Dopravce TD Bus dostal od Ústeckého kraje pokutu za neodjeté spoje na Litoměřicku. Sankce dosahuje téměř 49 milionů korun. Podle ředitele TD Bus je pokuta likvidační. V Humpolci otevřeli nové autobusové nádraží. Stálo 17 milionů korun a nabízí lepší komfort. Cestujícím ale chybí parkoviště a taky přechod v těsné blízkosti nádraží.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Dohodnuté koalice měsíc po volbách

Grafický přehled. Měsíc po komunálních volbách je o novém vedení jasno v 67 ze 74 krajských a statutárních měst: Přímo koaliční smlouvu mají podepsanou v 58 z nich.

Nově dohodnuté koalice ve městěch

Beroun a Jindřichův Hradec. Živé vstupy redaktorů.

Nově dohodnuté koalice ve městěch

Beroun a Jindřichův Hradec. Živé vstupy redaktorů.

V Děčíně mají nového primátora

Primátorem Děčína se stal Jaroslav Hrouda z hnutí ANO. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva ho podpořilo 14 zastupitelů ze 27. Koalici sestavilo vítězné hnutí ANO, Náš Děčín a sociální demokracie.

Starosta Jičína zvolen

Jičín povede další 4 roky opět starosta Jan Malý z hnutí ANO. Zvolili ho zastupitelé.

ODS v Hradci Králové opoušrějí členové

Exprimátor Hradce Králové Otakar Divíšek odešel z ODS. S ním dalších 5 členů. A taky bývalý náměstek hejtmana Miloslav Plass.

V Borušově budou nové volby

Borušově na Svitavsku se budou konat nové komunální volby. A to přesto, že tam lidé před měsícem sedm potřebných zastupitelů zvolili. Jenže tři z nich, kteří kandidovali jako jednotlivci, se na ustavující schůzi vzdali mandátu.

Evakuace z hokejového utkání v Lanškrouně

Hasiči museli ze včerejšího hokejového zápasu v Lanškrouně evakuovat zhruba 250 lidí - důvodem byl únik oxidu uhelnatého. Jednoho z brankářů ošetřili lékaři a několika dalším lidem se udělalo nevolno.

Města uzavírají další mosty a lávky

Desítky měst a obcí uzavírají svoje mosty a lávky. Existují obavy kvůli bezpečnosti. Zároveň si starostové stěžují na hysterii, která kvůli mostním konstrukcím v Česku panuje.

Odstávka jaderné elektrárny v Dukovanech

aderná elektrárna Dukovany znovu odstavila 4. blok. V povozu byl přitom po plánované odstávce teprve tři dny. Důvodem je nutná kontrola parogenerátoru. Stát bude asi několik dní.

Zabavený textil pro děti z ústavů

Téměř 1700 kusů padělaného textilu a bot známých světových značek dnes předala Česká obchodní inspekce v Plzni dětským domovům a výchovným ústavům.

Rekordní počet vlajek

Lidé ve městech a obcích po celé České republice vyvěsili v neděli 28. října, v den stého výročí založení samostatného státu, 225 191 státních vlajek nejrůznějšího provedení a velikostí. Spočítali to pořadatelé akce Český den s českými vlajkami.

Petra Kvitová je ve zlatě

První kusy pamětních mincí dvojnásobná wimbledonská vítězka vlastnoručně vyrazila v jablonecké mincovně. Doplní sérii České tenisové legendy.

Č. Budějovice: úpravy Branišovské ulice

Na několikatýdenní dopravní komplikace se musejí připravit řidiči v Českých Budějovicích. Silničáři tam před třemi hodinami uzavřeli část frekventované Branišovské ulice. A to kvůli rekonstrukci křižovatky s Husovou třídou.

Členky turnovského spolku ZAzemí založily komunitní chov slepic

Zabily tak dvě mouchy jednou ranou. Nemusí kupovat vajíčka v supermarketech, a zachránily 30 slepic z velkochovu, které by jinak po roce skončily na jatkách.

Splouvání Teplé Vltavy na Šumavě je letos poprvé ziskové

Na chráněný úsek řeky se vydaly téměř tři tisíce lodí. Poslední vypluly minulý týden. I navzdory suchu a nedostatku vody. Naopak zájem o výpravy do divočiny s průvodcem byl letos nižší. Vedení parku proto chce v některých oblastech výpravy omezit. Hlavně

Otevře se Národní filmové muzeum

Od pohyblivých obrázků po celovečerní hrané nebo animované snímky - vývoj kinematografie zaznamená Národní filmové muzeum.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD