Téměř tři čtvrtě milionu návštěvníků z více než 50 zemí si přišlo loni prohlédnout okruhy Plzeňského pivovaru. Přes 50 % tvořili Češi. Zítra to bude přesně 60 let, kdy na kulturní scénu uvedlo svou první inscenací divadlo DRAK v Hradce Králové. Uznání kolegů loutkářů i publika si za tu dobu získalo po celém světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Plzeň v loňském roce opět dosáhla návštěvnického rekordu

Po roce 2015, kdy byla západočeská metropole Evropským městem kultury a kdy byl o ni velký zájem, se statistiky za loňský rok zase zvedly. Nejvyhledávanějším místem byl pivovar a taky zoologická zahrada.

Nejméně navštěvovaný je Pardubický kraj

Teď už ale pohled do regionu, který naopak turisté nejvíc opomíjejí. V Pardubickém kraji se totiž v loňském roce ubytovalo nejméně lidí.

Turismus v Ústeckém kraji

V Ústeckém kraji patří mezi nejnavštěvovanější místa Památník Terezín nebo Národní park České Švýcarsko. Stále vyhledávanější jsou pak i Kamencové jezero nebo chomutovský zoopark.

Chřipková epidemie v Česku trvá.

V České republice stále trvá epidemie chřipky. Nejvíce nakažených je na Liberecku. Počet nemocných stoupá také v Ústeckém kraji.

Policie v Plzni musela ve čtvrtek zasahovat proti fanouškům fotbalového týmu Dinamo Zagreb

Část z nich se chtěla dostat na stadion ještě před začátkem zápasu s plzeňskou Viktorkou. Policisté na koních jim v tom chtěli zabránit, příznivci hostujícího týmu na ně začali házet železné zábrany.

Zásoba sněhu na Šumavě

Na Šumavě napadl za poslední měsíc víc než metr nového sněhu, který začíná postupně odtávat. Podle hydrologů ale hrozí jen nízké riziko povodní.

Začala demolice budov Transgasu

Komplex tří objektů bývalého Plynárenského centrálního dispečinku stojí na Vinohradské třídě od konce 70. let - postaven byl v takzvaném brutalistickém stylu. Před demolicí se ho snažil ochránit Klub za starou Prahu. Ministerstvo kultury ho ale za památku

V Pardubickém kraji je 136 mostů ve špatném stavu

Opravovat se ale bude jen několik z nich. Například v Sedlišti u Litomyšle nese most označení šest - to znamená velmi špatný stav. Přesto na jeho rekonstrukci kraj zatím nemá. Místní se tak musí zatím smířit pouze se zákazovými cedulemi.

60 let Divadla Drak v Hradci Králové

Zítra to bude přesně 60 let od chvíle, kdy na kulturní scénu uvedlo svou první inscenací divadlo DRAK v Hradci Králové. Uznání kolegů loutkářů i publika si za tu dobu získalo po celém světě.

60 let Divadla Drak v Hradci Králové

Dramaturg divadla Drak jako host k živému rozhovoru.

Budování náplavky v Plzni má zpoždění

Projekt vybudování náplavky na břehu řeky Radbuzy v centru Plzně má několikaměsíční zpoždění. Po loňských problémech s podložím teď práce pozastavilo to, že město nechalo přepracovat návrh na podobu kavárny nad řekou.

Praha 11 má po čtyřech měsících od voleb nové vedení

Představitelé Pirátů, hnutí ANO, ODS a klubu TOP 09 a STAN podepsali koaliční smlouvu. Starosta Jižního Města bude z Pirátské strany, která byla ve volbách druhá, a stane se jím Jiří Dohnal. Vítězné Hnutí pro Prahu 11 skončí v opozici.

Nanofiltry pro lepší vodu v Kolíně

Obyvatele Kolína stále trápí příliš tvrdá voda. Ta ničí nejenom spotřebiče, ale i vodovodní potrubí. Radnice se proto rozhodla pro řešení a testuje speciální nanofiltr.

První letošní hříbě starokladrubáka

Narodilo se první letošní hříbě starokladrubáka, klisna dostala jméno Xabea. Starokladrubáci jsou jedinou živoucí kulturní památkou v ČR.

Barbaři v pohybu

Muzeum v Litomyšli vystavuje archeologické nálezy z doby římské. Pohromadě jsou k vidění vůbec poprvé.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD