Český Krumlov zpoplatní vjezd turistických autobusů. Ročně jich do města přijede 20 tisíc, což přináší i dopravní komplikace. Třetí pokus o prodej kladenské hutě Poldi zkrachoval. Vydražitel ve stanoveném termínu nezaplatil, stejně jako předešlí dva.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Krumlov zpoplatní vjezd autobusů

Český Krumlov zpoplatní vjezd turistických autobusů. Ročně jich do tohoto historického města přijíždí kolem 20 tisíc., což přináší dopravní komplikace. Od opatření si radní naopak slibují nové příjmy do rozpočtu. Od jara příštího roku tak řidiči zájezdový

A jak je to s vjezdy do měst v blízkém zahraničí

Teď srovnání - jak je to v blízkém zahraničí - v německém Bavorsku nebo Sasku, kam zejména do Mnichova a Drážďan směřuje taky hodně zájezdových autobusů, právě i z Česka.

Do třetice s Poldi a zase nic

I 3.pokus o prodej kladenské huti Poldi zkrachoval: Vydražitel, kterým byla neznámá společnost Elaria Group, ani v tomto případě ve stanoveném termínu nezaplatil - stejně jako dva předešlí vydražitelé z předchozích dražeb.

V Praze vyroste Dvorecký most

Pražští radní vybrali vítěže architektonické soutěže na nový most přes Vltavu: Dostal jméno Dvorecký most a propojí Podolí a Smíchov - mezi Žlutými lázněmi a Lihovarem.

Škola bez tělocvičny i hřiště

Letní rekonstrukce na některých školách se protahují, protože stavební firmy v celém Česku teď mají problémy s dodávkami materiálu.

Dostavba dálnice D 11

Naopak jiná velká stavba ve veřejném zájmu začala - a sice pokračování dálnice D11 za Hradcem Králové, ve směru na Jaroměř. Na místě je náš redaktor Vlastimil Weiner.

České Budějovice před volbami

Náš předvolební speciál dnes pokračuje Českými Budějovicemi. Jihočeská metropole ležící na soutoku řek Vltavy a Malše se proslavila svým pivem i výrobou tužek. Vznikla tam taky nejstarší železnice na evropském kontinentě - tzv. koněspřežka. Město kolem un

Do Polné přijela fotbalová Sparta.

na pohárový zápas se město chystalo několik týdnů.

ČKD Kutná Hora obnovuje výrobu

ČKD Kutná Hora pokračuje v postupném obnovování výroby a ke strojům se vrací zaměstnanci. Společnost vzala zpět insolvenční návrh, který na sebe začátkem září podala.

Bezmála dvě stě dětí nabídlo v libereckém divadle F. X. Šaldy pohled na uplynulých sto let.

Do představení nazvaného O životě jedné republiky se zapojilo 10 základních uměleckých škol. Jedinečný projekt připomíná sto let od vzniku Československa.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD