Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Dohodnuté koalice měsíc po volbách — Nově dohodnuté koalice ve městěch — Nově dohodnuté koalice ve městěch — V Děčíně mají nového primátora — Starosta Jičína zvolen — ODS v Hradci Králové opoušrějí členové — V Borušově budou nové volby — Evakuace z hokejového utkání v Lanškrouně — Města uzavírají další mosty a lávky — Odstávka jaderné elektrárny v Dukovanech — Zabavený textil pro děti z ústavů — Rekordní počet vlajek — Petra Kvitová je ve zlatě — Č. Budějovice: úpravy Branišovské ulice — Členky turnovského spolku ZAzemí založily komunitní chov slepic — Splouvání Teplé Vltavy na Šumavě je letos poprvé ziskové — Otevře se Národní filmové muzeum

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:55
  Dohodnuté koalice měsíc po volbách
   Grafický přehled. Měsíc po komunálních volbách je o novém vedení jasno v 67 ze 74 krajských a statutárních měst: Přímo koaliční smlouvu mají podepsanou v 58 z nich.
   01:29
   Nově dohodnuté koalice ve městěch
    Beroun a Jindřichův Hradec. Živé vstupy redaktorů.
    04:38
    Nově dohodnuté koalice ve městěch
     Beroun a Jindřichův Hradec. Živé vstupy redaktorů.
     05:48
     V Děčíně mají nového primátora
      Primátorem Děčína se stal Jaroslav Hrouda z hnutí ANO. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva ho podpořilo 14 zastupitelů ze 27. Koalici sestavilo vítězné hnutí ANO, Náš Děčín a sociální demokracie.
      06:08
      Starosta Jičína zvolen
       Jičín povede další 4 roky opět starosta Jan Malý z hnutí ANO. Zvolili ho zastupitelé.
       08:10
       ODS v Hradci Králové opoušrějí členové
        Exprimátor Hradce Králové Otakar Divíšek odešel z ODS. S ním dalších 5 členů. A taky bývalý náměstek hejtmana Miloslav Plass.
        08:34
        V Borušově budou nové volby
         Borušově na Svitavsku se budou konat nové komunální volby. A to přesto, že tam lidé před měsícem sedm potřebných zastupitelů zvolili. Jenže tři z nich, kteří kandidovali jako jednotlivci, se na ustavující schůzi vzdali mandátu.
         10:33
         Evakuace z hokejového utkání v Lanškrouně
          Hasiči museli ze včerejšího hokejového zápasu v Lanškrouně evakuovat zhruba 250 lidí - důvodem byl únik oxidu uhelnatého. Jednoho z brankářů ošetřili lékaři a několika dalším lidem se udělalo nevolno.
          10:59
          Města uzavírají další mosty a lávky
           Desítky měst a obcí uzavírají svoje mosty a lávky. Existují obavy kvůli bezpečnosti. Zároveň si starostové stěžují na hysterii, která kvůli mostním konstrukcím v Česku panuje.
           12:49
           Odstávka jaderné elektrárny v Dukovanech
            aderná elektrárna Dukovany znovu odstavila 4. blok. V povozu byl přitom po plánované odstávce teprve tři dny. Důvodem je nutná kontrola parogenerátoru. Stát bude asi několik dní.
            13:11
            Zabavený textil pro děti z ústavů
             Téměř 1700 kusů padělaného textilu a bot známých světových značek dnes předala Česká obchodní inspekce v Plzni dětským domovům a výchovným ústavům.
             15:40
             Rekordní počet vlajek
              Lidé ve městech a obcích po celé České republice vyvěsili v neděli 28. října, v den stého výročí založení samostatného státu, 225 191 státních vlajek nejrůznějšího provedení a velikostí. Spočítali to pořadatelé akce Český den s českými vlajkami.
              16:08
              Petra Kvitová je ve zlatě
               První kusy pamětních mincí dvojnásobná wimbledonská vítězka vlastnoručně vyrazila v jablonecké mincovně. Doplní sérii České tenisové legendy.
               18:11
               Č. Budějovice: úpravy Branišovské ulice
                Na několikatýdenní dopravní komplikace se musejí připravit řidiči v Českých Budějovicích. Silničáři tam před třemi hodinami uzavřeli část frekventované Branišovské ulice. A to kvůli rekonstrukci křižovatky s Husovou třídou.
                19:25
                Členky turnovského spolku ZAzemí založily komunitní chov slepic
                 Zabily tak dvě mouchy jednou ranou. Nemusí kupovat vajíčka v supermarketech, a zachránily 30 slepic z velkochovu, které by jinak po roce skončily na jatkách.
                 21:15
                 Splouvání Teplé Vltavy na Šumavě je letos poprvé ziskové
                  Na chráněný úsek řeky se vydaly téměř tři tisíce lodí. Poslední vypluly minulý týden. I navzdory suchu a nedostatku vody. Naopak zájem o výpravy do divočiny s průvodcem byl letos nižší. Vedení parku proto chce v některých oblastech výpravy omezit. Hlavně
                  22:56
                  Otevře se Národní filmové muzeum
                   Od pohyblivých obrázků po celovečerní hrané nebo animované snímky - vývoj kinematografie zaznamená Národní filmové muzeum.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                   Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                   Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                   Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                   Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                   Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                   Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1

                   Napište nám