Ondřej Beneš

Architekt k výstavbě v Ďáblicích a k budoucnosti bydlení na sídlištích.

Sokolovská společnost Nemos končí s provozem Sušické nemocnice

Sokolovská společnost Nemos končí s provozem Sušické nemocnice. Od června letošního roku ji dočasně opět převezme město. Nemocnice se dlouhodobě potýká s nedostatkem lékařů, klesá i počet lékařských úkonů.

Další případy obsahu masa u masných výrobků z Polska

Potravinářská inspekce zjistila další případy klamání o obsahu masa u masných výrobků z Polska. U dvou druhů konzerv kuřecího a vepřového masa v obchodním řetězci Lidl kontroloři zjistili zhruba o deset procent menší obsah masa, než výrobce deklaroval.

Nový most v safari

Ocelovou mostní konstrukci nad jezerem v africkém safari začala pokládat zoo ve Dvoře Králové n. L. Most za 26 mil. Kč měří 150 m a tvoří ho 13 dílů.

V Sosnové na Českolipsku se konala pilotní akce zaměřená na přípravu budoucích řidičů

Start Driving v současné době a při současné platné legislativě nemá v ČR obdoby. Cílem je snížení nehodovosti absolventů autoškol.

Voják obžalovaný z terorismu

Krajský soud v Pardubicích se dnes začal zabývat případem chrudimského výsadkáře obžalovaného z terorismu.

Učitelé z Jihlavy republikově uspěli s netradiční výukou matematiky

Projekt Opičí matika od jihlavských učitelů vyhrál v celostátní soutěži Národního institutu dalšího vzdělávání. Ocenění učitelé natáčejí a zveřejňují na internetu videa, která žákům na druhém stupni základních škol zábavnou formou pomáhají s matematikou.

Živý vstup: Radim Bártů

Seznámit se se vzpomínkami a životními osudy českobudějovických pamětníků, jejichž životy byly ovlivněny dějinnými událostmi 20. století - takový je smysl dětského dokumentaristického projektu Příběhy našich sousedů.

Letos se nebude odemykat řeka Doubrava a Chrudimka

Po 27 letech se o nadcházejícím víkendu poprvé nebude odemykat řeka Doubrava ve východních Čechách. A další víkend vodáci nesjedou ani řeku Chrudimku. Na vině není aktuální hrozba sucha, ale nová pravidla, která vyžadují povolení k navýšení průtoků.

Vyšší úbytek jihočeských včel

V částech Jihočeského kraje přes zimu hromadně uhynula včelstva. Někteří jihočeští včelaři tak přišli o všechny chované včely. Co je důvodem, nikdo neví. Na vině je pravděpodobně nemoc varroáza a loňské horké léto.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD