Stovky tun soli a písku vysypaných na silnice, tisíce najetých kilometrů během posledních 24 hodin. Silničáři na východě Čech jsou s veškerou technikou v terénu už druhý den. Uplynulo 30 let od tzv. Palachova týdne – série brutálně rozehnaných demonstrací proti komunistickému režimu. První z nich se na Václavském náměstí uskutečnila 15. ledna 1989.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V Krkonoších stouplo riziko pádu lavin

Ode dneška tam platí čtvrtý stupeň nebezpečí z pěti možných.

Cvičení záchrany člověka z laviny

Nebezpečné lavinové zóny dobře znají členové horské služby v Krkonoších. Každou zimu absolvují několik cvičení, jak se s lavinami vypořádat.

Provozovatelé Jizerské magistrály varují běžkaře před vstupem do stop

Pod náporem těžkého sněhu a silného větru totiž na trať padají stromy a větve.

Silničáři na Pardubicku

Náledí, vítr, sníh, už druhý den mají silničáři na Pardubicku v terénu veškerou techniku.

Na rodinný dům na Hradecku spadl strom

Kvůli silnému větru museli hasiči na Hradecku zasahovat o desítek pádů stromů a větví. V Černožicích na Hradecku se vzrostlý smrk zřítil přímo na rodinný dům.

Vítr a sníh v Krušných horách

V Ústeckém kraji zůstává i přes maximální nasazení silničářů 6 nesjízdných úseků. Silnici 1. třídy č. 7 z Chomutova do Německa přes Horu Svatého Šebestiána se odpoledne podařilo zprůjezdnit.

Uzavřené silnice do Božího Daru

Živý vstup redaktora Marka Štětiny.

Zastavení ujíždějího motorkáře autem nebyl trestný čin

Policista Šimon Vaic, který čelil obžalobě kvůli tomu, že zastavil ujíždějícího motorkáře autem, nespáchal trestný čin. Rozhodl o tom Městský soud v Praze.

Měření rychlosti v Chotěboři

Až 11 kamer, které hlídají rychlost ve městech, chce nainstalovat radnice v Chotěboři na páteřní silnice v regionu. Slibuje si od toho větší bezpečnost.

Policie zadržela dva podezřelé z vraždy pumpařky v Nelahozevsi

Pátrala po nich od začátku prosince. Prodavačka při přepadení utekla do zadní místnosti - ale jeden z lupičů ji přes zavřené dveře zastřelil.

30. výročí Palachova týdne

30 let od Palachova týdne - série brutálně rozehnaných demonstrací proti komunistickému režimu. Na první z nich se jeho odpůrci sešli právě 15. ledna 1989 na Václavském náměstí - v předvečer dvacátého výročí sebeupálení studenta Jana Palacha.

Připomínky činu Jana Palacha

Grafický přehled pietních akcí k výročí sebeupálení Jana Palacha

Připomínka v Českých Budějovicích

Živý vstup redaktorky Marcely Durasové.

Živé obrázky ze smuteční mše

Za Jana Palacha právě v této chvíli slouží mši katolický kněz Tomáš Halík, a to v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze. Na závěr bohoslužby vystoupí folkový písničkář Bohdan Mikolášek s písní Ticho.

Úpravy Masarykova náměstí v Jihlavě

Město Jihlava už zná budoucí podobu Masarykova náměstí. Nejúspěšnější projekt z veřejné architektonické soutěže si teď může prohlédnout i veřejnost ve vestibulu radnice.

Demolice mostu u Hořic

Hořice na Jičínsku se chystají na nápor tranzitní dopravy, která zatím projíždí po hlavním tahu z Hradce Králové na Liberec.

V oblasti Třeboňska na jihu Čech se rozmnožili vlci

Smečku s pěti vlčaty tady zachytila fotopast Hnutí Duha. Ta společně se zemědělskou univerzitou, národními parky a agenturou ochrany přírody výskyt dlouhodobě monitoruje.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD