Jaderná elektrárna Temelín by měla už za dva roky zásobovat teplem České Budějovice. Horkovod bude třetí nejdelší v republice a teplo bude dodávat minimálně 20 let. MF neproplácí rybářům škody způsobené kormorány. Ministerstvo vidí překážku v tom, že kormorán už není na seznamu zvláště chráněných zvířat.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

V roce 2019 se zvýší ceny energií

Grafický přehled ke zvýšení cen energií v nadcházejícím roce.

Host k tématu

Nekalé praktiky prodejců s hostem ve studiu.

Horkovod z Temelína do Českých Budějovic

Teplo z Jaderné elektrárny Temelín by mělo už za dva roky zásobovat České Budějovice. I když se s horkovodem počítalo už při stavbě Temelína, projekt dlouhá léta ležel bez povšimnutí.

ÚS zrušil vyhlášku o sezení mimo lavičky

Vyhlášku, která v Mostě zakazovala lidem sedat na obrubníky či zídky, zrušil Ústavní soud. Nařízení mnozí kritizovali, podle nich bylo zaměřené proti místní romské komunitě. Soud už stejně rozhodl v podobné situaci v Litvínově a Varnsdorfu.

Stížnost na zneplatnění voleb

Platnost komunálních voleb ve Strakonicích posoudí Ústavní soud. Vítězné hnutí Strakonická veřejnost k němu podalo stížnost kvůli verdiktu Krajského soudu v Českých Budějovicích. Ten v listopadu prohlásil volby v jihočeském městě za neplatné.

Pod Hlávkovým mostem je nový kolektor

Praha má nový kolektor - vede pod Hlávkovým mostem. Uloženy v něm budou inženýrské sítě, které dosud vedly právě pod mostní konstrukcí, kterou je ale zapotřebí opravit.

Změny ve vedení DPP

Dozorčí rada pražského dopravního podniku - po volbách v novém složení - odvolala generálního ředitele Martina Gillara, ve funkci ho nahradí bankéř Petr Witowski. Podnik je městská firma a zaměstnává téměř 11.000 lidí.

Komplikace kvůli rozšiřování pruhů na D1

Vozovka se nerozšiřuje o metr a půl, jak původně slibovali silničáři, ale jen o desítky centimetrů. Řidiči kvůli tomu ovšem musejí počítat s dlouhými kolonami a se zdržením při cestě přes Vysočinu.

Aktuální situace na D1

Živě z D1 hovoří Jakub Vácha, redaktor ČT.

Odškodné za spoušť po kormoránech

Ministerstvo financí neproplácí rybářům škody způsobené kormorány. Na peníze přitom mají nárok od letošního ledna.

Policisté zadrželi lupiče z klenotnictví

Policisté dopadli podezřelé z loupežného přepadení klenotnictví v Teplicích. Podrobnosti k případu nechce zatím, kvůli probíhajícímu vyšetřování komentovat.

Až 50milionová pokuta hrozí prodejci masa z Chotěšova na Plzeňsku

Inspektoři státní veterinární správy v jeho skladech našli téměř 800 kilo masa neznámého původu a 28 kilo prsních řízků s prošlým datem spotřeby.

Sto let československé a české známky

Stoletou historii mají za sebou československé a české poštovní známky. Ty první vyšly v nové republice v prosinci 1918. Od té doby se na tvorbě známek podílelo přes 500 výtvarníků. Jejich historii mapuje Poštovní muzeum v Praze.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD