Horské hotely a penziony jsou na Silvestra již vyprodané. Zhruba polovinu klientely tvoří čeští turisté, polovinu zahraniční. O něco menší zájem je o pobyt na horách přímo během vánočních svátků. Karlovy Vary mají novou primátorku. Město v následujících čtyřech letech povede zatím ještě současná ředitelka Grandhotelu Pupp Andrea Pfeffer Ferklová.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Protest taxikářů

Znovu po půl roce v Praze protestovali taxikáři: Pořád jde o to samé - o alternativní taxislužby typu Uber nebo Taxify, které účastníci protestů považují za nekalou konkurenci a požadují, aby to vyřešily změny v legislativě.

Uber u Ústavního soudu

Zato Ústavní soud dnes rozhodl, že zákaz působení společnosti Uber v Brně znovu platí: A za pochybení označil postup Vrchního soudu v Olomouci, který předběžné opatření proti této americké společnosti před rokem zrušil.

Silničáři na Vysočině se chystají na zimu

Instalují teď hlavně zásněžky, které ve větrném počasí pomáhají omezit zavátí silnic sněhem. Na Vysočině se jich pravidelně staví kolem 130ti kilometrů.

Sehnat silvestrovské ubytování v horách je téměř nemožné.

Hotely hlásí plno. Zhruba polovinu klientely tvoří čeští turisté. O něco menší zájem je o horskou rekreaci v období vánočních svátků.

Setkání národů v Hradci Králové

Zvyky, tradice a kulturu představují zástupci 30 národů z několika kontinetů.

Stát převede kvůli dopravě silnici na kraj

Pardubický kraj získá od státu silnici I/36, se státem už podepsal smlouvu o smlouvě budoucí. Řidiči úsek využívají jako zkratku z dálnice D11 do Pardubic. Po vyvlastnění chce kraj na trase zakázat průjezd kamionům - obce si totiž stěžují na zvýšený provo

Rekonstrukce tramvajového depa v Plzni

Tramvajové depo v Plzni čeká rozsáhlá rekonstrukce: Nevyhovuje kapacitně a stav budov i zázemí pro zaměstnance expertíza už před čtyřmi lety vyhodnotila jako kritický.

Karlovy Vary mají novou primátorku

Město v následujících čtyřech letech povede Andrea Pfeffer Ferklová. Od roku 89 bude desátou primátorkou v pořadí, ale teprve třetí ženou v čele města.

Sklizeň vánočních stromků začala

V Česku začala sklizeň stromků, které budou v prosinci k dostání na vánočních trzích. Podle odhadů potrvá největší zájem o jedle.

Budějovice budou mít novou knihovnu

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích dostane za dva roky novou budovu: Bude přímo navazovat na knihovnu stávající; a knihy se v ní budou půjčovat v režimu volného výběru.

Obyvatelé Náchoda se pokoušejí zachránit historické závory u tamního vlakového nádraží.

Správa železniční dopravní cesty se je totiž v rámci revitalizace trati rozhodla demontovat a nahradit modernějšími.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD