Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Průměrná cena vodného a stočného se v příštím roce zvýší na téměř devadesát korun za kubík — V roce 2019 se zvýší ceny energií — Host k tématu — Horkovod z Temelína do Českých Budějovic — ÚS zrušil vyhlášku o sezení mimo lavičky — Stížnost na zneplatnění voleb — Pod Hlávkovým mostem je nový kolektor — Změny ve vedení DPP — Komplikace kvůli rozšiřování pruhů na D1 — Aktuální situace na D1 — Odškodné za spoušť po kormoránech — Policisté zadrželi lupiče z klenotnictví — Až 50milionová pokuta hrozí prodejci masa z Chotěšova na Plzeňsku — Sto let československé a české známky

Části dílu

00:40
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:16
  Průměrná cena vodného a stočného se v příštím roce zvýší na téměř devadesát korun za kubík
   Lišit se v jednotlivých městech může i dvojnásobně.
   03:06
   V roce 2019 se zvýší ceny energií
    Grafický přehled ke zvýšení cen energií v nadcházejícím roce.
    04:20
    Host k tématu
     Nekalé praktiky prodejců s hostem ve studiu.
     07:38
     Horkovod z Temelína do Českých Budějovic
      Teplo z Jaderné elektrárny Temelín by mělo už za dva roky zásobovat České Budějovice. I když se s horkovodem počítalo už při stavbě Temelína, projekt dlouhá léta ležel bez povšimnutí.
      09:31
      ÚS zrušil vyhlášku o sezení mimo lavičky
       Vyhlášku, která v Mostě zakazovala lidem sedat na obrubníky či zídky, zrušil Ústavní soud. Nařízení mnozí kritizovali, podle nich bylo zaměřené proti místní romské komunitě. Soud už stejně rozhodl v podobné situaci v Litvínově a Varnsdorfu.
       11:32
       Stížnost na zneplatnění voleb
        Platnost komunálních voleb ve Strakonicích posoudí Ústavní soud. Vítězné hnutí Strakonická veřejnost k němu podalo stížnost kvůli verdiktu Krajského soudu v Českých Budějovicích. Ten v listopadu prohlásil volby v jihočeském městě za neplatné.
        13:18
        Pod Hlávkovým mostem je nový kolektor
         Praha má nový kolektor - vede pod Hlávkovým mostem. Uloženy v něm budou inženýrské sítě, které dosud vedly právě pod mostní konstrukcí, kterou je ale zapotřebí opravit.
         14:43
         Změny ve vedení DPP
          Dozorčí rada pražského dopravního podniku - po volbách v novém složení - odvolala generálního ředitele Martina Gillara, ve funkci ho nahradí bankéř Petr Witowski. Podnik je městská firma a zaměstnává téměř 11.000 lidí.
          17:12
          Komplikace kvůli rozšiřování pruhů na D1
           Vozovka se nerozšiřuje o metr a půl, jak původně slibovali silničáři, ale jen o desítky centimetrů. Řidiči kvůli tomu ovšem musejí počítat s dlouhými kolonami a se zdržením při cestě přes Vysočinu.
           19:15
           Aktuální situace na D1
            Živě z D1 hovoří Jakub Vácha, redaktor ČT.
            20:04
            Odškodné za spoušť po kormoránech
             Ministerstvo financí neproplácí rybářům škody způsobené kormorány. Na peníze přitom mají nárok od letošního ledna.
             22:02
             Policisté zadrželi lupiče z klenotnictví
              Policisté dopadli podezřelé z loupežného přepadení klenotnictví v Teplicích. Podrobnosti k případu nechce zatím, kvůli probíhajícímu vyšetřování komentovat.
              22:26
              Až 50milionová pokuta hrozí prodejci masa z Chotěšova na Plzeňsku
               Inspektoři státní veterinární správy v jeho skladech našli téměř 800 kilo masa neznámého původu a 28 kilo prsních řízků s prošlým datem spotřeby.
               22:54
               Sto let československé a české známky
                Stoletou historii mají za sebou československé a české poštovní známky. Ty první vyšly v nové republice v prosinci 1918. Od té doby se na tvorbě známek podílelo přes 500 výtvarníků. Jejich historii mapuje Poštovní muzeum v Praze.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                1. 2. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                31. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                30. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                27. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                26. 1. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                25. 1. 2023 na ČT1

                Napište nám