25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Část: Unikátní archeologický nález

Obsah dílu

Přehled zpráv — Jednání premiéra s pražským primátorem — Nemocnice v Letňanech — Jednání premiéra s pražským primátorem — Kladrubský hřebčín musel utratit koně pro britskou královskou rodinu — Česká národní banka začala vydávat pamětní dvacetikoruny — Šest tisíc uhynulých kachen a škoda čtyři miliony korun — Policie už má k dispozici výpověď klíčového svědka v případu pádu dívky z lanovky — Stavba D11: dohoda o dodatku ke smlouvě — Žaloba kvůli skládce v pražském Motole — Hory odpadků v Kamenici — Nástěnné malby ve strakonickém muzeu — Nedostatek lékařů v západních Čechách — Více studentů lékařství — Tříkrálová sbírka — Unikátní archeologický nález

Části dílu

00:07
Přehled zpráv
  Přehled zpráv.
  00:57
  Jednání premiéra s pražským primátorem
   Komplex ministerských budov nebo nová pražská nemocnice? Dva rozdílné pohledy na to jak, využít volnou plochu u konečné stanice metra C v Letňanech.
   02:48
   Nemocnice v Letňanech
    Úřednická čtvrť a vedle nemocnice - to je podle premiéra ale kompromis, který by mohl fungovat.
    04:42
    Jednání premiéra s pražským primátorem
     Živý vstup redaktorky Evy Šelepové.
     06:50
     Kladrubský hřebčín musel utratit koně pro britskou královskou rodinu
      Kladrubský hřebčín utratil koně, kterého v roce 2011 darovala česká vláda britskému princi Williamovi a jeho ženě Kate jako svatební dar. Hřebec Favory Alta totiž trpěl nevyléčitelnou nemocí.
      07:13
      Česká národní banka začala vydávat pamětní dvacetikoruny
       Česká národní banka dnes začala vydávat další trojici pamětních dvacetikorunových mincí. Na rubové straně mají portrét prvního ministra financí Aloise Rašína.
       07:32
       Šest tisíc uhynulých kachen a škoda čtyři miliony korun
        Jedna ze čtyř hal drůbeží farmy v Ratibořicích na Třebíčsku v noci na dnešek vyhořela. Šlo o požár velkého rozsahu, který se dřevěnou drůbežárnou velmi rychle šířil. Uvnitř bylo podle ředitele společnosti přes 6000 kachen, které se nepodařilo zachránit.
        08:23
        Policie už má k dispozici výpověď klíčového svědka v případu pádu dívky z lanovky
         Do horského střediska v západních Krkonoších muž přijel ze tři sta kilometrů vzdáleného Werdau. Právě tam se přihlásil okamžitě, jak zaslechl výzvu v médiích.
         10:27
         Stavba D11: dohoda o dodatku ke smlouvě
          Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.
          13:13
          Žaloba kvůli skládce v pražském Motole
           Nové vedení Prahy 5 bude žalovat lidi, kteří se podíleli na rozšiřování skládky v Motole namísto její sanace. Před 15 lety ji měla rekultivovat společnost Ekomotol CZ.
           15:42
           Hory odpadků v Kamenici
            V říčce Kamenici v Národním parku České Švýcarsko se nahromadil odpad. S jeho každoročním odklízením musí proto počítat strážci parku. Znamená to pro ně obléct neopren a v mrazivém počasí ho z hladiny řeky ručně vysbírat.
            17:43
            Nástěnné malby ve strakonickém muzeu
             Živý vstup redaktorky Marcely Durasové.
             19:21
             Nedostatek lékařů v západních Čechách
              V západních Čechách chybí praktičtí lékaři. Nejhorší situace je na Tachovsku a v pohraničí. Řada doktorů odchází do důchodu a nemá je kdo nahradit. Absolventů tohoto oboru je málo a řada z nich se navíc stěhuje za vyššími mzdami do zahraničí.
              21:22
              Více studentů lékařství
               A podobně reaguje také lékařská fakulta v Hradci Králové, která začne od příštího akademického roku přijímat o 15 procent víc studentů všeobecného lékařství - do prvního ročníku jich tak může od září nastoupit 220.
               22:25
               Tříkrálová sbírka
                Téměř 120 milionů korun se vybralo při letošní Tříkrálové sbírce. Výtěžek je zhruba o sedm milionů korun vyšší než loni. Kolik peněz lidé poslali převodem na účet a prostřednictvím dárcovských SMS, bude Charita vědět v březnu.
                22:49
                Unikátní archeologický nález
                 Archeologové objevili v klášterním kostele v Českých Budějovicích dřevěnou schránku, ve které jsou s velkou pravděpodobností uloženy ostatky Jindřicha Libraria.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                 24. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                 23. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                 22. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                 21. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                 20. 6. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vysoké teploty v Česku — Speciální opatření kvůli teplotám ve firmách — Podovody s platebními kartami — Lipenská přehrada se otevírá návštěvníkům — Soud poslal do vazby ex náměstka Hlubučka — Olešnici na Blanensku zasypay kroupy — Jednání o relokaci ukrajinských uprchlíků — Továrna na výrobu lithiových baterií — V Jihlavě se otevřelo centrum humanitární pomoci — V Plzni začala série rozsáhlých rekonstrukcí silnic a tramvajových tratí — Zlato, nemovitosti, ale i historické předměty — Skartace formulářů na sčítání lidu — Nezákonné vyplácení kompenzací za protiepidemická opatření — Dokončení mimoúrovňové křižovatky u Starého Města na Uherskohradišťsku — Požár nakladačů na Karlovarsku — 80 let od vyhlazení Ležáků

                 17. 6. 2022 na ČT1

                 Napište nám