V západních Čechách chybí praktičtí lékaři. Nejhorší situace je na Tachovsku a v pohraničí. Nástěnné malby a část středověkého oltáře objevili restaurátoři v muzeu ve Strakonicích. Od července se opravuje a zavřené bude až do roku 2021.

Obsah dílu

Přehled zpráv

Přehled zpráv.

Jednání premiéra s pražským primátorem

Komplex ministerských budov nebo nová pražská nemocnice? Dva rozdílné pohledy na to jak, využít volnou plochu u konečné stanice metra C v Letňanech.

Nemocnice v Letňanech

Úřednická čtvrť a vedle nemocnice - to je podle premiéra ale kompromis, který by mohl fungovat.

Jednání premiéra s pražským primátorem

Živý vstup redaktorky Evy Šelepové.

Kladrubský hřebčín musel utratit koně pro britskou královskou rodinu

Kladrubský hřebčín utratil koně, kterého v roce 2011 darovala česká vláda britskému princi Williamovi a jeho ženě Kate jako svatební dar. Hřebec Favory Alta totiž trpěl nevyléčitelnou nemocí.

Česká národní banka začala vydávat pamětní dvacetikoruny

Česká národní banka dnes začala vydávat další trojici pamětních dvacetikorunových mincí. Na rubové straně mají portrét prvního ministra financí Aloise Rašína.

Šest tisíc uhynulých kachen a škoda čtyři miliony korun

Jedna ze čtyř hal drůbeží farmy v Ratibořicích na Třebíčsku v noci na dnešek vyhořela. Šlo o požár velkého rozsahu, který se dřevěnou drůbežárnou velmi rychle šířil. Uvnitř bylo podle ředitele společnosti přes 6000 kachen, které se nepodařilo zachránit.

Policie už má k dispozici výpověď klíčového svědka v případu pádu dívky z lanovky

Do horského střediska v západních Krkonoších muž přijel ze tři sta kilometrů vzdáleného Werdau. Právě tam se přihlásil okamžitě, jak zaslechl výzvu v médiích.

Stavba D11: dohoda o dodatku ke smlouvě

Živý vstup redaktora Vlastimila Weinera.

Žaloba kvůli skládce v pražském Motole

Nové vedení Prahy 5 bude žalovat lidi, kteří se podíleli na rozšiřování skládky v Motole namísto její sanace. Před 15 lety ji měla rekultivovat společnost Ekomotol CZ.

Hory odpadků v Kamenici

V říčce Kamenici v Národním parku České Švýcarsko se nahromadil odpad. S jeho každoročním odklízením musí proto počítat strážci parku. Znamená to pro ně obléct neopren a v mrazivém počasí ho z hladiny řeky ručně vysbírat.

Nástěnné malby ve strakonickém muzeu

Živý vstup redaktorky Marcely Durasové.

Nedostatek lékařů v západních Čechách

V západních Čechách chybí praktičtí lékaři. Nejhorší situace je na Tachovsku a v pohraničí. Řada doktorů odchází do důchodu a nemá je kdo nahradit. Absolventů tohoto oboru je málo a řada z nich se navíc stěhuje za vyššími mzdami do zahraničí.

Více studentů lékařství

A podobně reaguje také lékařská fakulta v Hradci Králové, která začne od příštího akademického roku přijímat o 15 procent víc studentů všeobecného lékařství - do prvního ročníku jich tak může od září nastoupit 220.

Tříkrálová sbírka

Téměř 120 milionů korun se vybralo při letošní Tříkrálové sbírce. Výtěžek je zhruba o sedm milionů korun vyšší než loni. Kolik peněz lidé poslali převodem na účet a prostřednictvím dárcovských SMS, bude Charita vědět v březnu.

Unikátní archeologický nález

Archeologové objevili v klášterním kostele v Českých Budějovicích dřevěnou schránku, ve které jsou s velkou pravděpodobností uloženy ostatky Jindřicha Libraria.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD