Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headline — Nejdelší železniční tunel v Česku — Protesty proti plánům na nejdelší železniční most — Klinika TCM se nestaví — Patrimonium pro futuro — Kvůli suchu se propojují vodovodní soustavy — Kotva kulturní památkou — Miliarda do českých nádraží — Předvolební pohled do Pardubic — Převolební pohled do Pardubic: Co se povedlo — Vstup Erika Knajfla z Pardubic — Předvolební pohled do Pardubic: Co se nepovedlo — Vstup Erika Knajfla z Pardubic — Nová plavecká hala v Lounech — Unikátní varhany v Jablonci nad Nisou likviduje červotoč.

Části dílu

00:05
Headline
  Přehled zpráv.
  00:52
  Nejdelší železniční tunel v Česku
   Až o deset minut kratší bude od nového roku pro cestující trasa mezi Prahou a Plzní. O několik minut rychlejší ale už bude od poloviny listopadu - a to díky nejdelšímu železničnímu tunelu v Česku.
   03:07
   Protesty proti plánům na nejdelší železniční most
    Ještě delší než u Plzně, má být jeden ze dvou tunelů poblíž Českých Budějovic. Obě stavby přibližně za 11 miliard korun schválilo ministerstvo dopravy. Proti jeho trase teď protestují obyvatelé Dobřejovic. O sporu má rozhodnout soud.
    05:03
    Klinika TCM se nestaví
     Tři roky slibují Čiňané, že v Hradci Králové postaví kliniku tradiční čínské medicíny. Má projekt i stavební povolení, ale nestaví se.
     07:09
     Patrimonium pro futuro
      Na zámku v Jindřichově Hradci byly dnes už popáté uděleny ceny Národního památkového ústavu. Prestižní ocenění nazvané Patrimonium pro futuro, tedy Dědictví pro budoucnost, má za cíl vyzdvihnout zdařilé opravy a záchrany památek.
      09:31
      Kvůli suchu se propojují vodovodní soustavy
       Budování vodovodní infrastruktury bude v příštích letech stát zhruba 23 miliard korun. Problém je ale se zastaralými páteřními přivaděči vody. Na jejich opravy peníze nejsou.
       11:19
       Kotva kulturní památkou
        Dvě pražské budovy - obchodní dům Kotva a poliklinika Pod Marjánkou na Břevnově se staly kulturními památkami: Obchodní dům Kotva na náměstí Republiky byl dokončen v roce 1975 a v té době patřil mezi největší obchodní domy v Evropě.
        11:57
        Miliarda do českých nádraží
         Skoro jednu miliardu investovala letos Správa dopravní železní cesty do oprav nádraží v Česku. Od Českých drah jich před 2 lety koupila zhruba tisíc. Jenže v pořádku jich bylo asi jen 70. Jedno z posledních nádraží, které prošlo rekonstrukcí je to v Post
         14:02
         Předvolební pohled do Pardubic
          Předvolební pohled do Pardubic. Je to město chemie, sportu a také slavného roku Pernštejnů. Volit se tady bude v osmi městských obvodech a také do velkého zastupitelstva.
          16:55
          Převolební pohled do Pardubic: Co se povedlo
           A teď Pardubice pohledem místní politiky: A začínáme tím, co se dosavadnímu vedení města v končícím volebním období povedlo.
           17:39
           Vstup Erika Knajfla z Pardubic
            Vstup Erika Knajfla z Pardubic.
            19:09
            Předvolební pohled do Pardubic: Co se nepovedlo
             A co se ve městě dosavadní radniční koalici nepodařilo - udělat, prosadit nebo dokončit.
             19:58
             Vstup Erika Knajfla z Pardubic
              Vstup Erika Knajfla z Pardubic.
              21:53
              Nová plavecká hala v Lounech
               Plavecká hala za 265 milionů. V Lounech největší investice v novodobé historii města. Stavět ji začne za měsíc. Platit jí bude zatím ze svého. Teď má na to 70 milionů.
               23:26
               Unikátní varhany v Jablonci nad Nisou likviduje červotoč.
                Na záchranu největších varhan v severních Čechách vznikl nadační fond, kam mohou lidé přispívat nebo si jednotlivé píšťaly adoptovat.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                23. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                22. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                21. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                20. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Svět se loučí s královnou Alžbětou II. — Příčina požáru v Dlouhé Vsi — Pietní akty v pohraničí Libereckého kraje — Série dopravních nehod o víkendu — Sníh zasypal vrcholky Krkonoš a na Sněžce trhá rekordy — Na Šumavě už lidé topí — Topná sezona na dalších místech v nejistotě — Obce na Jihlavsku shánějí náhradní zdroje elektřiny — Obchvat Dasného a Češnovic — Chovatelé požadují regulaci vlčí populace — Na řadě univerzit dnes začal akademický rok — Podmíněné tresty za propagaci neonacismu — Začalo vypouštění liberecké přehrady Harcov — Plán provozu letiště v Českých Budějovicích — Kladno se dočkalo rekonstrukce trati — 6 roků vězení hrozí řidiči za smrt 2 lidí — Vítězná podoba lanovky na Petřín — Hledá se kotě servala stepního — Otevření Semlerovy rezidence v Plzni

                19. 9. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Začíná topná sezona — Roste zájem o palivové dřevo — Stoupá prodej teplého oblečení — Výpověď Babiše mladšího u soudu — Plzeńský kraj zrušil omezení svéprávnosti M. Redlovi — Zbývá týden do voleb — Předvolební debata z Prahy — Odstřel komína a věže v dole Měděnec — Řidič vjel autem do rozvodněné Blanice — Otevření lomu Výsypka v Jenišově

                16. 9. 2022 na ČT1

                Napište nám