Na železničním přejezdu u Kamenného Újezdu na Českobudějovicku už nebudou umírat lidé. Správa železniční dopravní cesty vybaví přejezd závorami. ZŚ se připravují na začátek nového školního roku. Např. v Pardubicích město modernizuje školy za 195 milionů korun, ty získají 46 nových dílen a učeben.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Budoucnost radního Bezděka

Středočeské zastupitelstvo dnes svedlo souboj o krajského radního pro zdravotnictví Roberta Bezděka.

Živý vstup redaktorky

Vyhrocené jednání středočeského zastupitelstva po celý den sledovala Barbora Měkotová.

Na přejezdu se už nebude umírat

Železniční přejezd u Kamenného Újezdu na Českobudějovicku už má několik obětí. Dva řidiči tam přišli o život i během těchto letních prázdnin - nerespektovali výstražnou světelnou a zvukovou signalizaci.

Karlovarští radní odvolali z několika funkcí obviněného kolegu

Karlovarští radní dnes odvolali z funkce předsedu představenstva Dopravního podniku a člena dozorčí rady KV Areny Romana Krčka. Důvodem je jeho nedávné obvinění z úplatkářství a pletich v městské sportovní hale KV Arena.

Mrazivé ráno

Česko se dnes probudilo do mrazivého rána. Teploty klesly téměř na všech meteorologických stanicích pod 10 stupňů Celsia, na 41 místech dokonce padl rekord minimální teploty pro dnešní den.

Sanace nelegální skládky na Tachovsku

Plzeňské hejtmanství nechá zlikvidovat rozsáhlou nelegální skládku pneumatik v Chodové Plané - rozhodla o tom rada kraje. Dotace ze Státního fondu životního prostředí by měly pokrýt 80 procent nákladů.

Žaloba kvůli jadernému uložišti

Trestním oznámením na zastupitele města Litoměřice se teď musí zabývat policie. Podala ho předsedkyně spolku Za zrušení Richardu. Jaderného uložiště nedaleko města.

Vedle jaderných reaktorů pěstují bylinky

Jaderná elektrárna Dukovany má novou raritu. Přímo ve střeženém areálu v těsné blízkosti reaktorů a chladících věží založili bylinkovou zahrádku. O výpěstky se tam starají a pochutnávají si na nich sami pracovníci elektrárny.

Pád části střechy haly

Policie a přivolaní experti zjišťují, proč se v noci zřítila polovina střechy nad výrobní halou v průmyslovém areálu v Tachově. Plocha propadlé krytiny je asi 12x5 metrů. Kryla tu část haly, která se zrovna opravovala.

Opravy škol posunou začátek školního roku

Pardubice investují do modernizace základních škol 195 milionů korun. Některé zahájí školní rok později.

Cestování na platební kartu

V Praze a ve středních Čechách je ode dneška možné hromadnou dopravou, vedle Lítačky, jezdit taky na platební kartu nebo in-Kartu Českých drah.

Na Chrudimsku a Zlínsku probíhají testy DNA

Obyvatelé Chrudimska a Havlíčkobrodska se můžou ze vzorku slin dozvědět důležité informace o svém zdraví. V těchto okresech totiž aktuálně probíhá výzkum DNA, který pomůže odhalit dědičné vlohy k některým nebezpečným chorobám.

Další dopravní omezení kvůli rekonstrukci ulice České Mládeže v Liberci

Kvůli pokračujícím pracem se teď částečně uzavřel i kruhový objezd na křižovatce s ulicemi Průmyslová a Kubelíkova. Řidiči se teď z objezdu dostanou pouze do průmyslové zóny.

Rekordní návštěvnost koupališť

Koupaliště letos zažívají rekordní návštěvnickou sezónu. Například Flošnu v Hradci Králové navštívilo nejvíc lidí v historii, celkem 112 tisíc lidí.

Plavecký memoriál v Kolíně

V Kolíně obnovili tradici koupání v Labi. Zatím první ročník Plaveckého memoriálu Hany Greenfieldové měl ale hlubší smysl.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD